Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ügyeleten történő szülés...

Ügyeleten történő szülés esetén mi a teendő?

Figyelt kérdés

Nem szeretnék pénzt költeni magánorvosra.

Sztk-ban tervezek terhesgondozásra járni, és abban a kórházban szülni, ahova tartozom. Még nem vagyok terhes, de tegyük fel, hogy nem problémamentes a terhesség, és császármetszés kell (erre van esély két betegségem okán is, ezért is szeretnék felkészülni erre). Sztk-s doki ad javaslatot császárra, amit viszek a kórházba akkor, mikor érzem, hogy beindult a szülés, ugye? Mi történik ezután? A kórházban felveszik az adatokat, és kerítenek egy ügyeletes orvost? Kell esetleg előre szólni/megjelenni (esetleg NST-re oda irányítanak a terhesség végén), vagy vadidegenként elég besétálni a kórházba az adott napon? Lesz egyáltalán személyi/helyi kapacitás, ha egy random ember csak úgy megjelenik a betegfelvételen?

Tudom, hogy butaságokat kérdezek, ne vessetek meg emiatt.


2020. jan. 11. 22:06
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha szükséges, akkor kiír programcsászárra, ez esetben találkoznod kell anesztessel és az osztályvezető bemutat annak, aki várhatóan műteni fog.

Ha megszülheted rendesen, akkor becsengetsz a szülőszobára, ott megvizsgálnak, vajúdsz, aztán ha valami miatt mégis császárra kerülne a sor, akkor 5 perc alatt összeáll a team.

2020. jan. 11. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én is SZTK- ba jártam gondozásra,de a szülészet a város másik pontján van. Így szinte minden nagyobb vizsgálat a szülészeten volt,terhesgondozáson adta mindenre a doki a beutalót,aztán ha megvolt az aktuális vizsgálat,a következő gondozáson megnézte az eredményeket. NST-re is a kórházba kellett menni. De gondolom mindenhol máshogy megy.

Feküdtem a patológián egy hónapot, ha valaki úgymond beesett, kerítettek rá kapacitást. Ha nem volt ágy,elhelyezték más osztályon. Megoldanak mindent,szerintem nem kell ezen aggódni :)

Nem tudom,hol szeretnél szülni, de nálunk van külön olyan időpont,mikor az érdeklődőket körbevezetik a szülőszobán,elmondanak mindent. Ez nagyon hasznos volt.

Ja,meg NST-n kaptam kis tájékoztatót,hogy mikor beindul a szülés és jönni kell, hol csengessek, hova menjek,mi legyen nálam stb.

2020. jan. 11. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Terhespatológia.
2020. jan. 12. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
3: azok a terhesek fekszenek ott, akik még nem szülni mentek, de kórházi ellátás kell nekik.
2020. jan. 12. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A legtöbb kórházban van szuloszoba látogatás, ahol frlteheted a kérdéseidet, továbbá ha dokit nem is, de szülésznő lehet érdemes fogadnod.

Rögtön bemtebb vagy a kórházban, főleg, hogy ő ott fog neked ctg-t, nst-t végezni.

2020. jan. 12. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem írtam el. :) A 31. Héten beindult a szülés, visszatartáson voltam bent. Amúgy én is gondolkodtam már rajta,hogy nekem,aki ezelőtt ezzel nem találkozott, tök fura a terhespatológia megnevezés :)
2020. jan. 12. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Amennyiben a terhesség során úgy döntenék, császár kell, akkor nem fogsz te besétálni a kórházba, ha úgy érzed, megindult a szülés. Előre egyeztetett időpontban jelensz meg a szülés várható időpontja előtt
2020. jan. 12. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!