Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi a véleményetek az otthon...

Mi a véleményetek az otthon szülésről?

Figyelt kérdés
2019. jún. 21. 12:27
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
76%
Nem ítélem el. Sőt... Én is gondolkoztam rajta de utána nagyobb volt a félelmem azzal kapcsolatban ha komplikáció lesz időben beérnénk e a kórházba.
2019. jún. 21. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
75%

Huha


Lesz itt mindjárt nagy vita..



Szerintem felelőtlenség, de a mai kórházi viszonyok miatt megértem azt, aki így mer dönteni.



Én orvost keresek most 2. Babához / azt, akihez eddig jártam nehezen tudom megoldani... Elköltöztünk/

Lehetetlen küldetésnek érzem, az elvárásaim 2-adát kukába kellene dobnom 😭)


Viszont nehéz, komplikációs szülésem volt.

Nem azért mert siettettek volna, hagyták spontán indulni jóval terminus után.. Gátvédelemmel is próbálkoztunk..


Veszélyben voltunk a 10 bennlévő szemèlyzet ellenére is.

Eek után nem merném otthon megpróbálni

2019. jún. 21. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
50%
Felelőtlenség...ha otthon szültem volna meghaltunk volna mindketten. Biztonságosabb a kórházban még,ha nem is olyan kényelmes és barátságos.
2019. jún. 21. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
42%

Magyarorszagon nincs hozza háttér. Még mindig betegségként kezelik a terhességét is, amihez orvos kell és kórház, így eszembe nem jutna

Külföldön, pl Hollandiában, ahol minden feltétel adott és normál terhességnél orvos a közelbe se kerül, siman.

2019. jún. 21. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
77%

Nem ítélem el, ha valaki így érzi magát biztonságban, így tudja csak elképzelni a szép szülésélményt, akkor hajrá. De azt mondom, azért legyen mellette szakember, és ha baj van, legyen elérhető távolságban kórház.


Én magam nem tudom elképzelni, hogy így szüljek, ahhoz túlságosan aggódós, parás vagyok. Nem szeretem a kórházakat, de szülés alatt mégis megnyugtatott, hogy ott vannak az orvosok, az eszközök, ott a műtő, ha baj van.


Valaki úgy áll hozzá, hogy a baba úgyis biztonságban megszületik, legyen egy szép, természetes szülésélmény, ezen van a hangsúly. Nem ítélem el, mert az otthon született babák nagy többsége is ugyanolyan egészségesen megszületik.


Nálam viszont az volt a legfőbb szempont, hogy biztosan épségben jöjjön ki a babám, mert én parázós vagyok és az utolsó hetekben már mindenféle potenciális problémákon agyaltam. :D A szülésélmény, a szülés módja emellett elhanyagolható volt nekem (szerencsére így is jó élmény lett végül).

2019. jún. 21. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
49%
Felelőtlen hazárdjáték. Aki azért kockáztatja a gyerek életét, mert 3 napot nem bír ki kórházban, az nem érdemel gyereket.
2019. jún. 21. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
70%

Magamból indulok ki. Normál lefolyású szülés volt, minden rendben volt, jól haladt. Aztán egyszercsak közölte a doki, hogy ne nyomjak, elkezdett kiabálni, hogy hol vannak az anesztesek, miért nincsenek ott, amikor kellenek... és konkrétan 5 perccel később már altattak.

Ha a problémamentes terhességem problémamentes zülkésidulását figyelembe véve otthon szülhettem volna, sem a gyerek, sem én nem élnénk.

2019. jún. 21. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
56%
Felelőtlenség
2019. jún. 21. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
56%
Egy szóval: felelőtlenség.
2019. jún. 21. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
48%
Számomra első rangú kiskorú veszélyeztetése kategória
2019. jún. 21. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!