Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Félek, mert 25 Km-re lakunk a...

Félek, mert 25 Km-re lakunk a kórháztól. A férjemnek több, mint 1 órába kerül hazaérni a munkahelyéről, ahol lakunk meg nem ismerek senkit, mert nemrég költöztünk. Kiérnek a mentők vajon időben, ha megindul a szülés?

Figyelt kérdés
2008. nov. 19. 10:15
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia a levélből úgy veszem ki, hogy első babád, ne aggódj, kiérnek a mentők időben, van amelyik szülés 6-8, sőt egész nap is eltart, szerintem nem lesz baj.

Azért, mert nem ismersz senkit, szerintem ha megindul a szülés nyugottan szólhatsz valakinek, hogy a mentőkig legyen veled, szerintem szívesen segít.


Hogy megnyugodj leírom velem mi volt:

2. babámnál elfolyt a magzatvíz, jöttek a görcsök, előtte napokban nem voltam túl jól, de aznap nagyon jól éreztem magam, gyorsan hazamentem a szüleimtől, (kb 10 perc), összepakoltam otthon :-), csináltam gyors egy pörköltet a férjemnek és a lányomnak, megfürödtem, és csak utány mentem be a kórházba. És még így is 6 óra mulva lett meg a fiam.

2008. nov. 19. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! (igen, 1. baba :) )
2008. nov. 19. 10:24
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is féltem mert mi is 35 km-re lakunk a kórháztól, és féltem hogy nem lesz itthon a férjem meg nem jönnek a mentők meg egyáltalán mit fogok csinálni.

Na hát a férjem pont itthon volt, mentünk is a kórházba mert elfolyt a magzatvíz meg elment a nyákdugó is 10 percenként jöttek a fájások mi rohantunk be a kórházba mint az őrültek, mert azt mondta a dokim hogy ha elfolyt a magzatvíz menjünk be. Na ehhez képest rendesen leszúrtak hogy nem kellett volna ennyire rohanni és még 5 órán keresztül vizsgálgattak meg beöntés meg miegymás. Mondjuk én császárral szültem mert faros volt a baba, de a lényeg hogy ne félj, elég sok idő mire majd megszülsz szerintem.

És egyébként is ha jönnek a fájások azt mondják 1 órát legalább várni kell mert lehet elmúlik, addig meg hazaér a férjed.:)

2008. nov. 19. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem megy az olyan gyorsan.És,hogy megnyugtassalak 130 km-re van a kórház ahol szülni fogok,ha akkor kap el amikor a párom dolgozik,neki is haza kell jönnie ugyanonnan,tehát 260 km-nyi időt kell várnom mire a dokimhoz jutok majd:-)
2008. nov. 19. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Ugyanebben a cipőben járok. Keddre vagyok kiírva, és a választott orvosom Pesten van...én 30 km-re lakom Pestről. Én arra gondoltam, hogy taxival megyek, ha muszáj, a férjem pedig oda jön majd rögtön.

Azt tudod, ugye, hogy a mentő a körzeti kórházba visz, tehát az nekem itt vác lenne. Olyan nincs, hogy megmondod, hogy márpedig te nem ott akarsz szülni...

Ezért marad a taxi...

Kitartást és jó egészséget neked is!

2008. nov. 19. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Igen, tudom, hogy a körzeti kórházba visz.

Nekem még azért is kellene gyorsan bejutnom, mert sajna Streptococcus miatt időben kell anitibiotikumot is kapnunk. :(

2008. nov. 19. 11:54
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
szia én az első szülésemnél 4 perces fájákkal indultunk el a tőlünk 60km-re levő korházba a másodiknál pedig 2 perces fájásokkal és mind a kétszer odaértünk
2008. nov. 19. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Én is remélem, minden rendben lesz. :)
2008. nov. 19. 19:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!