Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogy történik faros szülés,...

Hogy történik faros szülés, köldökzsinor rátekeréses szülés, vákumos szülés?

Figyelt kérdés

2019. dec. 25. 09:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
71%

Ha a magzat már a szülőcsatornában van, nem lehet császározni. Ha fojtja a zsinór, lehet oxigénhiánya. Senki nem tudja megakadályozni. Letekerni csak akkor tudják, ha kibújt a gyerek.


Nekem sürgősségi császárral született emiatt a lányom. Még így is kék volt, mire kivették.

Az orvos nem lát bele a hasadba, nem tudják, hogy rajta van-e a nyakán a köldökzsinór.


Én azóta minden nap megköszönöm a sorsnak/Istennek/akárminek, hogy egy cm-t sem tágultam, és nem kezdődött el a szülés. Csak a vizem folyt el. Nagyon esett fájáskor a szívhangja a zsinór miatt. 3x volt a nyakán!

2019. dec. 25. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
71%

Teljesen tágulva a baba nem akart átjönni a méhszájon...

Vakuummal húzták le.

Sajnos ez gátmetszéssel jár, amite amúgy nem lett volna szükség.


Rövid köldökzsinór volt...

2019. dec. 25. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
86%
Elvileg most már látják, ha a baba magára tekeri a zsinórt. Ha necces akkor császár. Faros baba ha első akkor is császár kb mindenhol. Elvileg tobbedik babát néhány helyen engednek farral szülni, de en nem vallanam. Sokkal nagyobb kockázat, hatalmas gát heg stb. Vákuumos szülést nem tudom hal Istennek.
2019. dec. 25. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 babyboom567 ***** válasza:
87%
Kollégám kislánya harántba feküdt és 3x volt a nyakán a köldökzsinór,és mivel ez több mint 30 éve volt nem volt ultrahang mégis tudták.A doki felnyúlt és meg akarta fordítani, meg letekert a zsinórból, de nem tudta teljesen letekerni, meg a baba sehogy sem fordult be, úgyhogy megcsászározták.
2019. dec. 25. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
77%

Első vagyok: 2016-ban szültem, fogadott orvossal. Nem tudták, hogy a nyakán van a zsinór. Mivel nem tágultam, "felnyúlni" sem tudott. A méhszájamat se érte el! (több doki is próbálta pedig). Uh-t meg nem csináltak szülés előtt.

Amúgy apás szülésnek indult.....


Szóval nem derült ki, csak a ctg-ről. Hogy esett a szívhangja nagyon.

2019. dec. 25. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
70%

Szóval csak akkor érzi a doki a zsinórt, ha a szülő nő ki van tágulva annyira, hogy érezni lehessen a baba fejét.

Én meg teljesen zárt voltam.

2019. dec. 25. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
87%
Egyébként mivel a baba nem használja még a tüdejét, a nyakára tekeredett köldökzsinór nem tudja "fojtani", mert nem is lélegzik még. Az okozhat gondot, ha maga a köldökzsinór nyomódik össze annyira, hogy nem tud átpréselődni rajta az anyag. De ehhez tényleg extrém körülmények kellenek, mert a zsinór szövete nagyon rugalmas. Gyakran találnak konkrét csomót is rajta, ami semmilyen fennakadást nem okoz, illetve sokszor nemcsak egyszer, de többször, akár hatszor is körbe lehet tekeredve a baba nyakán (nyilván ehhez hosszú vezeték kell). Egyes helyeken tanítják az orvosoknak, hogyan segítsék ki úgy a babát, hogy amikor megjelenik a feje búbja, le tudják emelni róla az akárhányszor rátekeredett zsinórt. Itt demonstrálják, hogyan tud elmozdulni a csomó a köldökzsinóron, anélkül hogy megszorulna: [link]
2019. dec. 26. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
79%
Nem szó szerint "fojtja",hanem a nyakában szorítja el az artériát, ezért nem jut oxigén az agyba.
2019. dec. 26. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
2.szülésem indított volt. Előtte alapos UH, minden oké, semmi akadálya a szülésnek. De a baba koponyája még akkor sem volt beilleszkedve. Egyből 2-3 perces fájásokat mutatott a gép de nem éreztem erősnek. Ez később abba is maradt, tehát semmi fájás nem jött. Pár óra múlva mentünk a műtőbe, mondván semmi értelme tovább várni. Mint kiderült, 2x a baba nyakán volt a köldökzsinór, ezért sem tudott beilleszkedni. Az volt a nagy szerencsénk hogy a szülés nem indult be és nem került tolófájásra a sor.
2019. dec. 26. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

7-8- ra reagálva

Sokkal veszélyesebb egy előreeső köldökzsinór, amit általábana burokrepesztés következtében a nagy erejű magzatvíz elfolyás sodor ki.

Kijön a hüvelybe egy része.. baba meg nyomja a fejével, ahogy tágítaná a méhszájat, vagy jönne ki a szülőcsatornába.

Asima tekeredés kevésbé veszélyes


Főleg nyakon, metz itt nem szoruloida sehova.

2019. dec. 27. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!