Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Elehet valahogy kerülni, hogy...

Elehet valahogy kerülni, hogy oxitocint kapjak?

Figyelt kérdés

Az első szülésem alatt állítólag fájásgyengeség miatt kaptam. Szerintem csak hamar túl akartak lenni rajta. Éjszaka estem be a szülészetre, idő se volt semmire, nem hagytak magamtól vajúdnu, szinte azonnal burokrepesztéssel és oxitocinnal kezdtek. Lehet, hogy én is hibás vagyok, mert túl hamar mentem be, rendszertelen 5-10 perces fájásaim voltak. Viszont oxi után valami brutális fájdalmaim lettek, és azt olvasom mindenhol , hogy enélkül elviselhetőbbek a fájások. Olyan traumatikus élmény volt ez nekem, hogy majdnem egyke maradt a gyerekem, 7 év után most újra babát várok, de rettegek a szüléstől. Szeretnék egy szép szülésélményt.

Szerintetek mit tehetek ezért? Hogy készüljek fejben? Jó lenne ha magamtól tágulnék ki, és nem kéne infúzió.

Vagy ha az elsőnél kellett, akkor valószínű , hogy a másodiknál is kelleni fog?


2020. febr. 5. 16:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Van fogadott orvosod, szilesznod? Érdemes lenne erről beszélni velük
2020. febr. 5. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Orvost nem lehet fogadni ott ahol szülni fogok. Szülésznőm van, neki majd megemlítem persze.
2020. febr. 5. 16:38
 3/14 anonim ***** válasza:
89%

Én azt gondolom, első körben mindenképpen olyan dokit és szülésznőt kellene fogadnod, aki támogatja a háborítatlan szülést.

Másodszor valóban nem szabad túl hamar bemenni a kórházba. Minél előrébb van a folyamat, annál kisebb eséllyel tudnak beleszólni.

Harmadszor legyél tisztában a jogaiddal:

[link]


Megmondom őszintén, én épp ezért szültem magánkórházba. A dokim, aki háborítatlan szülés párti, csak ott vállalt szülést. Mellé ugyanilyen segítőkész, támogató szülésznőm is volt. Semmit nem csináltak, csak kísérték a szülést, és támogattak. Nem kaptam oxit, nem tágítottak, nem csináltak semmi ilyesmit. 4500 grammos babám született gátvédelemmel. Első baba. Gyönyörű szülésélmény volt. Kellett rá félretenni, de én annyira rettegtem a szülészeti erőszaktól, hogy inkább bevállaltuk ezt, és utólag se döntenék másképp.

2020. febr. 5. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Simán bevállalnám a magánkórházat, de ahol lakom ott 130 km-re belül nincs. Így nem merem bevállalni. Orvost pedig sajnos nem lehet fogadni, egyik sem vállal szülést abban a kórházban ahol szülni fogok. A szülésznőnek meg nem tudom ebbe mennyi a beleszólása. Azt fogadtam természetesen. A linket köszi, az fogom olvasni!
2020. febr. 5. 16:47
 5/14 anonim ***** válasza:
Nekem állami kórházban volt háborítatlan szulesem
2020. febr. 5. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
35%
Háborítatlan szülés csak kórházon kívül valósulhat meg. Egyébként meg úgy kerülheted el az oxitocint,ha nem engeded,hogy beadják. Nem gyerek vagy már. Állj ki magyarokért
2020. febr. 5. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
*magyarokért helyett magatokért
2020. febr. 5. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 khniki ***** válasza:
Egyrészt rendszeres fájásokkal lenne érdemes bemenni, másrészt ha úgy érzed, ne engedd! Egyébként nekem pl. valóban nem voltak fájásaim, szivárgott a magzatvíz, próbálkoztak mindenfélével, de végül csak kellett az oxitocin. Szerintem nem volt elviselhetetlen. De a szülésznő azt mondta, nem mindrgy, milyen koncentrációban adják. Lehet, nálad túltolták...
2020. febr. 5. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Nekem az elsőnél kellett, a másodiknál nem. Egy dúlához jártam felkészítőre, ő mondott hasznos dolgokat. A lényeg kb, hogy az esetek nagy részében fejben dől el, tehát igenis tehetsz azért, hogy saját oxitocinnal szülj (és az előnyösebb is sok szempontból.) Vannak persze helyzetek, amikor tényleg kell, de a gyakorlatban sokszor indokolatlanul alkalmazzák.
2020. febr. 5. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Ha tényleg kell, akkor az más persze.

9-es és te mit javasolsz, hogy érdemes erre fejben készülni? Kaptál olyan tanácsot ami segített?

2020. febr. 5. 18:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!