Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha szülés előtt 2 hónappal...

Ha szülés előtt 2 hónappal költözöm haza külföldről lehetetlen hogy fogadott orvosom vagy szülésznőm legyen?

Figyelt kérdés
Sajnos muszáj dolgoznom addig hogy
2019. dec. 8. 19:54
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Szia, probalj meg nezelodni, magan doki utan, mi az elso uh-t otthon ejtettuk meg es a doki egyaltalan nem zarkozott el a "kettos" terhes gondozastol. Inkabb a tb kerdese lehet erdekes, de azt is kitudod kerulni ha magan korhazban szulsz. Annak nezz utana, hogy eltudod e kezdeni fizetni magad utan. tudom, hogy elvileg tilos ket helyen fizetni a tb-t, csak hogy a kutya nem nezi.

Egyebkent azoknak akik szerint olyan szupi a "nyugati"rendszer itt pont hogy sztk verzio van, csak sokkal tobb ember ezert nincs kapacitas mindenkit normalisan vizsgalni. Az elso talalkozaskor a vedonovel (8 het) megadott valaszaid alapjan bekerulsz egy rubrikaba, aztan vagy szerencsed van vagy nincs.van ket uh, 12 es 20 het, azutan ha a "normal" rubrikaban vagy akkor annyi, hogy a vedono centivel meregeti a hasadat 8 majd 4 hetente,es dopplerrel hallgatja a szivhangot, mert hogy statisztikailag nem lesz baj. Persze ha meg igen, akkor mossak kezeiket. (Pl tulsulyosoknak megcsinaljak a cukor terhelest, normal testalkattal nem , mert statisztikalag nincsenek veszelyeztetett csoportban, ha megis akkor vagy kiderul, vagy igy jartal)

Ne ertsetek felre, szerintem sem feltetlenul jo a sok vizsgalat meg bolygatas, de szerintem itt ez meg nagyon a masik veglet, pedig a technikai feltetelek adottak lennenek. JA es a mi korhazunkban is allando a csuszas, hiaba foglalod le az elso idopontot az adott reggelen, fel/ egy ora csuszas mindig volt.

Az meg, hogy otthon mar 6-7 hetesen rohannak tappenzre, na nem is kommentalom, oruljetek, hogy megtehetitek, itt meg mehetsz szulni a munkaheleydrol, hogy kapd az alamizsnat. tappenz, veszelyeztetett terhesseg nem letezik. Sogornom ikrekkel dolgozott bolcsiben 33 hetig, 34.en csaszaroztak. Egy evre mehetsz gyesre (ebbol 39 het fizetett, utana egy vasat sem kapsz) utana ha nem mesz vissza elelnged a munkaltato. Az egy ev pedig nem a gyerek szuletesekor kezdodik, hanem akkor, mikor elmesz szulesi szabira.

Szoval hajra kerdezo, remelem sikerul megtalalni a valaszt, majd ird meg, hogy mi lett veletek

2019. dec. 9. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

#11


Én úgy tudom le kell kérnem az S2 formot ami által biztosítva leszek otthon terhesgondozás és szülés kapcsán. Beb*szna ha csak magánkórházban szülhetnék.

És igen, jól írod. Én június elején szülök addig pedig biztos hogy nem tudnék napi 10 órákat dolgozni, a maternityt pedig minél tovább kéne kitolni, mert nem itt akarnám felélni. Sőt az se lenne biztos hogy egyáltalán tudnék szülésig dolgozni.

2019. dec. 9. 11:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!