Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen a szülés? Mennyire fáj?

Milyen a szülés? Mennyire fáj?

Figyelt kérdés
2019. nov. 1. 22:32
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

3x24 órát vajúdtam de én teljesen jól voltam :)

inkább a kitolás volt ami rossz volt de az is elviselhető

van aki komolyan szenved és el is ájul de van aki végig mosolyog előre ezt nem lehet tudni sőt az sem mérvadó h az anyád hogy szült vagy a nővéred/húgod...


amúgy a természet megoldja mert a szülési fájdalom szinte teljesen törlődik, persze tudod h fájt de a konkrét fájdalmat nem igazán lehet felidézni - szép is lenne mert nem szülnének csak 1x a nők ha nem ez lenne :D

2019. nov. 2. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 khniki ***** válasza:
A vajúdás fáj, a szülés nem. A derékba sugárzó fájdalom durva, de semmi kibírhatatlan nem volt, kb. amire számítottam. Én teljesen csöndben voltam.
2019. nov. 2. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Szörnyű. Én annyira nem bírtam, hogy kértem edat. Szerencsére kaptam is. Nélküle ott haltam volna meg.

Olyan pánik tört rám, hogy elmondani nem tudom. Én nehezen tágultam stb.

Miután megkaptam, már minden szépen ment, megnyugodtam és tudtam figyelni a doktora, hogy mikor nyomjak stb.

2019. nov. 2. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon. Volt egy hosszu vajidasos nehez szulesem (16 ora)es volt egy gyors is. (4ora) Mindketto borzasztoan fajt es nem vagyok martir..Borzaszto fajdalom, semmihez se hasonlithato.. Csak a nok azt hazudjak egymasnak h csodalatos. Pedig nem vsgyok egy gyenge no, sot....
2019. nov. 2. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Szia!


Szerintem is ez nagyon egyéni,attól is függ,kinek mennyi ideig tart,érik e negatív behatások(kézzel tágítás) stb.

Én majdnem 2 napig vajúdtam,nyomták az oxyt stb, nagyon rossz volt,rettenetesen fájt,és cserébe nem tágultam sajnos., így császár lett a vége.

De a császár is borzalmas!!!! sztem rosszabb,mint egyszer kibirni a vajúdást.


3,5éve szültem,azóta is nagyon nagyon készülök a hüvelyi szülésre,mert bármilyen fájdalmas,akkor is inkább ez,mint a császár!

2019. nov. 2. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

1.gyerek:rábeszéltek az EDA-ra,sajnos rosszul mérték fel,hogy mikor kell beadni,mert sokkal hamarabb szültem meg a lányomat(az első gyenge fájástól a szülésig 3 óra telt el),ergo ha nem nézem a monitort,hogy mikor van fájásom,nem tudtam volna mikor kell nyomni.Tehát nem fájt,csak utána hetekig a fejem,szintén az EDA-tól.

2.-3.gyerek:nem kértem semmilyen érzéstelenítőt,hasonló idő alatt születtek meg a fiúk,de eléggé legyengültem a kitolási szakig,pont amikor nyomni kellett volna,azt hittem,nem is vagyok rá képes.Hát nem volt egy leányálom 4 kilós gyereket 39-es fejkörfogattal átpréselni a szülőcsatornán,de a végeredmény valóban kárpótolt.

Ami viszont irtóra fájt,az az utána lévő tisztítás és varrás,na meg a következő napok méhösszehúzódásai.

Szerintem azok is felértek a fájásokkal intenzitásban.

Ettől függetlenül szerintem mindenkinek más a fájdalomtűrő képessége,nem lehet ezt összehasonlítani.

2019. nov. 5. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
0%
Csak a magyar lányok nyihognak meg nyafognak. De biztos nem vagy normális ha szülsz ilyen országban.
2019. nov. 14. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
17 te vagy férfi vagy, vagy nem szültél még, vagy nagyon ostoba vagy.
2019. nov. 14. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!