Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha még szülés előtt belekakil...

Ha még szülés előtt belekakil a vízbe a baba akkor meddig várnak az indítással? FONTOS!

Figyelt kérdés

Tehát nem szülés közben, hanem pl. 2-3 héttel a kiírt idő előtt?


Nekem erre gyanús a babám, de csak kedden kell visszamennem a kórházba.

HA tényleg belekakilt akkor nem veszélyes rá nézve?


Ha zárt a méhszájam akkor hogy tudják ezt ellenőrizni?


2011. nov. 4. 13:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
41%

Ha szennyezett a magzatvíz akkor beindítják a szülést vagy a baba állapotától függően császározni fognak. Különben ha 2-3 hétig úgy maradna akkor súlyos szövődményei lehetnek a babának. A magzatvíznek mindig tisztának kell lennie!

remélem van fogadott orvosod!

2011. nov. 4. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Csináltak amnioscopia-t?
2011. nov. 4. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
nekem megrepedt a burok, elkezdett szivárogni a víz, majd kb 1 órával később nyilvánvalóvá vált, hogy mekóniumos már, azt mondták ,hogy 12 órán belül meg kell születnie a babának, nem várhatnak tovább. Miből gondolják, hogy belekakilt a babád? Mert ha tényleg fennáll a gyanú, akkor meg kell indítani a szülést, nem maradhat abban a vízben.
2011. nov. 4. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Nem csináltak még semmit csak flowmetriát, uh-t és ctg-t.

Azt nem tudom, hogy zárt belső méhszájjal hogyan tudják majd megnézni a magzatvizet?


Van fogadott orvosom.

2011. nov. 4. 13:43
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Amnioscopiával nézik meg.
2011. nov. 4. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

3 héttel nagyobb volt a hasa, tele voltak a belei (ezért voltam kontroll uh-n)

Most rendben volt minden és ezért mondta a doki, hogy lehet, hogy kikakilta magát...

2011. nov. 4. 13:46
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Flowmetria nagyon pontos vizsgálat.

Szerintem a dokid arra gondolt, hogy kipisilte magát a babád, ezért kisebb most a pocakja. Pisi jöhet.

Ha tényleg kaki lett volna, akkor egyből toltak volna be téged a műtőbe.

Ha csinálnak flowmetriát, akkor ne aggódj!!!! Ezerszer jobb vizsgálat, mint a magzatvíz vizsgálata!!!

2011. nov. 4. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Ahogy előttem is írták: ha belekakilt a magzatvízbe, abban a pillanatban tolnak a műtőbe, mert sajnos elég komoly problémák adódhatnak abból, ha mekóniumos magzatvizet nyel a baba!

Ilyen esetben nem kockáztatnak!

2011. nov. 4. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Biztos nem értettem félre a dokit, azt mondta hogy valószínű azért norm. méretű most már a hasa (eddig 3 héttel volt nagyobb) mert biztos belekakilt a vízbe.


Direkt rákérdeztem, hogy ez nem baj-e mert én is úgy tudom, hogy az nem jó.

Azt mondta nem baj, ez egy norm. körforgás.


Ezekkel a szavakkal mondta....

2011. nov. 4. 15:47
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem akkor is a "magzati" bélműködésre gondolt a dokid. "Körforog" a magzatvíz - nyeli a baba, majd kijön belőle.

Ha tényleg kaki lett volna, ami kijött a babádból, mentél volna a műtőbe.

Ne izgulj, kakis magzatvízzel nem engedtek volna haza.

2011. nov. 4. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!