Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 40. héttől kórház?

40. héttől kórház?

Figyelt kérdés

Még a terhességem elején kaptam egy papírt a védőnőtől a terhesgondozás menetéről.

Az van benne, hogy a 40. héttől be kell feküdni a kórházba.

Ezt hogyan kell elképzelni? Kérek egy beutalót a háziorvostól és odasétálok a kórházba, hogy most be akarok feküdni?

És muszáj? Hogyha vállalom, hogy minden nap bemegyek a kötelező vizsgálatokra, akkor is muszáj befeküdni?

Nincsen fogadott orvosom.


2020. febr. 4. 21:56
 1/5 anonim ***** válasza:

Dehogy kell, csak ha baj van vagy indítanak. Az én orvosom várt, természetes úton szültem 41+5 hétre. Míg bírtam magam addig nem indultunk a kórházba. Szülés előtt 3 órával mentünk be.


Első gyerekkel 40+3 héten bementünk jóslókkal. Bent tartottak, mert kidererült, hogy baj van a vesémmel.

2020. febr. 4. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Amikor én terhes voltam, úgy volt, hogy a 39. hét vége felé bent voltam nst-n, ez egy csütörtöki nap volt. Szombatra voltam kiírva, és mondta a nővér, ha vasárnapig nem indul be a szülés, akkor hétfő reggel be kell feküdnöm az osztályra. Tehát ezt a gondozóban mondták, semmiféle beutaló nem kellet. Nekem sem volt fogadott orvosom. Amúgy kórháztól is függhet, hogy hogyan működik. De itt így volt.
2020. febr. 4. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én mikor betöltöttem a terminust, kerdezték, hogy befekszem-e, vagy vállalom, hogy minden nap bejárok vizsgálarokra. Mondtam, hogy bejárós leszek, viszont volt egy másuk kismama, aki mondta, hogy befekszik, mert nem minden nap tudják elhozni kocsival, tömegközlekedni meg nem akar már 40+osan. 41. hetesen indítás lett volna, de 40+6 hetesen elfolyt a magzatvizem.

A második terhességnél nem ajánlották fel a befekvést, pedig őt is terminus után szültem ugyan abban a kórházban.

2020. febr. 5. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha kevés az anyuka az osztályon akkor max kamu indokkal fektetnek be. Én is így jártam, rossz nst 39+6nál, másnap már nem engedtek haza mert túlhordás. (Persze nem tudom biztosra, hogy ez csak kamu indok volt, csak úgy éreztem, de mivel a baba az első így ha azt mondták rossz nst akkor persze, hogy bent maradtam)

Akkor minden kismamát befektettek ilyen olyan indokkal, volt olyan is hogy jött egy orvos és a fele csapat anyukát (akiknek még messze volt a kiírt időpont) haza küldte mert az az orvos nem szerette ha tele az osztály ok nélkül.

2020. febr. 5. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha nincsen semmi probléma nem feltétlen fektetnek be, engem befektettek magas vérnyomás miatt. Nem indítottàk úgy sem pedig mar 41 hetes voltam, indult magától szerencsere 41+1 hetesen. Kitartást!
2020. febr. 7. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!