Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogyan fogadjam el?

Hogyan fogadjam el?

Figyelt kérdés
Első babám simán született, 15 óra vajúdás után, mikor fél éves volt a kicsi volt egy laparoszkópos mióma műtétem, 7x7es miómát vettek ki a méhfalból. most várom a második babám, a dokim szerint mindenképp császármetszés lesz, protokoll is, meg fél is hogy a sok összehúzódástól bereped a méhem. De nekem ez akkora törés, nem tudok mit kezdeni ezzel. Tudom sokan választják direkt a császárt, de én úgy félek tőle, igaz az első szülésnél szakadtam, vágtak,rengeteg vért vesztettem, lehet most sokkal jobban járok majd egy félórás műtéttel, de akkor is félek tőle, ráadásul vérhígítót is szúrok. Hogyan tudnék megbékélni a gondolattal hogy ennek így kell lennie?
2020. febr. 4. 21:54
 1/10 anonim ***** válasza:
94%
Úgy, hogy nem olvasgatsz semmilyen elrettentő példát, hanem arra gondolsz, hogy jelen felállás szerint ez a lehető legjobb megoldás. Egyik szülés sem egy leányálom, de kit érdekel ha bizony ott lesz a kezedben egy egészséges kisbaba akire ennyit vártál.
2020. febr. 4. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Gondolj arra, hogy a baba miatt történik, és azért, hogy neki semmi baja se legyen.
2020. febr. 4. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
91%

A szúrós vérhigító nem befolyásolja. Rövid hatástartamú, előző este/aznap ki kell majd hagyni, és olyan lesz mintha nem szúrnál, de ezt majd mondják.

Szerintem nem gáz a császár, én nagyon akartam hüvelyi szülést, de nem jött össze, kb addig sirattam, amíg ott nem volt a karomban a kisbaba.

Sem a műtét sem semmi nem volt gáz, fel tudtam aznap kelni, mosakodni, 4.nap hazajöttünk, másnaptól kutyát sétáltattam, főztem, takarítottam. Varratszedés után mintha nem is lett volna.

Neked még választásod sincs.

2020. febr. 4. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Úgy, hogy megtanulod tudomásul venni van mikor az élet felülírja az elképzeléseket.Van már egy gyereked, nemsokára lesz még egy.Nekik nem jobb egy egészséges anya, aki pár nap alatt felépül, ha meg baj adódna esetleg sose?

Én nem kérésre szültem császárral, de örülök hogy a gyerekem és én is jól vagyunk, mert az egészség a legfontosabb.

2020. febr. 4. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
86%

Gondolj arra hogy nem szornyu.

Max 2 3 napig fajdogal de ennyi.

Az első felkelés brutális lesz mint a toló fájás de utánna könnyebb lesz. Kitartást 🙏

2020. febr. 4. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Első babámmal vajúdtam 28 órát. A vége császár lett. 7cmtől jobban az istenért sem tágultam tovább. Én mindenképp meg akartam szülni a babákat, de nem ment. Akkor ezt nehezen fogadtam el. Utólag belegondolva, jobb is hogy császár lett.

Terhesség előtt is sok problémám volt az aranyeremmel, műteni is kellett. Egy-egy aranyeres probléma tovább gyógyult és rosszabb volt mint a császárból "felépülni", azért van ez idézőjel alatt, mert felépülés se igazán volt. Aznap kicsit rossz volt, de kaptam gyógyszert. Másnap már fel tudtam kelni, zuhanyozni a babánkat ellátni. Mire hazajöttünk szinte semmi problémám nem volt, azt leszámítva, hogy kicsit fáradékonyabb voltam. Szeretnének második babát is és én erősen azon gondolkodom, hogy a következő is legyen császár. Ha már így alakult, akkor nem szeretnék még egy gátmetszést/repedést plusz aranyeres problémát. Én úgy gondolom hogy NEKEM valóban a könnyebb út volt a császár.

2020. febr. 4. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Ugy, hogy o az orvos es fogadd el, amit mond "fél is hogy a sok összehúzódástól bereped a méhem." Gondolom nem tudod ez mit jelent? Azt hogy ha reped a mehfal, akkor elverzel nagyon rovid ido alatt. Azonnal kell mtsenek, de lehet keso lesz es te is es jo esellyel a babad is meghal. Azaz vegeredmeny lesz egy arva gyereked es egy ozvegy ferjed. Ezzel szemben all egy nem tul vonzo csaszarmetszes, de nagy esellyel eletben marado anyuka es plusz egy uj csaladtag.


Probald ugy felfogni, hogy sajnos ez a te esetedben eletmento lesz. Es igy akkor talan jobban megbecsulod. Es gondolhatsz arra is van aki egyszer se szulhetett termeszetes uton, van aki mioma miatt sose szulhetett vagy lombikozhatott stb.

De nyilvan az ido fog segiteni, hogy megszokd a gondolatot es az is lehet, hogy majd a sors teljesen maskepp hozza (es termeszetes uton otthon megszulsz komplikaciomentesen).

2020. febr. 5. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
74%

Az ilyen jellegű lekezelő kommentek nem segítenek.

Én ugyanebben a helyzetben voltam 4 hete, amikor a doki mondta, hogy a méhszájhoz nagyon közel (3mmre) tapadó méhlepény miatt császár indokolt. Nekem első babám és nem is tervezünk többet. Így teljesen azt éreztem, hogy elvettek tőlem, tőlünk valamit. Sokan - illetve legtöbben - nem értik ezt és hülyének néznek emiatt.

Az elmúlt 4 hét az erre való felkészülésről, az elfogadásról szólt. Van a fb-on egy csoport: Császárvonal. Ugyanilyen néven keress rá a mobil applikációjukra. Rengeteg segítséget kaphatsz. Sokkal többet, mint az itt kommentelő "fogadd el, ő az orvos" jellegű nem segítségektől. Valamint az is segít ha dokiddal minden pontot, amimiatt aggályt érzel, megbeszélsz. Nekem az aranyóra illetve a baba szeparálása volt hatalmas kérdés.

Ez egy folyamat és belső munka, hogy el tudd fogadni és szívből kívánom, hogy a végén te is eljuss oda, hogy nyugodt szívvel gondolsz erre. Én azt hiszem egész jól állok ezzel 2 héttel a szülés előtt, ahhoz képest, hogy milyen sokkból indultam.

2020. febr. 5. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A Császárvonal tényleg jó, én is ajánlom. Én a magam részérôl egyszerûen becsuktam magam mögött ezt az ajtót. Történt ahogy történt, változtatni nem tudok már rajta, és annyi más minden agyalnivaló jött azóta. Nincs már se kedvem, se energiám a császármetszésen rágódni.
2020. febr. 5. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem az a lényeg, hogy el tudjuk fogadni, hogy van akinek ez nagyobb probléma, mint nekünk volt - és mindegy miért -, és ebben támogatni.
2020. febr. 5. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!