Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Elvileg/remélhetőleg a férjem...

Elvileg/remélhetőleg a férjem visz majd be, de mi a helyzet ha hírtelen kell menni, és Ő nincs itthon? Mentő / Taxi?

Figyelt kérdés
És mi a helyzet ha itthon van és dugó van? Ilyenkor lehet vagy másfél óra is beérni. A taxi úgy tudom nem köteles elvállalni az embert, a mentő meg a legközelebbi korházba visz ( Én nem abban tervezem szülni ) Van valami más szolgálat (betegszállító/mentő) aki oda visz ahova kérjük? Tudom, nem olyen gyorsan mennek általában a dolgok, és nem is akarom túlparázni a témát, csak jobb felkészültnek lenni.
2009. márc. 15. 20:16
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Engem is ez foglalkoztata. Annyit tudok, hogy ha az orvosodtól lérsz igazolást, hogy abban a kórházban szülsz amiben Ő van, akkor a mentő odavisz, nem pedig a körzeti kórházba.
2009. márc. 15. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%
Vannak magán betegszállító cégek, meg kell kérdezni őket, de a mentőt is meg lehet kérdezni, ha választott helyed van akkor elvisznek e oda, ha időbe szólsz, esetleg plusz pénzért, de dugó ide vagy oda, az nem megy olyan gyorsan. 6-7 óra a vajúdás, azért fogod már előtte érezni, amikor kezdődik. A fájások után 10 ujjnyira kell tágúlni.
2009. márc. 15. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha fogadott orvosod v szülésznőd van, írjanak a kiskönyvedbe egy kérelmet a mentősök felé. Így abba a kórházba fog vinni, ahol szülni akarsz.

Amúgy elvileg a másfél órás dugó alatt nem fogsz megszülni (remélhetőleg).

Hívj fel egy pár taxis céget, kérdezd meg tőlük, h ilyen esetben vállalnak-e.

Nincs vmi ismerős, szomszéd, aki esetleg bevinne, ha szükséges?

2009. márc. 15. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, akkor kérek majd ilyen bejegyzétst a kiskönyvbe a dokitól ( biztos ami biztos alapon ) Meg akkor próbálok felhívni előre magán betegszállítókat is, hogy hogy megy ez náluk. Remélhetőleg úgyse lesz ilyenekre szükség, de azért valahogy megnyugtatóbb számomra. Mondjuk a férjem azt mondja, nem fog vidékre leutazgatni a jövő hét végétől ( az utolsó két hétben ), meg Apumra is számíthatok... csakhát Ő is mire ideér... és még innen a korház... Jó, nyilván csak nagyon ritka hogy sűrgős legyen beérni... és nem lesz rá szükség, de azért jó felkészülni szerintem.
2009. márc. 15. 20:44
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem azt mondta a védőnőm, hogy mentőt akkor lehet hívni ha már kitolási szakasz van!!?? Elég érdekesen néztem rá, no mint első babát szülő anyuka, hogy döntsem el, hogy az mikor van.
2009. márc. 15. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Hát ez elég furán hangzik hogy csak akkor lehet hívni mentőt... Nekem a védőnő azt mondta hogy pl. magzatvíz elfolyásnál célszerű lehet kihívni, főleg ha messze a korház... Holnap utánakérdezek a szülésznőnél majd...
2009. márc. 15. 21:42
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a szülésfelkészítő tanfolyamon azt mondták a dokik, hogy nyugodtan hívjak mentőt, köteles kimenni. És nagyon fognak sietni, mert ők félnek, hogy ott fogsz megszülni.
2009. márc. 15. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
A mentő köteles kimenni, ha szülésről van szó. Nem csak akkor, ha már nagyon előrehaladott Elég nehéz megítélni nem csak egy először szülő kismaminak, de még többedik szülés esetén is). Az a baj, hogy elég kevés a mentő, így sürgősségi sorrendben mennek ki a hívások esetén. Nálunk abba a kórházba visznek, ahová kéred (30km-es körzetben 2, 60km-es körzetben +2 kórház van). Azért az orvos igazolása nem árt, hiszen így tudják a mentősök, hogy a kórház biztosan fogad. Szerintem rákérdezhetsz a betegszállítókra is, de úgy tudom ók a beutalóval rendelkezőket tudják csak szállítani ( a beutalón szereplő adatok kellenek ahhoz, hogy az állam fizessen nekik). Remélem, nem lesz ilyen gondod és a férjed tud bevinni a kórházba! Könnyű, problémamentes szülést!
2009. márc. 16. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Du-án megyek úgyis NST-re, akkor majd rákérdezek a szülésznőtől is a dolgokra...
2009. márc. 16. 13:16
 10/10 A kérdező kommentje:
Ja és persze én is remélem hogy a férjem visz majd be, és nem kell ilyenekben gondolkodni majd. Nektek is minden jót kívánok!
2009. márc. 16. 13:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!