Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császármetszés témában járatos...

Császármetszés témában járatos valaki? Nem korai 38. heten?

Figyelt kérdés

Az elso babammal 39 hetes terhesen derult ki, hogy varhatoan nagy lesz. Nehany orvos javasolta a csaszart, nehany a termeszetes szulest. 2 hetig ki-be jartunk a korhazbol, kaptam idopontot csaszarra, onnan hazakuldtek. Vegul szulesbeinditas lett, majd eletmento csaszar 41 hetes terhesen. Fertozes miatt egy hetig korhazban voltam a babaval,mert elfolyt a magzatviz es ram se neztek utana 1,5 napig.


A surgossegi csaszar miatt a masodik babamnal valaszthattam, hogy mit szeretnek. Csaszar mellett dontottem, mert nem akarok cirkuszolni megint 2 hetig.


Rola korabban kiderult, hogy nagy baba. 36 hetes terhes vagyok, ma lett volna megadva a csaszar idopontja a 39. hetre, erre kitalaltak, hogy majd jovoheten csutortokon, mikor 37 hetes leszek megmondjak az ultrahang utan, hogy mikor.

Ha nagy a baba, lehet 38. hetre teszik. Ha nem tul nagy, marad 39.hetre.


Nem korai az 38.het? Vagy olyan sokat szamitana, ha egy hettel tovabb maradna?


2019. okt. 31. 22:01
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha nagy a baba nem korai. De olyan orvos fog megműteni, akiben nem bízol? Érted a kérdésem.. :) nem rosszból.


A tüdeje érett, nem pici a súlya, mi történhet!?? :)

2019. okt. 31. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Az elso csaszaros idopnton azt mondtak, 39. heten elott csak akkor csaszaroznak, ha orvosi oka van. Nekunk csak a "meret" a problema, semmi mas gond nincs...
2019. okt. 31. 22:05
 3/15 A kérdező kommentje:

Nem tudom ki fog muteni, mert az Egyesult. Kiralysagban elek. Itt nem lehet orvost valasztani, es eddig egyet se lattam. A megbeszeleseken valami "konzultans" volt, o intezte eddig a papiros reszet, most adott at orvosnak a baba merete miatt.

Az elsovel is vagy 8 orvoson mentem keresztul az utolso 2 hetben.

2019. okt. 31. 22:07
 4/15 anonim ***** válasza:
93%
Nálam a 38. héten kellett megindítani a szülést (problémák miatt), amiből császár lett. Nem volt korai. Teljesen egészséges, jól fejlett babám született 3130g, 48 cm-rel. Most 1,5 éves, és azóta sem merült fel semmi gond.
2019. okt. 31. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
22%
Nyilván az orvosod járatos benne, nem?
2019. okt. 31. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
63%
A nagy súly is orvosi indok lehet.. :) 1#
2019. okt. 31. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
75%
Én az első babám programcsászárral szültem 38+2-n, 3440 gramm lett és 52 cm, 10/10-es apgarral. Ő is nagy babának számított, azt mondták ha végigviszem közel négy kg lett volna. Szerintem már nem korai a 38. hét, az én orvosom nagyon alapos és együtt beszéltük meg a napot, azt mondta 37. héttől már minden rendben van, ő akár kereken 38 hetesen is megcsászározott volna, e között a két nap között választhattam. Sőt, nekem van olyan ismerősöm, aki 35 hétre szült természetes úton és semmi baja nem volt a babának. Ne aggódj, szerintem nem lesz gond nálatok sem.
2019. okt. 31. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
75%
Az én harmadik császárom is programozott volt, pont 38 hetes voltam. 3730 gramm lett a baba, minden rendben volt.
2019. okt. 31. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
84%
Semmi baj nem lesz, 37. héttől nem számít koraszülöttnek, így onnantól bármikor kivehetik, én a 36. héten szültem és így sem lett semmi baj.
2019. okt. 31. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Koszonom, ez megnyutato, hogy tobb anyuka is volt 39.het elott csaszarozva, es minden rendben volt.


Az elso babam 4700 grammal szuletett, a varhato sulya 4900g volt.

A mostanival meg "csak" 4200g-nal jarunk, ezert nem is ertem, miert nem er ra 39. hetig.

Meg en ugy latom, itt annyira orvos fuggo, kinek mi nagy baba...

2019. nov. 1. 00:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!