Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyenek voltqk veletek az...

Milyenek voltqk veletek az orvosoo első szüléseteknél? Megvagytok velük elégedve?

Figyelt kérdés

Nem szoltak, hogy ha valamit nem jol csináltok csúnyán megalázóan? Figyelnek ránk egyáltalán? Vagy egy sima szobába beraknak amíg nem jönnek a tolófájások?! Segítettek ha nem tudtatok úgy nyomni vagy ha már nem bírtátok a fajdalmat? Biztattak vagy kemenyen szoltak hogy szedje össze magát kismama stb?!

Nem is a szüléstől felek hanem ettől, hogy megaláznak ha nem türöm csendben, meg nem tudom megszülne fél perc alatt.


2019. dec. 13. 11:23
 1/10 anonim ***** válasza:
95%

Női orvosom van és szülésznőt is fogadtam. A vajúdás alatt a doktornő mellettem volt amikor hívtam de a háborítatlanság híve ezért nem sertepertélt feleslegesen a szobában. Amikor ott volt borogatást csinált, az ágy szélén ülve beszélgetett velem, elmagyarázott mindent amit kérdeztem, elmondta mennyi van még hátra és x-re már a kezemben lesz a babám. Kitolásnál nagyon dícsértek, azt mondták nagyon ügyes vagyok, mintha egy élsportoló lennék olyan fegyelmezett vagyok és olyan erős. Gátvédelem után még jobban dícsértek, mondták hogy milyen szép odalent, mintha mi sem történt volna és semmi dolguk nincs. Áradoztak, hogy milyen gyönyörű a baba, és úgy lett ahogy szerettem volna: mennyire az apukája már most majd 2 órára magunkra hagytak.

Senki nem alázott meg, nem sürgettek, senki nem zavart, senki nem erőltetett rám semmit. Egyszer volt, hogy felkiáltottam de akkor sem szidtak le hanem azonnal berohantak, hogy minden rendben van? Mindenről tájékoztattak, minden kérdésemre válaszoltak és minden elképzelésemet támogatták. Szerintem ha az ember felfogadja a megfelelő szemléletű orvost akivel emberileg is szimpatizál akkor nem lesz része semmilyen abúzusban de legalábbis kicsi rá az esély.

2019. dec. 13. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nekem is fogadott orvosom volt, nem alázott, bizonyos időközönként rám nézett, megvizsgált hol tart a szülés. Kitolásnál batoritott mondta milyen ügyesen csinálom, hogy már látni a fejét, hogy látni a haját stb es ez nagyon nagy erőt adott.

Nem kiabáltam, de azért fel fel nyögtem a kitolasnál amikor fujtam ki a bent tartott levegőt, nem szóltak miatta.

Nem fogadott orvossal nem tudom milyen egy szülés, de gondolom ez is orvosfuggo...

2019. dec. 13. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok.. Ha valamit nem jól csináltam, szóltak de nem megalazoan. Pl h ne fejemből nyomjak hanem hasbol (mintha kakálnék, szó szerint ezt mondták :)) mert a fejem vörösödött de nem jó helyről nyomtam. A szülésznő ügyeletes volt amúgy, ő is csak bizonyos időközönként jött be de nekem ezzel nem volt problémám
2019. dec. 13. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Fogadott orvosom (és szülésznőm) volt. Ahol én szültem ott kell mert szinte garantált, hogy az összes negatívum amit leírtál ott lesz a listádon szülés után. De persze vannak jobb hírrel bíró kórházak és szülészetek is.
2019. dec. 13. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Fogadott orvosom és szülésznőm volt. Egyikkel sem voltam megelégedve, pedig nem támasztottam nagy igényeket, úgy gondolom. A szülésznőm nemtörődöm, gépies, mondhatni "tunya" volt, nem biztatott, nem segített, nem ajánlott pózokat, csak időnként bejött és szó nélkül csinált valamit. Az oxit majdnem úgy kötötte be, hogy nem szólt, konkrétan a férjemnek kellett kihúznia belőle, hogy mit adott az infúziómba. Először csak azt mondta hogy erősítő, aztán kicsit emeltebb hangon kértük a választ, akkor mondta, hogy oxi. Amikor kérdeztem hogy miért kell, közölte, hogy végülis ő reggel hétig ráér, neki mindegy mikor leszünk meg, ha akarok, szenvedjek tovább. Az oxi eredménye: a lányomnak mindkét kulcscsontja eltört, nekem pedig az utolsó csigolyám. Az orvosom meg csak összevarrni esett be, de olyan mocskos rondán varrt, hogy valószínűleg plasztikára lesz szükség, mert zavar a heg a szexuális életben. Úgyhogy sajnos ilyen is van. Nem rémisztgetésnek szántam, de jól válaszd meg, kivel szülsz!
2019. dec. 13. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
86%

1. szülésem ügyeletes orvossal és szülésznővel. Az utóbbi nagyon rendes, figyelmes, segítőkész volt, a doki már kevésbé. Este 7kor felvette a müszakot (reggel 9től vajúdtam már), majd szólt a szülésznőnek, hogy megy filmet nézni majd szóljon ha van valami, ezt ott úgy előttem. "Ez", meg hasonló jelzőkkel illetett, majd megérkezett az utolsó 5 percre, mikor már szinte kint volt a baba. Összevart, majd flegmázozt, hogy pont lemaradt a film végéről. Szülés után 1x sem láttam, varratszedéskor csak. Akkor közömbös volt, de mivel én az a megmondós fajta vagyok, elmondtam neki, hogy nem vagyok vele megelégedve, így a neki szánt borítékotnem kapja meg, inkább veszek belőle magamnak egy új telefont. Lesüttötte a fejét, én meg emelt fővel távoztam. Nemsokkal utána halottam, hogy már nem dolgozik ott.

A 2. szülésem szintén ügyeletben, a szülésznö kedves volt, pedig az ékszakai müszak végén, hajnal 5kor érkezzem 5 percesekkel. Állítólag nem is saját müszakja volt, pont valakivel cserélt, és másnap éjszaka jön is vissza. Mindezek ellenére rendes volt. Az ügyeletes doki rezidens volt, olyan semleges, bár éreztem rajta, hogy hosszú müszakja volt, és menne már haza, de mégsem flegmázott. Megérkezett a váltás. Egy újabb rezidens váltotta. Nagyon kedves, segítőkész doktornő volt, az újabb szülésznő már kicsit modorosabb, de nem kifejezetten bunkó. Műszalváltás után elfolyt a magzatvíz, igy szülőszoba. Jött az éjszakás doki, a nappalos doki, mivel mindketten rezidensek, így az osztályvezető főorvos is, ill. a szülésznők is mind ott voltak. Rendesek voltak, 1x szólt rám valaki (szerintem a kimért szülésznő), hogy ne hangoskodjak, máshová összpontosítsam az energiám. Mosolyogtak, fogták a kezem, segítettek.

2019. dec. 13. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 khniki ***** válasza:
Magánkórházban szültem, szóval nem volt semmi negatív.
2019. dec. 13. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
86%
Negatív élmény volt az egész fogadott doki volt szülésznő nem. A számtalanadik kézzeltágításnál elkezdtem zokogni, hogy ezt tényleg muszáj? Egyszerűen olyan borzalmas fájdalmat én még remalmomban sem tudtam elkepzelni, hogy létezik. Válasz igen muszaj, ne akarjak beleszólni az orvos döntéseibe. Nekem is kötöttek be infúziót ami nem tudom hányadik alkalommal sikerült a szülésznőnek ugyan úgy mint a későbbiekben a katétert sem sikerült csak a sokadik próbálkozásra bekötni én voltam a hibás mert rosszul tartom magam. Sok óra vajúdás után ittam amit meglátott a szülésznő és megkérdezte, hogy ezt mégis hogy gondolom és a férjemnek adott egy vizesrongyot, hogy ha nem akarjuk már most ezzel veszélyeztetni a babám törölje meg a számat ha inni szeretnék. 2nap szenvedés után kozoltek, hogy császár amikor szintén elsirtam magam, hogy én nagyon félek, hogy ébren mutenek ugye elaltatnak, mire közölte az orvos, hogy persze altatásban zajlik. Utána már csak arra lettem figyelmes, hogy nyomkodják a gerincemet az érzéstelenítő miatt mert hát persze, hogy nem altatásban csinálták. Amikor már nálunk volt a babám poenkodott, hogy vissza tegyük e a gyereket. Szóval osszességében én nem tudom, hogy hibáztam e valamit, túl gyenge voltam, vagy nem tudom de csak pislogok amikor valaki úgy beszél erről az egész szülésről mint valami földön túli csodáról.
2019. dec. 13. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem volt fogadott orvosom, sem szülésznőm. Ezért én kaptam elég rendesen...

Az ügyeletes orvostól (nő) "csak" fizikailag, csinált nekem egy roncs p***át. A szülésznőtől inkább lelkileg, halálra szekált és alázott kb. mindenért. Még azért is, hogy először szülőként volt képem kétségbeesett lenni vagy hogy a zuhanyzáskor a mosdóban egy fájásnál kicsit összegörnyedtem.

2019. dec. 13. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Volt fogadott orvosom és szülésznőm is!

Csodás érzés volt a szülésem! 40+1 re jött, burkott repesztett a dokim, végig mellettem volt úgy ahogy a szülésznőm is. Nem hagytak magamra, sőt szülés után is mellettem voltak, mindig jöttek le látogatni minket! :)

2019. dec. 13. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!