Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Honnan tudom majd, hogy mikor...

Honnan tudom majd, hogy mikor kell szulnom?

Figyelt kérdés
Maganorvoshoz jartam eddig, aki pcos-val kezelt, nem a menzesz alapjan szamolta a heteket, hanem a baba uh meretei alapjan. Az o meresei szerint most 33+5 hetes vagyok. O nem asszisztal szuleseknel, ezert orvost valtottam, az uj doki meresei alapjan 36 hetes vagyok (ez kb meg is egyezik az utolso menszesz idejevel). Letezik, hogy behozta a lemaradast? Tuti nem kozepidoben fogant, menstruacio keses utan meg kb 3 hetig negativ volt a teszt. Most akkor mikorra keszuljek? Egyaltalan mibol tudom majd, hogy itt az ido? Elso baba, gondolom egyertelmu...
2019. nov. 21. 13:11
 1/6 anonim ***** válasza:

Először is összepakolsz egy táskát a kórházban szükséges dolgokkal.

A szülésnél derékfájdalom, majd összehúzódások jeleznek. A rendszerességre kell figyelned. Lehetnek jósló fájások is, de ha rendszeresednek, akkor mindenképpen kórház, hogy a baba állapotát és az összehúzódásokat ellenőrizni tudják. A babád lehet, hogy idősebb mint előszörre a mérés alapján.

2019. nov. 21. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Normál esetben 37-41 hét között születnek a babák, és korábban is jöhet, pl. az én kislányom 36. héten született, úgyhogy a válaszom: bármikor szülhetsz. Nekem elfolyt a magzatvíz, onnan tudtam, hogy szülök.
2019. nov. 21. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Észre fogod venni és biztos nem fogsz lemaradni róla :D A kérdés ilyenkor csak az, hogy ha bármiért indokoltnak látják kilakoltatni (akár hamarabb, akár túlhordás miatt), akkor hány hetes a baba. A 12. hét előttig egyformán fejlődnek, szóval az addigi méretek alapján kellene számolni. Utána már fokozatosan egyre nagyobb különbségek vannak az ugyanolyan idős babáknál is, hiszen pl. az egyik 2, a másik 4 kilós lesz születéskor, ugyanúgy, ahogy a felnőttek között is van ducibb meg magasabb meg hosszabb lábú meg nagyobb fejű. Szóval amit az UH-ra írnak, az egy átlaghoz képest automatikusan számított kor a méretei alapján, de attól még sem öregebb sem fiatalabb nem lesz. Tisztázd az orvosoddal., hogy a 12. heti és az előtti méréseket figyelembe véve egyértelműsítse, hány hetes a a babád, hogy ilyen eseteben ne legyen belőle vita. (De mellette akár te is kinézheted egy netes táblázatból, ha kíváncsi vagy.)
2019. nov. 21. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az első fájást nem feltétlen kell rögtön beazonosítani de úgyis fel fog tűnni, hogy egyre jobban fáj. Tudom közhely de tényleg tudni fogod.

12 hetes UH után nem szoktak méret alapján korrigálni, az utolsó válaszadónak igaza van.

Egyébként nálam igaz nem ennyire extrémen csak 1 hetes eltérés volt, de a kiírt nap előkerült az összes lelet és meg is fejtette az orvos, hogy kisebb a baba az első trimeszteri mérések alapján. Szóval nálam nem indítottak volna a protokoll szerinti időben emiatt. (Az más kérdés, hogy még akkor hajnalban visszamentem szülni..)

2019. nov. 21. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az ùj doki valòszìnűleg nem mèrt semmit, csak a vèrzèsed alapjàn szàmolt. Ha nem hajlandò kijavìtani a hibàjat, èn keresnèk masik dokit, mert ez felületes, ès fèlő , hogy hamarabb megindítanà a szülèst, mint ahogy te es a gyereked kèszen àlltok rà. 42.hètig csak terminustúllèpès van,nem túlhordàs, addig teljesen normàlis a szülès indulasa. Az az ő szàmìtàsa szerint meg màr 44. hèt lenne...
2019. nov. 21. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nem, tenyleg merte, papirt is adott a meretekrol :)

Koszonom szepen a valaszokat!

2019. nov. 21. 15:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!