Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Volt valakinek szülés után...

Volt valakinek szülés után méhsüllyedése? , vagy hüvelyfalsüllyedése?

Figyelt kérdés

Tapasztalatokat várok,mi a tünete?hogyan orvosolták a problémát?valakinek emiatt kivették-e a méhét?hogy lehet ezzel együtt élni,stb.

Légyszi írjatok, mert nekem is ez a problémám.7 hete szültem.


2011. nov. 4. 16:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem annyi a tünetem, hogy tágabb lett a hüvelyem és a hüvelybemenettől 2-3 cm-re érzem a méhszájamat. Nehéz szülésem volt, repedt mindenem, nagy volt a baba. Voltam már dokinál, megvizsgált, de nem mondott semmit, hogy gond lenne, én azonban észrevettem a méhsüllyedést. Vissza kell menjek majd dokihoz, de mindig halogatom. A méh kivétel csak súlyos esetben jöhet szóba, és intimtornát csinálok az segített valamennyit. Még szeretnék majd egy babát, remélem ez nem lesz baj, hogy megsüllyedt a méhem. Neked milyen tüneteid vannak? a dokid mit mondott?

2011. nov. 4. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

A mehkivetel mar nagyon durva dolog es csak akkor csinaljak, ha nincs mas modszer.

Tobb fokozata van, elso fokban megsulyed, de huvelyen belul van, utana jon az, hogy a huvely bejarataig sulyed a mehszaj, a legdurvabb pedig az, amikor mar ki is csuszik a meha huvelybol! Igen, ilyen is van es ez esetben elofordulhat, hogy mar nem tudjak megmenteni a mehet, de ennek vannak jelei, peldaul a megelozo stadiumok. Mar akkor is beavatkoznak, ha a huvelynyilasig tolodik, mert elzarhatja a vegbelet es a hugycsovet is a nyomassal es ez vesegondokat is okozhat.

Te mit tapasztalsz?

Eloszor az intimtornat szoktak javasolni, ha ez nem segit, akkor johet szoba az kitamasztas (huvelyen keresztul egy gyuru szeruseggel megtamasztjak alulrol), valamint lehet muteni is, nem durva es nem hosszadalmas mutet. A mehtarto szalagokat varrjak rovidebbre. Ezzel csak az a gond, hogyha utana meg szeretnel szulni, akkor nincs sok ertelme megcsinalni, mert a magzat sulya ismet ki fogja nyujtani es ismet muteni kell.

2011. nov. 5. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Először is köszi a válaszokat. Nekem ez a második gyerkőc után alakult ki.Addíg nem értem el a méhnyakat, most igen és a hüvelyfalam olyan puha és mintha kidudorodna valami az oldalán (lehet, hogy sérv). Ez eddig csak találgatás, a tüneteim alapján utána olvastam a neten. Hétfőn megyek dokihoz,de nagyon be vagyok tojva:(
2011. nov. 5. 16:58
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

[link]


[link]


Nekem a 2. szülés után alakult ki mind a kettő. A harmadik babát mikor vártuk,az első nőgyógyászati vizsgálaton a doki nem mondta,hogy bármi gondot okozhat majd,csak annyit állapított meg,hogy mind ennek tetejében még a méhem is hátra hajló...

A harmadik szülés után nem lett rosszabb a helyzet,ugyan olyan mint a terhesség előtt/alatt.

Intim torna kb fél év után hozhat egy kicsi eredményt... Egy ismerős mondta,én nem próbáltam még ki.


Jó babázást!! :-)


Üdv:holnap 8 hete 3 gyermekes anyuka :-)

2011. nov. 6. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ja,és ami érdekes volt számomra,hogy amikor a 3. babát vártuk,a méh szájam ugyan úgy fent volt,mint ahogy terhesség alatt kell!
2011. nov. 6. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! És nálad mennyire súlyos a méhsüllyedés?
2011. nov. 6. 15:20
 7/12 anonim ***** válasza:

Annyira ,mint az első Válaszadónak.

A szex csak a misszionáriusban jó,a többiben- hátulról,vagy amikor kicsit hajtogatna a párom,akkor már fáj.

2011. nov. 6. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ja,és nagyon könnyű szüléseim voltak!
2011. nov. 6. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Első szülés után már meggyengült a hüvelyfal, kisebb süllyedésem is lett. Doktor intim tornát javasolt. Második szülés után már hólyag- és végbélsérv is lett (hüvely melső és hátsó falán is tapintható a hólyag illetve a végbél betüremkedése). Orvos 6 hetes kontrolon műtétet javasolt. 3 hónap múlva másik orvoshoz mentem az éves rákszűrésre (illetve kiváncsi voltam másnak a véleményére is), ő csak intimtornát javasolt, nem kell feltétlenűl megműteni. Félek a műtéttől, de valószínű, hogy megcsináltatom, mert zavar nagyon. Semmi feszessége nincs a hüvelyemnek.
2011. nov. 6. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Sevaka válasza:
Tudomásom szerint a Németh Zoltán- féle konzervatív terápia mutatkozik jó módszernek a méhsüllyedés , hólyagsérv , végbélsérv kezelésére. Pesten is van www.gynoprotect.hu, www.ladypower.hu. Az ő módszere annyit tud, hogy újjá építi a gátizomzatot alulról, amennyiben ez lehetséges az adott hölgynél, ezt állapítják meg a ladypower rendelőkben, vagyis hogy van e akadálya, ha nincs, az izomzat meg tartja majd a lecsúszott méhet, a hüvelybe becsúszott végbelet és a hólyagot. Ezzel a terápiával a funkciók vissza szoktak állni a jó, vagy legalább is jobb állapotra, ha nagy a baj- szexuális érzékelés, vizelet, székletürítés stb . persze ez a módszer sem varázsszer és nem hat mindenkinél ugyan úgy. de jókat hallottam róla súlyos esetekben is. pl a kocka pesszárium azonnal megszünteti a panaszokat, bár nehéz megállapítani, melyik a jó méret, ezért kell a vizsgálat. amíg ez a módszer nem volt, addig inkább a műtétet javasolták, csakhogy az kiújúl, mármint a méhsüllyedés, sérv, hiszen a műtéttől nem lesz erősebb a gátizom....
2014. jún. 13. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!