Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Faros hüvelyi szülés, akinek...

Faros hüvelyi szülés, akinek volt?

Figyelt kérdés

Igaz, hogy ha faros babát szül valaki simán, akkor mindig kell a gátmetszés, illetve az oxitocin?

Valakinek emiatt, hogy faros volt, be kellett előbb feküdnie?


2020. febr. 6. 13:48
 1/9 anonim ***** válasza:
50%
Nem szokták már ezt vállalni az orvosok, császároznak.
2020. febr. 6. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
81%

Ott, ahol én szültem, a természetes szülés kizáró oka volt a faros fekvés, a nagy számított súly, vagy a méhszáj nyílás hiánya. Volt egy kismama, akit ballonnal próbáltak megindítani, de 2 nap szenvedés után őt is műtötték.

Nem tudok olyan helyről, ahol engednek farosan vajúdni.

2020. febr. 6. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
81%
Barátnőm farosat szült hüvelyi úton (van olyan kórház, ahol ez nem akadély). oxitocint biztos nem kapott, a gátmetszést azt nem tudom, csak azt, hogy gyors szülés volt
2020. febr. 6. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ahol en szülök (Szent Imre), ott szoktak hüvelyi úton faros babat szülni. Olyanok valaszat várom, akik így szültek.
2020. febr. 6. 15:46
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Befektetni semmi értelme emiatt. De fiút nem igazán kellene farosan kockáztatni, fennakadhat a golyszli, aztán pápá. Egyébként van, hogy okkal nem fordul, mondjuk a zsinórtól nem tud. Az baromi veszélyes, ha megakad és szorul a zsinór, rossz lesz a keringés, oxigénhiányos lesz a baba. Abszolút kikerülhető, felesleges kockázat.
2020. febr. 6. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Igen, ezt én is olvastam. Nem is ragaszkodok a sima szüléshez. Illetve nekem a vérnyomasom is magas, és szerintem együtt e kettő dolog miatt mondta, hogy nem kene a 40. hétig várni...
2020. febr. 7. 12:55
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem faros volt a fiam, magas vérnyomásos, gdm-es voltam, pont a kiírt napon pukkant a burok. Amíg nem indokolt, hagyták, szerintem ez így volt jó. Pedig természetesen szerettem volna, de hát ez van.
2020. febr. 7. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Èn ùgy tudom, hogy első babàt nem szoktàk hagyni termèszetes ùton, ha faros. Ha valaki màr szült, vannak kòrhàzak, ahol engedik megpròbàlni. De sajnos leginkàbb csàszàr lesz belőle. ( Az èn elsőm 21 òra kìnlòdàs utàn csàszàr lett tèrarànytalansàg ès arctartàs miatt. A màsodikat ennek ellenère engedtèk volna simàn, de a kisasszony a 34. hèten haràntba fordult, ìgy programozva lettünk! 😟 Ìgy pedig màr a harmadik is program csàszàr volt!)
2020. febr. 9. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nem az első babam, eddig siman szültem. Az a baj, nekem eddig mar mindenhogy volt, harantban volt a 32. heten, majd koponyavégű. De misz ez a 35. Hét éy egy hete megint csücsül. Doki szerint egyre kevesebb helye lesz megfordulni.
2020. febr. 9. 11:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!