Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Oxitocinos fájások jobban fájnak?

Oxitocinos fájások jobban fájnak?

Figyelt kérdés
Hétfőn elfolyott a vizem, fájásaim viszont sehol nem voltak, nem tágultam, úgyhogy úgy kellett indítani. Kaptam az oxitocint fél 10-től, kb. 3 fele lettek olyan fájásaim, hogy könyörögtem a halálért. Ha nem indítják meg, hanem maguktól jönnek a fájások, azoknak is ennyire kell fájnia? Lehet hülye kérdés, de ha minden vajúdás ennyire fájdalmas, akkor egyke marad a gyerkőc. :(
2019. dec. 11. 20:15
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Persze. Én is kaptam, mert magzatvíz elfolyás után alapból adják nálunk, hiába kérdeztem biztosan kell-e ez. Nekem az elfolyás előtt voltak 5 percesek, miután elfolyt 3-4 percesek és 8 centinél képesek voltak nekem beadni. 8 centinél!! Szóval a 3-4 percesek ami még természetesen jött fájtak, de elviselhető volt. Egyáltalán nem volt gáz. Lehet volt au 2-3 perces is már szülőszobán. Na ami az infúzió után következett, elviselhetetlen fájdalom. A fájásmérő majdnem a duplájára emelkedett, azért ahhoz volt erőm, hogy ránézzek de érted.

Első babánál is hasonló volt az élmény de ott nagyon lassan tágultam simán elviselhető fájdalom mellett majd egyszerre volt burokrepesztés és oxitocin, hát kemény volt ezután. De akkor nem bántam, hogy így alakult, már egy ideje ott voltam a szülőszobán.

Második gyereknél azóta se értem minek adtak ennyire a végén.

2019. dec. 11. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha rajtam múlna, betiltanák az oxitocin használatát. Zongorázni lehet a különbséget a mesterségesen generált és a természetes méhösszehúzódások között. A "sima" fájások is nagyon fájnak, de sokkal tompább, mint oxitocinnal.
2019. dec. 11. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Elsőt nélküle szültem, brutálisan fájt, de túléltem. Másodikat oxival indították mert muszáj volt, hát az életem lekönyörögtem az epiért.
2019. dec. 11. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

En azt tapasztaltam, hpgy inkabb kiszamithatobbak a spontan fajasok.

Elso szulesem msgatol ment es haladt vegig, eleve suru es eros fajaspkkal kezdtem. De volt kozottuk szunef es kb tudtam, hogy mikor jon a kovetkezo es mennyi ideig tart msjd.

A masodik szulesem olyan korhazbsn volt sajnos, ahol toljak az oxit ha kell, ha nem es a doki issietett (utolag lattsm at a helyzetet). Inditott szules volt, de beindult a vajudas oxi nellul, megis brutal adagban kezdtek tolni belem fel ora vajudas utan ugy, hogy eleve 3 ujjnyinal inditottak.

Ossze-vissza volt ott fajas, hol egymast erte, hogy sok szunef volt, a vegen meg a sima fajas atment ugy tolofajasba, hogy nem birtam visszafogni. Szo szerint megindult ki a gyerek, szetszakadt a mehszajam is, mert meg nem volt elsimulva teljesen, nem is nyomjattam volna.

De ket ira alatt megszuleszthettek, a doki mehetett dolgara...

A harmadiknal szinten inditottak, de modernebb fepfogasu helyen es az oxi tenyleg cssk az utolso proba volt. Masfel nap utan kaptam, akkor is olyan kis dozisbsn, hogy ugyanolyan jellegu es rendszeressegu fajasaim voktsk mellette, mint az oxi nelkuli szulesemnel. A kitolas is teljesen normalis, kontroll alatt tarthato volt.

2019. dec. 11. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Igen jobban fáj. Engem órákig kínoztak oxival 2 perces fájásokkal de az atyaúristennek se tágultam 2 ujjnyinál többre. Aztán kijelentették hogy megcsászároznak.
2019. dec. 11. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Igen!


Én is kaptam, előtte észre se vettem, hogy szülök, csak a biztonság kedvéért mentem kórházba, 3 centire tág voltam.


Aztán jött az oxitocin, onnantól már összeszorítottam a fogam, aztán rájött egy kis placebó is, mert az egyik nővér megszólalt, hogy brutál fájásaim lettek, onnantól mintha jobban fájt volna, már kiabáltam.

2019. dec. 12. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Elsőt tulhordtam, nem kellett indítani, de berohantunk az első fajassal a korhazba. Kaptam mindent kiveve fájdalomcsillapítót, mert azt nem kértem meg nem is igazan volt idő. Ahogy emelték az oxit BRUTALIS LETT. Szerencsém volt, egy pár o alatt meglett.


En is olvastam sokat utána, gondoltam a masodiknal nem csak a fájdalomcsillapítót utasitom el hanem a gyógyszereket is. Másfél (!!) napig vajudtam itthon. Nagyon szépen épült fel a szülés. Néha ritkultak a fajasok, majd erősödtek és csak a végén mentünk be a kórházba. Olyan doktornőt választottam, aki támogatta azt, hogy ne adjanak semmit ha nem muszáj. 2 óra alatt született meg a második a korhazba erkezesem után. 4kg +os baba. Rohadtul fajt ő is de volt időm megélni. Mindkettő szép emlék.

2019. dec. 12. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!