Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Tudom, hogy feleslegesen...

Tudom, hogy feleslegesen háborgok, de komolyan ezért fizetjük a TB-t?!

Figyelt kérdés
Kaptunk a férjemmel egy 3 oldalas listát mit vigyünk a kórházba. Megdöbbentő volt látni! A patikai dolgok, amiket nem tudnak biztosítani " csak" 15.ezer forintunkba került! Tudom, a gyermek vállalás ezzel jár, nem is azon vagyok kibukva, hanem azon, hogy közlik,irassak fel Algopiryn - t, vigyek Betadine oldatot! Tényleg ennyire rossz a helyzet?!

2020. jan. 12. 11:58
1 2 3 4
 1/34 anonim válasza:
66%
Dehogy, csak álmodtad az egészet. A magyar egészségügy a világ legjobbjai közé tartozik.
2020. jan. 12. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
92%
Ez szerintem kórháztól függ, ahol én szültem nem volt ilyen. Amúgy tényleg durva, hogy itt tartunk és megértem a felháborodásodat. Igen, elgondolkodtató, miért is fizetünk TB-t, ha cserébe alig kapunk vmit. Gondolok itt a minimum féléves váró listára, drága gyógyszerekre, néhol gyatra ellátásra stb. Én most inkább a szemüveg készítésre buktam ki, hogy tényleg több, mint 100 ezer forintba kerül? Azon miért nincs vmi támogatás? Én sem jókedvemben csináltatok -6-os lencsét. Bocs, ha kissé eltértem a tárgytól, de úgy éreztem, sok helyen hatalmas probléma van az egészségügyben.
2020. jan. 12. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
56%

Nem tudom ez melyik kórházban van, nálunk csak az alapot kérték, pelenka meg kisruha, a szülésznő mondta is hogy ne vigyünk mást, nem szeretik ha kintről hozott cuccal ápoljuk magunkat meg a babát.


Igen. Rossz a helyzet az eüben, nagyon rossz, pl háziorvoshoz ha leletért mentem kellett vinnem üres papírt amire rányomtatja mert arra se adott a kormány pénzt..


Na mindegy, szóval igencsak rossz a helyzet de amikor kiválasztottam a kórházat amiben szülni szeretnék, azért szerepelt a listán az is, hogy az alap felszereltségük meglegyen, és ne az én fizetésem fele arra menjen hogy aszpirint vegyek.. Erre vannak fb csoportok, lehet érdeklődni melyik kórházba mi a kelengye lista.


Ne érts félre nem téged hibaztatlak, az alap az lenne hogy ne kelljen baba és mama ruhán kívül mást vinni, de ha ennyire háborogsz miért ezt a kórházat választottad?

2020. jan. 12. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
56%

Nem is értem mi a baj. Jó, a kórházak lerohadtak, de épülnek helyette szép stadionok.

Tényleg hiába háborogsz, sajnos ez van, ez kell a népnek.

2020. jan. 12. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
75%

Megértem a felháborodásod, sajnos sok felôl hallani, hogy vinni kell saját gyógyszert.

Bár a helyi kórház messze nem tartozik a jobbhírűek közè, de azért gyerekágyra nem kellettek ilyen dolgok. Még pelenkát is adnak, meg persze ha nagyon nincs ruhát is a kicsinek, de azért azt nagy százalék visz.

2020. jan. 12. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
93%
Mutasd már azt a listát!!!
2020. jan. 12. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
93%
Azért a 3 oldalas listát megnézném!
2020. jan. 12. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:

Ez Fejér megyében van, és mivel én is oda tartozom, nem szerettem volna pl Pestre menni, főleg, hogy akkor még nem is sejtettem ezt.

A lista összes és egyértelmű darabját nem írom le, csak azokat amin picit meghökkentünk.

Táska 1 :

Élelmiszer ( mivel szóltak, hogy az ottani kajátol nem lakik jól senki), evőeszközök, WC papír, magamnak gyógyszer, mosogató cuccok, fürdőbe fertőtlenítő szer, WC ülőkére papír, tejszaporitó szerek, tabletta, kötszer


Baba:

Köldök csonkhoz gézlap, fertőtlenítő spray, fürdető, púder, krémek, cumisüveg, tápszer arra az esetre ha nem lenne tej


Most biztos hülyének néztek, de én pl máshol nem hallottam, hogy Anyukának kell vinni a tápszert és a fürdetőt és kötszereket...

2020. jan. 12. 13:41
 9/34 anonim ***** válasza:
22%
Az egészségüggyel van sok gond. De ez konkrétan, nem gondolom, hogy a bajok közé tartozna, nyilván van nektek otthon betadine és kötszer, azt vidd be. Fürdetőt gondolom vennél, mert miután megszületik a baba 3 nap múlva haza kell vinni és akkor majd elhasználod, amit most veszel. Nem értem miért kell ezen így kiakadni. Algopiryn meg egyáltalán minek kell? Azt nem vinnék, felesleges.
2020. jan. 12. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
68%
Szomorú ez a helyzet, de ezt kell szeretni, ahogyan mondani szokták. Regen mikor pár napot voltam korházba -2 kilóval jöttem ki, ehetetnel kaja volt, wc papír nuku, gyógyszert adtak szerencsére. Remélem az uj törvénynek köszönhetően azok is fizetni fogják akik nem, szívjanak ők is, ha már eddig ingyen ellátták őket sürgősségin stb... engem ez is felingerel.
2020. jan. 12. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!