Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ti milyen pózban, hogyan...

Ti milyen pózban, hogyan vajúdtatok? Mit ajánlotok, mi segített mint "természetes fájdalomcsillapítás"?

Figyelt kérdés
2019. dec. 9. 22:21
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Állva, ülve, fekve, fitnesz labdán. De teljesen mindegy, egyik se volt jobb vagy rosszabb. Kegyetlenül fájt minden pózban.
2019. dec. 9. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Elsővel fekve, fitness labdán ülve (ez jó volt) , a második indított volt, végig feküdnöm kellett <- ez borzalmas volt
2019. dec. 9. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Én zohanyoztam közben. Nagyon jó volt úgy, sokat segített.
2019. dec. 9. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Inditottak nekem, burokrepesztessel, de aztan nem kaptam oxit szval maszkalhattam: kint a korhaz kertben koroztem, lepcsozgettem, amig nem volt tul eros es rendszeres a fajas, kb az elso 2 oraban.

Utana voltam kadban, labdan, ulve, allva, zuhanyoztam, massziroztak, aromaterapiaztunk, zene terapiaztunk, mindenhogy fajt, es a vegen csaszar lett belole.

2019. dec. 9. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Én fekve, nekem még az volt a legélhetőbb. Próbáltam labdát meg térdelve, de csak rosszabb volt.
2019. dec. 9. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Én is feküdtem, baromira fájt. Most, hogy nem sokára szülök megint olvasgatok, beszélgetek erről és mindenki azt mondja ez a legrosszabb, tessék sétálni, de állni minimum. Minden elismerésem azoknak a nőknek akik tudnak ilyenkor kettőt lépni. Persze, mantrázom, hogy majd kipróbáljak valamit.. . Persze az első császár lett...
2019. dec. 9. 23:23
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekem inditott volt, de mozoghattam. Elmentünk zuhanyozni a párommal, de alig tudtam felallni. Én se ertem akik tudnak közben sétálni. Fekve is iszonyú volt. A szülésznő ajánlotta a labdát. Azon vajúdtam ezek után végig. Párom mögöttem. Csak a levegőre koncentráltam. Nagyon jó volt és hatásos is szerintem, kb 2 óra múlva már tettek is fel a szülőágyra szülni :) legközelebb labdával kezdem egyből :)
2019. dec. 9. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Nègykézlàb, de felhebb kapaszkodtam,

Mint a térdem volt, vagyis a csípőm függőlegesen volt,,


Nem is fájt annyira sztem, és nagyon gyors is volt a tágulási szakasz.

Meg kellett fordulnom egy idő után, úgy sokkal jobban fájt és kevésbé is haladt a dolog..

2019. dec. 10. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Oldalt fekve, allva, setalva

Tolofajasnal gugoltam

A doki kenytelen volt leterdelni elem 😀

2019. dec. 10. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Az elso szulesnel nagyreszt otthon vajudtam. Probaltam mindent, setalas, fajas kozben megallva, tamaszkodva valmire, guggolva, zuhany alatt, fekve, ulve, stb.

Ami vegul a “legjobb” volt, az a terdeles agy mellett es eloredoltem az agyra, amikor fajas volt. Kb indulasig ugy maradtam, mondjuk akkor mar olyan surun jottek, hogy nem mertem pozt valtani. (3 percesekkel kezdtem vajudni).

A masodik szulesnel kaptam oxit es nem engedtek mozogni, elvileg htpn fekve kellett volna vajudni, de az borzalmas volt, vegul az oldalamra fordultam, az egy fokkal jobb volt.

A harmadiknap oxi, antibiotikum es folyadek is volt bekotve, szoval nagy mozgas nem volt, csak amennyire engedett az infuzio. Akkor az agy szelen ultem es elorehajoltam, vagy alltam es az agyba tamaszkodtam. Probaltam fekve illetve a legvegen mar ugy voltam, ismet az tunt a legrosszabbnak.


Ha van ra lehetoseg, akkor probalj ki mindent es majd meglatod. Csodaszer nincs, cssk kevesbe rossz, illetve ha fuggolegesben vagy, akkor a baba sulya is jobban nyomja anmehszajat, gyorsabban haladhat a vajudas. Talan emiatt erdemes azt csinalni.

2019. dec. 10. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!