Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Székesfehérvári és tatabányai...

Székesfehérvári és tatabányai kórházról szeretnék többet tudni, pro és kontra. Mit tapasztaltatok, mit ajánlotok?

Figyelt kérdés

Van már egy gyerekem, vele Bp-en voltam, nagyon sokáig vajúdtam, és fogadott orvosom volt.

Most nem szeretnék fogadni (kivéve, ha muszáj).

Körzetileg Tb vagy Szfv választható.

A fehérvári kórházban életemben egyszer voltam, akkor is csak látogatóban, a tatabányaiban meg volt egy nőgyógyászati műtétem, és nagyon rossz tapasztalataim vannak.

Székesfehérvár jobban kiesik, de Tatabányától ódzkodom.


Tudnátok segíteni? Ti mit tapasztaltatok?


2010. júl. 17. 17:01
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Én kettőt is szültem székesfehérváron, komplikációmentesen. A másodiknál volt fogadott dokim és szülésznőm is, de franc se tudja, hogy ért-e valamit.

A szülésznők szerintem nagyon-nagyon rendesek mind egy szálig.

Én személy szerint semmi rosszat nem tudok mondani a fehérvári kórházról.

Nagyon rendesek voltak az újszülöttes nővérek is.

Talán 5 éve épült a szülészet-nőgyógyászat, szóval nagy általánosságba véve kulturált is.


Mire vagy még kíváncsi? :-)

2010. júl. 17. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Első vagyok megint:

Pontosítok: a szülésznők akkor is piszok rendesek lesznek veled, ha éppen nem fogadottak!

Dokik meg ugyanúgy, mint akárhol a világban: vannak rendesebbek, vannak semlegesek, vannak bunkóbbak. Épp amilyet kifogsz. De a dolgát mind el fogja végezni, abban biztos vagyok. És a döntő többség szerintem rendes. Én mind a kétszer fogadtam orvost, de mind a kétszer tök jó fej doki vett fel a szülőszobára, szóval ha nem fogadtam volna, akkor se lettem volna kétségbeesve.

2010. júl. 17. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Tatabányát semmiképpen nem ajánlom!
2010. júl. 17. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigieket, várok még tapasztalatokat!


Nagyon nem ismerem a fehérvári kórházat, ezért minden apró információnak örülök.

Nem szeretnék fogadni, most nem állunk úgy, hogy 60-100 ezer forintot kidobhatnék erre.

Azt olvastam itt, hogy a vajúdóba nem jöhet be az apuka. Tényleg? Ezt nagyon szomorúan vettem tudomásul, mert az előző babámmal 13 órát töltöttem a vajúdóban. Egyedül elég rossz lesz, ha megint ennyi időt kell ott töltenem.

Mellszívót lehet kölcsönözni? Medela Lactasetre pályázom, azt hozzá lehet kötni a Lactinához, a pesti kórházban ezt lehetett bérelni, és nagyon bánom, hogy akkor nem béreltem.


A tatabányai kórháznak tényleg ilyen rossz a híre? Tehát nem csak én jöttem el onnan keserű szájízzel...

2010. júl. 17. 18:39
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Szia, ha lehet választani, akkor szerintem inkább a fehérvárit válaszd. A páromék Kom-Egom megyeiek, és a húga ott szült, hát nem akarlak elrémíszteni, ezért nem is írom le inkább, mi történt, esetleg ha priviben kéred. Szerintem inkább fehérvár, én is oda készülök :-) 34 hetes vagyok most, sok jót hallottam, ha rendes vagy pl. a csecsemősökkel, akkor ők is, mosolyogni kell rájuk és akkor minden okés lesz, a dokik-szülésznők is nagyon rendesek!
2010. júl. 18. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Küldtem privit. :)


Tehát akkor marad Fehérvár... Csak ne esne annyira ki, meg legalább picit is ismerős lennék arra!


Köszönöm az eddigieket, és szeretettel várok még tapasztalatokat!

2010. júl. 18. 16:45
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Fehérváron szültem. Fel lett újítva a kórház eme része, kulturált teljesen. Nem volt fogadott orvosom, sem szülésznőm. Az első szülésznő akivel találkoztam egy idióta volt, közölte velem hogy beszélgessem már meg magammal hogy ezek nem szülési fájások, délutánra meglett a kislányom. Bunkó volt nagyon egyébként. Aztán akinél szültem egy nagyon aranyos és normális csaj volt, az orvos is akinél szültem.

A csecsemősök szinte semmit nem segítettek, mikor este kértem hogy hadd hagyjam az őrzőben a lányom mert nagyon kitikkadtam akkor elhajtott az egyik. Viszont a többiek normálisak voltak akikkel a pár nap alatt találkoztam.

Nálam is volt választási lehetőség, Siófok és Fehérvár között, de inkább Fehérvárt választottam.

2010. júl. 19. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

1. vagyok

Nahát, meglepetten olvastam, amit 12.51-es írt a fehérvári kórházról. Mármint, hogy nem segítettek a csecsemősök. Nekem teljesen más volt a tapasztalatom. Volt, hogy szinte egész nap bent volt az őrzőben a kislányom, ugyanis éjszaka nem tudtam tőle aludni, és a következő nappalos csecsemős gyakorlatilag rám parancsolt, hogy adjam le nekik a lányom, aludjam ki magam. Velem téynleg nagyon-nagyon rendesek voltak, pedig nem voltam csókos, meg semmi, pénzt sem adtam nekik.


Vajúdás:

Dehogy nem lehet bent az apuka vajúdás alatt! Csak akkor nem mehet be az apuka, ha túl sok nő vajúdik egyszerre, és emiatt nem jut a vajúdás idejére külön szoba. De amint felszabadul egy külön szülőszoba, lehet ott folytatni a vajúdást -apukával együtt.

2010. júl. 19. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
56%

nem a vajudóban nem lehet bent az apuka, hanem amikor bemész logikusan persze, nem raknak azonnal szülőszobába, hanem előbb megvizsgálnak valóna beindult e a szülés, ha egyértelmű a dolog, akkor szülőszoba és jöhet apuka. Ha nem, akkor ctg és egyéb vizsgálat- aztán vagy hazaengednek vagy osztályra helyeznek vagy szülőszoba, ahova jöhet az apuka. De ez a vizsgálat előkészítés valóban elhúzodhat akár egy félórát is és csak utánna lehet veled az apuka.

4 db szülőszoba van, két zuhanyzós mosdó van a szobák mellet, amit nyugodtan lehet használni. Van labda meg egyebek. Egyébként teljesen zárt szülőszobák vannak, azt csinálhatsz bent amit akarsz- persze ha nincs probléma. Hallgathatsz zenét, olvasgathatsz, ülhetsz, állhatsz, zuhanyozhatsz-

Orvos- nekem fogadott volt, én ehhez ragaszkodtam, de nagyon jók nekem is a tapasztalataim. Kivéve Schwarzinger doki- ő egyszerően leköpni való rettenet. Nem tudom ő pénzt akar vagy egyszerűen lusta elvégezni a munkáját, de vele vigyázzatok, a barátnőm kisfia miatta született sérülten.

Nővérek- hasonló tapasztalat, segítség semmi. Nekem azt se sikerült megtudnom minek vannak ott, mert bárkitől bármit kérdeztél, olyan volt mint a Tesco- én nem az a nővér vagyok, az pont a másik (merthogy van osztályos, védőnő, csecsemős és szülésznő)Sőt volt szőke hosszú hajú, aki még a babákat is utálta és ezt nem is próbálta titkolni. Azóta is azon gondolkodom, miért dolgozott pont ezen az osztályon? Én annyit nem mondtam nekik, hogy viszlát.

De ettől függetlenül azt a 3 napot ki lehet bírni és kulturált az egész szülészet 2-4 ágyas szobák, zuhanyzóval.

2010. júl. 19. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigieket!

Akkor én értettem félre?

Ahol én szültem, ott így működött:

betegfelvétel/terhespatológia (vizsgálat)- fájások - vajúdó (közös, de bent lehet a rokon) - ha már komolyabbra fordulnak a dolgok, akkor szülőszoba (zárt)

Ezért vagyok megijedve. Én több, mint fél napot töltöttem a vajúdóban, és csak pár órát a szülőszobán. Nagyon kell, hogy a párom velem legyen! A vajúdóban magasról tettek az emberre.

Szóval akkor Fehérváron nincs így?

2010. júl. 20. 09:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!