Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen a szülés? Mennyire fáj?

Milyen a szülés? Mennyire fáj?

Figyelt kérdés
2019. nov. 1. 22:32
1 2
 1/18 anonim válasza:
30%
Nem fáj olyan nagyon. Ne izgulj.
2019. nov. 1. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
55%
Nekem csodálatos volt. Fájt persze, nem is kicsit. De ha utalkodsz magadon és úgy fogod fel a kontrakciókat, hogy ezek visznek közelebb a kisbabádhoz, illetve hagy a kórházi személyzet úgy helyezkedni, ahogy neked kényelmes, akkor kifejezetten jó élményként marad meg. 😊
2019. nov. 1. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Vagy nagyon fáj, vagy nem. Nekem volt mindkettoben reszem.
2019. nov. 1. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkinek más
2019. nov. 1. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
72%
Nekem borzalmas élmény, borzalmas fájdalommal ami nagyon nagyon sokáig tartott. A kézzel tagitastól olyan fájdalmat éreztem, amit elképzelni sem tudtam. Sőt amikor csinálták az is megfordult a fejemben, hogy minek nekem gyerek. Komolyan mondom kegyetlen. DE amint vége és ranezel a gyerekedre minden megváltozik. Az viszont szintén egy leírhatatlan boldogság ami mindent felülír. Most várandós vagyok a második fiammal. Remélem egyszerűbb szülésem lesz, de legalább ha már szenvedek nem császár kimenetellel.
2019. nov. 1. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
28%
5# : Miért engedted hogy kézzel tagitsanak? Bármit megtagadhatsz, ugye tudod ?
2019. nov. 1. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Mindenkinél más.

Nekem alapvetően egész jó a fájdalomküszöböm. De amikor vajúdtam, azt hittem vége mindennek. Persze tudtam, hogy fáj a szülés. De soha nem gondoltam, hogy létezik ilyen fájdalom. Maga a kitolás viszont már nem volt olyan szörnyű. Ami viszont megdöbbentő, hogy amint megszületik a baba, mintha elvágták volna a fájdalmat. Persze kellemetlen volt, de az már akkor szinte fel sem tűnt

2019. nov. 1. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
39%
Általában feleannyira fáj, mint ahogy a mártíranyák előadják. És kétszer annyira, mint ahogy az ősanyák mesélik.
2019. nov. 2. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
66%
Én 7 órát vajúdtam úgy, hogy gyengébb fájásaim voltak, mint a mensi görcsök. Mondtam is a férjemnek, hogy ha ez ilyen sétagalopp akkor szívesen szülök még ötöt. Aztán bementünk a kórházba, 5 ujjnyira voltam csak nyitva, megkaptam az oxytocint amivel felerősítették és rendszerezték a fájásokat. Na utána megváltozott a véleményem is. Rohadtul fájt igen, de legalább hamar túlvoltam rajta, mert "csak" 5 órán át fájt nagyon. A legrosszabb nem is a szülés volt, hanem az utána jövő dolgok. Ugyanis beszorult a gyerek válla, a gátmetszés ellenére is úgy szétszakadtam, hogy másfél óráig varrtak. A varratszedésnél üvöltöttem a fájdalomtól, és 6 hétig sírva mentem pisilni is. Szóval ehhez képest a szülés nekem tényleg semmi nem volt.
2019. nov. 2. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
86%

Pokolian fájt nekem. Egy évig szülés után ha eszembe jutott folyton sírtam. Mégis végigcsináltam 3x.

Nem érzem magam sem mártír sem ősanyának mint ahogy az utolsó írja, de ő szerintem vagy férfi vagy még nem szült.

Vannak nők akik könnyen szülnek. Na ők szerencsések. Én nem voltam az, 26-10-10 órát vajúdtam, hüvelyi úton szültem és mindhárom gyerek 4 és fél kg-ön felül volt.

A szüléshez nincs fogható fájdalom. A vajúdás sem menzesz görcshöz hasonlít. Legalábbis nekem.

Bármennyire fáj is, amint kint van a baba elmúlik. Mindenki túléli és vagy így vagy úgy emlékszik rá vissza.

2019. nov. 2. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!