Mentő vagy taxi?

Figyelt kérdés

Akinek nincs autója, mivel megy be a kórházba, amikor elérkezik az idő?

Indoklással együtt :)


2020. jan. 12. 09:01
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
100%
Én odatelefonáltam a mentőkhöz éjfélkor, hogy kijönnek-e. Mondták, hogy persze. Ömlött belőlem a magzatvíz :)
2020. jan. 12. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
100%
Folyt: így el se vitt volna a taxi. :)
2020. jan. 12. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
44%
Jaj, hagyjuk már, hogy nem visz el a taxi. Ha valamelyiknek nem tetszik, akkor el sem vállalja. A legtöbb nem problémázik rajta, örülnek a fuvarnak. manapság műbőr ülés van a legtöbb taxiban, meg gumiszőnyeg. Szerintem a legtöbbetek tvben látott taxit, de komolyan, meg ilyen kis sztorikból tájékozódnak, hogy valakinek már volt konfliktusa taxissal a szomszéd mesélte, blabla.
2020. jan. 12. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 A kérdező kommentje:

Kirobbantottam itt egy vitát, nem volt ilyen célom.

Nekem nincs jogsim még, autónk sem, nem apellálok arra, hogy valaki szívességből vigyen be, így szívesen fizetek azért a szolgáltatásért, ami erre való.

A taxi volt az első gondolatom és efelé hajlok, de volt olyan eset, amikor rosszullétkor taxival mentem be, mert úgy éreztem, ez azért nem halálos veszély. Na a kórházban lecsesztek, miért nem mentőt hívtam.

Szerintem az lesz, hogy felhívom a mentőket, ha ott tartok, elmondom mi a helyzet, és tanácsot kérek...Szerintem ha magzatvíz folyik, nem fogok taxival vergődni, ha vér van, akkor pláne.

Fájásokkal érdekes ez a dolog, mert nem is akarok bemenni korán, csak 5 percesekkel, viszont onnantól akár be is gyorsulhat :) próbálok észen lenni. Nem akarom se foglalni a mentőt, pláne feleslegesen használni, de magunkat se veszélyeztetném.

A mentőbe eljöhet egyáltalán velem a kísérőm?

Erről a betegszállításról tud írni többet, aki felvetette? Előre kérem, de időpontot hogy tudok neki megadni?

Amúgy egyetlen kórház van a környéken, a városban, így ez nen kérdés, hogy hova visznek.

A pénz nem érdekel, csak a lehető legjobb megoldás az adott helyzetben.

2020. jan. 12. 14:26
 25/36 anonim ***** válasza:
10%

A mentőben nem lehet veled kísérő, max ha kisgyerek a beteg és a szülő megy vele.

A betegszállítás esetedben nem működik. Árra lett kitalálva, ha pl Kati néni elesett, eltört a combcsontja és kontrollra kell mennie. Ilyenkor ugye eleve előre meg van adva az idopont az orvosnál. Ezzel felhivod a mentoket -van sima tekefonszamuk, tehat nem a visszahívás-es ők adnak egy kb időpontot a felvételre. Ez azt jelenti, hiigy mondjuk Kati néninek 10re van időpontja az orvosnal, ők meg azt mondják, 7 és 9 között jönnek. Visszafele ugyanez.

Neked valóban az a megoldás, ha felhívod a mentőket és ők majd eldöntik, sürgős eset vagy e, vagy megfelelo a taxi.

2020. jan. 12. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
38%
Mi ez a kényszerképzet, hogy a mentő a megmentő? Nem az. És nem arra való, hogy téged biztosítson, hogy semmi baj nem történhet. Ha komplikáció lép fel, a mentőben se fognak túl sokat tudni segíteni, mert nem szülészorvosok. Ha egy kisebb autó megy ki érted, lesz benne egy OKJ-s ápoló és egy sofőr. Ketten együtt annyit tudnak a szülésről, mint a nő, aki elolvasta a tájékoztató füzeteket, amiket a kórházban kap, meg elment egy szülésfelkészítőre. Ideje lenne felébredni és tanulni arról is, mit tudnak tenni és milyen szakemberek. Ha mentőtiszt van a kocsin, egy fokkal jobb, de csodára ő sem képes. Aki meg taxi helyett hívja, gondoljon bele, hogy kisebb térségekben alig van néhány autó és amíg őt fuvarozzák, mert drága a taxi, addig a saját anyjához se tud kimenni az a kocsi, ha infarktust kap.
2020. jan. 12. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
64%

"Nagyon remélem, hogy soha nem szorulok a fentieket kinyilatkoztató "mentős" segítségére. Elhiszem, hogy nincsenek megfizetve, de ez nem indok a taplóságra. NEM a szállítandó páciens tehet róla."


Jah, hogy nem elég, hogy hülyeség miatt le van foglalva a kocsi, de még az ember mosolyogjon is hozzá és legyen kedves Mariskával, aki autó nélkül a pusztában szül, pedig 9 hónapja volt elintézni, hogy kórház közelben legyen a végére.


Nyugi, nem fogunk találkozni, már otthagytam a melót. Ép elmével ezt senki nem csinálja sokáig.

2020. jan. 12. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 A kérdező kommentje:

Látszik is rajtad.


Mit is képzeltem, hogy fel merek tenni itt egy kérdést.

2020. jan. 12. 17:55
 29/36 anonim ***** válasza:
25%
#20: Nem külföldről van szó, egyrészt. Másrészt ezek szerint az én gyerekemnek most halottnak kéne lenni ezen elv alapján. Hát kösz! Le lehet pontozni, de akkor is igazam van. Van mentős ismerősöm, szerencsére normális.
2020. jan. 12. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
65%
Mentőknél nincs diszpécser. Mentésirányító és mentésvezető van. Ők szakirányú végzettséggel rendelkező emberek, akik ki fognak kérdezni. A legtöbb vajúdó nőhöz küldenek autót, attól függetlenül, hogy csak megindult szüléshez kellene. Szülés vezetést mentőápolónak is le kell tudnia vezetni. Az viszont tény, hogy nincs benne nagy gyakorlata, hisz ő sürgősségi szakember. Erre a szülésznőket, szülész orvosokat képzik. Ezek miatt aki abban bízik, hogy komplikáció esetén ők -akár mentőápoló, akár mentőtiszt- majd segítenek az bizony téved. Ehhez sem eszközünk, sem tudásuk, sem lehetőségük nincs a kocsiban. A másik, hogy abban a kocsiban részeg, becsinált embert is szállítanak, persze takarítják, fertőtlenítik a lehetőségekhez mérten, de az akkor sem egy szülőszoba. Ha lehet saját autó, esetleg ismerős vagy taxi. Mi 40km-re lakunk a kórházból. Édesanyámat ismerős vitte be, akivel ez le volt egyeztetve. Most itt írok,ennek több, mint 30 éve. Nagyon autó sem volt még a faluba, de megoldották. Akarat kell csak.
2020. jan. 12. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!