Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi lehet az oka a párom fura...

Mi lehet az oka a párom fura viselkedésének, aki 5 hónapja szült?

Figyelt kérdés
Nagyon harmonikus kapcsolatunk volt, mielőtt megszületett a baba, persze mint minden kapcsolatban, nálunk is voltak gondok, hibák. Mióta megszült,azóta teljesen megváltozott az irányomba. Egyáltalán nem kedves már velem, sőt egyik nap a kapcsolatot is teljesen megszakította velem, de azért azt mondta, hogy telefonon beszélhetünk. De látni soha többé nem akar. Olyan érzésem van, mintha teljesen utálna, pedig én semmi rosszat nem mondtam neki, egyáltalán nem viselkedik vele máshogy, nagyon megértő és segítőkész próbáltam lenni. Úgy érzem, mintha egy aknamezőn állnék, és minden percben felrobbanhat a bomba. Ha kedveset mondok az is baj, ha érdeklődöm az is baj, ha nem érdeklődöm az is baj. Mintha már az is baj lenne, hogy létezem.

2019. nov. 25. 16:48
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
6# Értem, tehát ha anya is visszamegy dolgozni, akkor a gyerek sétáljon haza az óvodából, főzzön is meg magának, közben meg ki is takaríthat, hisz mindkét szülője dolgozik, nehogy már otthon felemeljék a seggüket...
2019. nov. 25. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
78%
Ennyi lusta gyenge férfit! Megcsinálni volt energia munka után. Megfogni játszani meg pelenkázni már nincs.
2019. nov. 25. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
Szülés utáni depresszió esetleg.
2019. nov. 25. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
93%
Lehet hogy én gondolom rosszul, de nálunk rengeteget segít a párom, hisz nem magamnak csináltam. Este 8kor elalszik a manó és éjféltől hajnali 4ig "bulizok" vele aztán 4kor kidől reggel 7ig. Az nekem természetes, hogy enyém az éjszaka a péntek szombat éjszakát veszi át a párom, mert akkor már kivagyok ő pedig másnap nem melozik, de amugy 7től délig nyomom a gyerekkel főzök mellette takarítok berakom a mosást mondokázunk játszunk. Déltől 2ig alvás aztán délután már csak játék. Fél5kor megjön a párom eszik fürdés stb... s utána övé a fiúnk játszik vele megfürdeti elaltatja és élvezettel csinálja nem érzi azt hogy köteles. Beszélgess el a pároddal mi lehet a gond nekem is volt ilyen időszakom mikor 2-3hónapos volt a fiam. Csak a legközelebbi boltba mentem zsíros hajjal s mackónadrágba. Aztán rámmordult a párom hogy na akkor 7végén menjek s töltödjek fel. Sokat segített hogy mellettem állt s volt én időm
2019. nov. 25. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Utolsó: végre egy normális válasz.
2019. nov. 25. 18:37
 16/21 anonim ***** válasza:
96%

Fújj de undorító vagy 59%-os...

Őszinte részvétem a nőnek, aki valaha is kikezd veled. Mi az, hogy a gyerek gondozása nem segítség??! Elmondom neked sokszor SOKKAL keményebben, mint 8 órát lenyomni mondjuk egy irodában és ha anyuka nem lenne otthon a KÖZÖS gyerekükkel, apuka sem tudna ám dolgozni.

Pontosan ugyanolyan munka, annyi a különbség hogy ő nem jár el a munkahelyére, mert az otthona egyben a melóhelye! A normál munkaidő 8 óra, ellenben egy gyerek ellátása 0-24-es feladat. És gyereket KÉT ember vállal, nem csak az anyáé, hanem pontosan ugyanúgy az apáé is és igen is vannak neki is kötelességei!! Normális férfinek nem derogál a saját gyerekével foglalkozni. Bár a hozzádhasonlók csak cselednek tekintik a nőket, akik szerint nekik a mosás-főzés-takarítás és gyereknevelés a kizárólagos dolguk, egyéb esetben kussoljanak, sőt miután a férj hazament még a seggét is ki kell nyalni, elétenni a kaját, nehogy már akár csak a füle botját is mozdítania kelljen.

A házimunka meg alapesetben sem csak a nő feladata!! Vagy talán az egyedülálló férfi éhenhal és retekben él, csak mert az "női munka"? Pont annyira a férfi feladata is a házimunka, mint a nőé, fele-fele! Attól még, hogy anyuka nem kap fizetést, igen is dolgozik!

2019. nov. 25. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, ennyi info alapján erre nem lehet válaszolni. Pontosan hogy történt a szakítás? Min vesztetek össze?


Ami biztos, hogy szülés utáni depressziója van. Hogy erre mi rakódott még rá, azt ennyiből nem tudhatjuk.

2019. nov. 25. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, mitől sokallt be? Tényleg fontos kérdés, hogy a gyerek ellátásában részt vettél e. Nekem két olyan nő ismerősöm van aki elvált, van gyerekük is. Az egyiknek 4! Kérdeztem tőlük hogy nem nehez így egyedül? Tudod mi történt? Az arcomba nevettek és közöltek, hogy SEMMI különbség az apjuk annyira le se *ta az otthoni teendőket, így legalább egy plusz "gyerek" ellátásától megszabadultak.


A férfiak nagyon el vannak tájolva néha. Ha neked a munkaidőt 8-17-ig tart (amiben neked van már egy ebéd szünet is!) Akkor a feleségedé is- és neki meg kikapcsolódós poénkodós ebéd szünet se volt benne. Minden, ami az előtt és után történik az a kettőtök közös feladata. Mint ahogy ha majd ő is visszamegy dolgozni akkor is a napi bevásárlás, gyereket hozni-vinni stb. is közös feladat lesz/lenne. Ahol a férfi Csak dolgozik ott borítékolható a válás. Hacsak nem annyit keres hogy megfizetnek egy baby szittert, aki levesz anyáról.


De józanul végig gondolva: ki az a hulye nő aki arra vágyik, hogy dolgozik, ellátja a gyereket, mos magára a gyerekre de még a férjre is, takarít is utánuk és még főz is, és még a férjével és a házasságával is törődik, mindezt miért cserébe? Hogy a férje dolgozzon 8-10 órát naponta?


Nem tudom nálatok ez volt-e de ha igen, akkor ott a válasz a két ismerősöm esete forog fenn nálatok is.

2019. nov. 25. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem szules utani depresszio es amugy sok no megvaltozik a szules utan a hormonok hatasara, anya lesz es csak a babara fokuszal.

Lehetseges hogy te meg sokat is varsz el role, hogy ugyanugy legyen mint azelott,mindig csak rad figyeljen, de mar nem lesz hiszen van egy gyereketek.

Persze fontos hogy egymasra is figyeljetek.

Lehet valami csinaltal

2019. nov. 25. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
A bunkó férjem üzeni, hogy még csak most jön a java.
2019. nov. 25. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!