Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A második szülés lehet, hogy...

A második szülés lehet, hogy könnyebb lesz?

Figyelt kérdés

Sziasztok, tapasztalatokra lennék kíváncsi. Van egy gyermekünk, akivel 30 órát vajúdtam, az első órában nulla fájdalommal, de utána végig 5-3 perces fájásokkal.

Rettenetesen szenvedtem, 4 óra volt csak a kitolás!! Elakadt a baba, császározni már nem lehetett, fél óránként újabb orvost hívtak, egyre csak gyűltek körülöttem. Majd a 30.órában vákuummal segítették ki a babát, ketten nyomták ki a hasamból térddel könyökkel.

Lényeg, hogy nem volt egyszerű. Tényleg már nem voltam teljesen észnél, azt hittem nem vagyok erre képes, ebbe belehalok.

Na de a lényeg, hogy szeretnénk még babát, csak a szüléstől nagyon nagyon félek. Mindenki azt mondja, hogy a császár sokkal rosszabb. Én nagyon szerettem volna hüvelyi uton szülni, de az első után már nem vagyok benne biztos, hogy vállalnám.

Persze optimista vagyok, reménykedem benne, hogy a masodik szüles könnyebb lenne vagy legalább rövidebb.

Nálatok hogyan volt?

Köszönöm előre is a válaszokat!!


2019. dec. 9. 18:03
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem is nagyon nehezen szuletett meg az elso babam nehez szules volt a masodik jobban Fajt,de gyorsabbab tagultam de sajnos abbol csaszar Lett mert harabtfekvesbe befordult vajudas alatt
2019. dec. 9. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A barátnőm ugyanígy megszenvedett az elsővel, csak nála a vákuum se volt elég, fogóval rángatták ki a gyereket. A második is hüvelyi lett, és azt mondta, sokkal könnyebb volt.


Nekem mindkettő császár volt, a második sokkal jobb. Fáj, persze, meg nem csinálnám még húszszor végig, de szerintem kevesebbet szenvedtem, mint a barátnőm vagy te.

2019. dec. 9. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Igaz én csak 14 órát vajúdtam az elejétől kezdve 3 perces fájásokkal,de nekem brutal volt.A kislányom nagy baba volt 4180gramm 58centi nagyon nehezen született meg.

A kisfiam szintén ekkora súllyal született 7 óra alatt.Sokkal jobban fájt, de már tudtam mit kell csinálnom végig állva vajúdtam és a kitolás kb 5 perc volt.

2019. dec. 9. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Hasonló volt az első szülésem mint a tiéd, annyi, hogy vákum nem volt, csak orvosok hada, térd-könyök... 4650g volt a baba, én nem vagyok nagy.

Második harmad annyi idő, fájdalom ugyan az szinte, de kijött könyök-térd nélkül. Picit kisebb volt, 4380g.

Harmadik szinte ugyan az mint a második, de ő lett a legnagyobb, 4740g.

2019. dec. 9. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én az elsővel 13 órát vajúdtam. Magzatvízelfolyással indult a szülés, de nem voltak fájásaim. Kaptam méhszájérlelő zselét, amitől beindultak. A végén már folyamatos fájásaim voltak, a kitolás 1-1.5 óra volt, de előtte még vissza kellett tartanom. Borzasztó volt, hogy jön a tolófájás, és nyomnál, de még nem szabad. Volt hasba könyöklés is, vásás, repedés, minden. Nagyon lassan épülzem fel utána.

A második szülésem az első fájástól kezdve 3,5 órán belül megvolt. Az utolsó 1 óra volt durva, miután megrepedt a burok. Volt kb. 4 durva fájáson, majd stülőszoba és 20 perc kitolás, megvolt a baba. Picit vagtak, masnap már semmi bajom nem volt.

2019. dec. 9. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2019. dec. 14. 20:39
 7/7 anonim ***** válasza:
második szülés fájdalmasabb,de gyorsabb könyebbb
2020. febr. 7. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!