Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Aranyér lehet indok a természe...

Aranyér lehet indok a természetes szülés ellen?

Figyelt kérdés
20 éves korom óta küzdök aranyér problémával, nem olyan durva, de rettegek tőle, hogy felerősödik. Akinek vam, az tudja, hogy milyen szívás. Mikor jobb, mikor rosszabb. Figyelembe veszi az orvos, hogy emiatt (többek közt) nem szeretnék természetes úton szülni?
2020. jan. 5. 16:42
 1/6 anonim ***** válasza:
84%
Nem. Vannak magankorhazak ahol ugye fizet a varandos no, na ott szokott az lenni h9gy választhat de nemminden esetben. Amugy a normál korhazakba sürgősség esetén csaszaroznak csak
2020. jan. 5. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
kérdezz körbe, hogy nálatok melyik doki császároz kérésre, ő meg fogja csinálni.
2020. jan. 5. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
97%
Nekem elég komoly aranyerem van, és természetesen szültem. De figyeltek erre is a dokik.
2020. jan. 5. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
65%

Nem. Én is tizen éve küzdök vele, terhesség alatt is sokat romlott, volt, hogy be is lázasodtam miatta, meg sírva ültem a wc-n, de meg se fordult a fejemben, hogy emiatt császárral kéne szülnöm.

Szülésnél nagyon durván kijött, kb, mint egy nagyobb dió... Pár nap alatt szépen elmúlt, akkor időm se volt ezen gondolkodni, hogy ez most fáj meg rossz...

Azóta valamivel több gondot okoz, mint előtte, de akkor is azt mondom, inkább ez, mint egy indokolatlan császár.

2020. jan. 5. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
97%

Nem hinném, hogy bárki csak emiatt indokoltnak látná a császárt.

Nekem egy kötőszöveti betegség miatt 4-es stádiumú aranyerem (is) van, mégsem volt indok a császárra. Neki indultunk a természetes szülésnek, végül menet közben úgy alakult, hogy mégis császár lett; de ehhez semmi köze nem volt az aranyeremnek.

2020. jan. 5. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Nekem is elég nagy aranyerem volt mielőtt a lányomat szültem. A kórházi csomagba pakoltam be reparont. Természetesen szültem, a szülés közben semmit nem éreztem ezzel kapcsolatban, hiszen a szülési fájdalom sokkal erősebb, mint egy kis aranyér miatti fájdalom. A szülés után már durvább volt, az első 3 napban csak féloldalasan tudtam ülni, nem csak az aranyér, hanem a gátmetszés miatt is. Az első széklettől nagyon féltem, hogy fájni fog, mert a babszemnyi aranyerem dió nagyságúra duzzadt. Elmondtam a nővéreknek, hogy rettegek és nem szeretném természetesen megpróbálni a székelést, így a kérésemre azonnal adtak egy enyhe, de hatásos hashajtót. Ezt a hashajtót nem úgy kell el képzelni, hogy beveszed és egész nap fosol tőle, egyszerűen csak hígabbá tette a székletet, de csak egy alkalommal mikor bevettem. A szülés utáni első 1-2 hétben használtam is, napi 1et szedtem belőle reggel, akkor le is tudtam a napi székletet, egyáltalán nem fájt.


A reparonnal és a hashajtó miatti laza széklettel másfél hét alatt szépen vissza húzódott babszemnyire az aranyerem.


10 hetes vagyok a tesóval, és mindent ugyanígy fogok csinálni, mert ígyis hamarabb felépültem (2 hét után, se aranyér, se gátmetszés, semmi nem fájt), mintha császároztak volna.


Remélem a tapasztalatommal tudtam segíteni, és megpróbálod a természetes szülést.

2020. jan. 5. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!