Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogyan történik pontosan a...

Hogyan történik pontosan a beöntés?

Figyelt kérdés
egyenlőre jobban félek ettől mint a szüléstől...:S kérni fogok az tuti,hogy nehogy odacsináljak.Tudom hogy megszokták..stb,de nekem rettentő kellemetlen lenne...Szóval akinek volt beöntése,leírná pontosan hogy történik?Azzal kezdik ha bemegyünk?Apás szülés lesz,ugye ilyenkor nem lesz bent a párom?(mármint beöntésnél)Ezt a szülőszobában csinálják?Ki?Mennyi idő?A szülésznő vagy az orvosom?Fáj?Mennyire "rakják"fel azt a valamit amivel csinálják?És ha pont jön egy fájás közbe?És mondjuk nemérek ki a wc-re?Bocsánat a sok kérdésért,de nagyon érdekelne,hogy ne érjen váratlanul.Köszönöm!(36h)
2010. júl. 18. 21:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem kellemes dolog az biztos. A szülésznő csinálja és a párod nem lesz bent. De csak akkor csinálják ha még van idő a szülésig és külön erre kijelölt rész van közvetlen a wc mellett.Előtte meg borotválnak.Fel raknak egy (nem nagy)gumicsövet és azon engedik a meleg oldatos vizet, persze fekve.Két-három alkalommal ismétlik meg, míg kiürülsz.Jó tanács, előtte győződj meg, hogy van-e papír. Nyugodtan lehet szólni ha feszít.Egyébként ha a toló fájásaid jönnek majd úgy érzed mint ha nagy dolgod akarna lenni, de ez természetes.Ne félj.
2010. júl. 18. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%
-.-
2010. júl. 18. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

szia

melyik kórházba szülsz? mert talán mindegyikbe más. én a sote I-en szültem Pesten. ott a vizsgálóba csinálta a szülésznőm. én nem éreztem, hogy meddig tette fel azt a csövet, de langyos vizet töltöttek a csőbe és a wc-zés közben volt fájásom sőt még hányingerem is, és így kellett menni a wc-re. de amikor csinálta a szülésznő kérdezte hogy mikor múlt el a fájás és akkor csinálta. itt rögtön ott volt egy wc. de ahol csinálják ott elviekben kell lenni wc-nek is. ha tudod kérdezd meg a szülésznődet, hogy mik a helyi szokások. Ez nem fáj és én nem is ezzel voltam elfoglalva, hanem a vajúdásal. amúgy olyan, mint amikor hasmenésed van és érzed hogy kell menned wc-re. és szerintem a férjed ezt nem fogja látni, mert ilyenkor még csak vizsgálnak majd, ekkor Ő még nem lehet ott. majd csak a vajúdás és szülésnél.

2010. júl. 18. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Kicsit kellemetlen, de nem fájdalmas!!!! Kicsit sem fáj!

Nekem indított szülésem volt, így miután a doki megvizsgált kaptam a beöntést szülésznőtől. 5 percig tartogatni kell -de ha bírod tovább az szuper- aztán jöjjön aminek jönnie kell. Olyan mint amikor rosszat eszel és csikar a hasad. Nekem csak egyszer adták, aztán szépen "kiürültem", lezuhanyoztam, és jöhettek a továbbiak. Egy teljesen hétköznapi nőgyógyászati vizsgálat ezerszer kellemetlenebb mint a beöntés :) ja és nálunk is apás szülés volt, de ekkor nem volt bent. Ezt egy külön vizsgálóban csinálták, zuhanyozni pedig a szülőszobához tartozó külön fürdőszobában tudtam. De előtte mindenképpen derítsd fel a terepet h ne akkor kelljen keresni :) bizti segítenek majd :)

2010. júl. 18. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
köszönöm nektek.Én Miskolci vagyok,úgyhogy itt fogok szülni.Szülésznőm az nincs,úgyhogy nemtudom megkérdezni,csak fogadott orvosom van.Azt tudom hogy itt a szülőszobán nincs mosdó(lehet máshol sincs,nemtudom),hanem a folyosón van kint.De ezt is csak hallottam.Gondolom akkor ott a vizsgálóba csinálják ezt amihez közel vana wc.Remélem nem lesz nagyon kellemetlen,és nemrakják fel nagyon azt a csövet..:S
2010. júl. 18. 22:21
 6/13 anonim ***** válasza:

én is ugyanígy féltem tőle, mint te, de totál felesleges, hidd el!

nálunk nem volt kötelező, megkérdezték kérek-e, és én a félelmem ellenére kértem, mert úgy voltam vele, hogy inkább egy kis kellemetlenség, vagy fájdalom, mint hogy baleset történjen a szülőágyon, az nagyon ciki lett volna, meg szerintem a babának sem jó

nálunk úgy volt, hogy bementünk, megcsinálták a papírokat, aztán mondták hogy feküdjek fel az ágyra, bedugták a csövet, nekem ez egy picit fájt, mert volt aranyerem, de csak egy pillanat az egész, és a vizet én nem is éreztem (barátnőmnek inkább ez volt rosszabb, mert feszítette a víz a hasát)

aztán menni kell a klotyóra, mindegy hol van, meg ki van ott, ezt úgysem lehet visszatartani, mert jön ki belőled a víz, de hidd el, nem foglalkoznak ott ezzel!

a szülésznő csinálja, a párod nem lesz ott, ne félj, és a borotválás is ekkor zajlik ha szükséges

komolyan mondom hogy ne félj tőle, ha nincs aranyered, egyáltalán nem fog fájni!!!! (a szülés rosszabb lesz :) van akik direkt járnak beöntésre, mert egészséges

minden jót és könnyű szülést kívánok!

2010. júl. 18. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
köszönöm:)A borotválással nemlesz gond,mert azt terhesség előtt is megcsináltam,úgyhogy valószínű azt nem kellesz.Na ez az,nekem is van aranyerem:( hiába kenegetem állandóan,nem múlik el,szerencsére egyáltalán nem fáj,nem vérzik,de ott van...
2010. júl. 18. 22:43
 8/13 anonim ***** válasza:

utolsó válaszoló vagyok

én is így voltam, nem fájt, nem vérzett, csak volt, és én is hiába kentem :(

sajna ez egy picit kellemetlenné teszi, de tényleg csak kellemetlen, nem fáj, ne félj, és csak egy pillanat az egész, és ha már bent van a cső, akkor már nem is rossz

2010. júl. 18. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Tényleg nem kell félned a beöntéstől. Tartsd majd ameddig csak birod, de legyél a wcn, mert hirtelen is előtörhet. Nálunk csak egyszer adnak beöntést. Utolsó szülésemnél hiába kaptam, mégis odament fájáskor, jajjjjj de ciki volt. Mondta a dokim, efelől ne aggódjak, egyáltalán nem ciki. Persze, nekik biztos természetes. Így én attól félek a legjobban, hogy odatojok :(Sőt, nálunk akinek aznap volt széklete, nem is kap beöntést. Hmmmm, akkor az tuti odacsinál nem? A párod akkor még nem lesz ott, ahogy leszűröm a válaszokból, míg az előkészítés tart, sehol nem mehetnek be.

Könnyű szülést!


4 éves kiscsaj, 2 éves kissrác, 38 hetes pocakcsajszi anyukájuk


danimesi.freeblog.hu

2010. júl. 18. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

abszolút nem fájdalmas. a közbeni vajúdás az igen:)

itt Tarcsán az volt hogy (nekem már fájásaim voltak közben) a szülészeten belül a folyosón volt WC ezen belül zuhany itt bent csinálta a szülésznő. nekem nem is kellett feküdnöm, csak előre kellett hajolnom, kis vékony csövet fel, meleg víz be, és irány a WC. papírral mindenképpen készülj szerintem. utána pedig zuhanyzás. ennyi.ez egyáltalán nem fájdalmas, ezért kár is izgulnod:).viszont a tolófájás olyan mintha kakilnod is kéne és ha előtte nem volt beöntés akkor esélyes hogy odamegy a dolog az asztalra.

2010. júl. 19. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!