Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mennyire gyakori, hogy valaki...

Mennyire gyakori, hogy valaki természetes úton, oxitocin segítségével, de fájdalomcsillapítás nélkül szül?

Figyelt kérdés

2013. jan. 6. 17:52
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

szerintem ez a leggyakoribb. Nekem rengeteg ismerösöm nem kapott fájdalom csillapítást de oxitocint igen.

én mindegyik nélkül szültem. Az oxitocin nagyon nagy fájdalmat okoz, ezt nem kértem volna, söt elutasítottam volna ha csak úgy bekarták volna adni.

2013. jan. 6. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Fajdalomcsillapitot egyszer sem kertem. Oxitocinra az egyik szulesemnel szukseg volt, a masiknal nem . (Az oxi jo esetben nem kivansagmusor.)
2013. jan. 6. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
59%

szerintem nem gyakori ugyanis a mesterséges oxi jóóóval erősebb méhösszehúzódásokat idéz elő mint a természetes, ami amúgy is termelődik normális vajúdásnál és én nem is értem miért adják még ráadásul...inkább segiteni kéne szegény nőnek hogy ellazuljon és nyugodt körülmények között vajúdhasson semhogy mindenféle szereket beadjanak aminem tragikus végkimenetele is lehet (pl ha oxitocint kap, az méhrepedéshez is vezethet)

szóval nagyobb fájdalommal jár az injekció, ezért kérik a fájdalomcsillapitást, mindezek hatnak a magzat szivműkődésére és irány a műtő sürgősségi császárra mert ugye lassult a szivhang....borzasztó. ahelyett hogy mindenkiben megerősitenék hogy a természet jól alkotta meg a nőt és képes természetesen szűlni. na de ez más téma, bocs hogy elkanyarodtam:)

2013. jan. 6. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Háromszor szültem fájdalomcsillapítás nélkül, fel sem merült bennem, hogy kérjek. Kétszer kaptam oxitocint, elsőnél nem tudom miért?? másodiknál nem kaptam, harmadiknál indítás miatt kaptam oxit.
2013. jan. 6. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Én is kaptam oxyt és fájdalomcsillapítót nem, de nem is akartam volna. Amúgy szerintem meg nagyon sok esetben hiába van úgy teremtve a nő teste, nem tud annyira tágulni, mint pl én (éretlen volt a méhszájam, pedig 41+2-re szültem) és ha ezzel "könnyebb" a kisbabának kibújni, akkor szerintem jó dolog. Én pozitívan éltem meg a szülésem, pedig hajnaltól estig tartott szó szerint, oxy nélkül pedig valószínűleg mehettem volna a műtőbe császármetszésre...
2013. jan. 6. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
19 órát vajúdtam, szerencsére "csak" fél órát oxival, fájdalomcsillapítás nélkül.
2013. jan. 6. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

16 órát vajúdtam, az utolsó 8 órában végig kaptam az oxyt. Hol EDA-ért, hol császárért "könyörögtem", de egyik se lett. Viszont lett kézzel tágítás, másfél órás kitolás hasbakönyökléssel, két órás stoppolás, mert vágtak + szakadtam kívül, belül...


Amúgy a baráti társaságomba, rokonok között(kb.6-an szültek mostanában) mindenki kapott oxytocint, és kb. fele-fele arányban lett császár a vége. Egy valakiről tudok közülük, aki EDA-t is kapott, mert elhúzódó volt a szülése.

2013. jan. 6. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Szerintem is ez a leggyakoribb eset nekem is így volt.
2013. jan. 6. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Nekem is így volt, ugyanis magzatvíz már régóta folyt, de fájás nem akaródzott lenni. Oxitocin segítségével lett fájás, és kb. 3,5 óra vajúdás után meglett a lányom. Nem volt nekem annyira brutális - így utólag.

Most 35 hetes vagyok, kíváncsian várom, mi lesz...

2013. jan. 6. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
nekem szintén így volt mint a 6osnak, csak nekem 18 óra volt. az utolsó fél óra oxy a kimerülés miatt kellett..
2013. jan. 6. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!