Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ballonos méhszájtágítás?

Ballonos méhszájtágítás?

Figyelt kérdés
Akiknek így indították a szülést, leírná, hogy történt? Előző nap kell befeküdni? A méhszáj zárt volt előtte? Lehet érezni valamit? MIlyen volt az egész, más volt, mint a többi szülés, ha nem első baba volt és az előző spontán indult?
2020. febr. 15. 14:37
 1/5 anonim ***** válasza:
86%
Délután befeküdtem a kórházba, koraeste felhelyezte az orvosom a ballont. Épphogy nyitva volt a méhszáj. Nagyon féltem tőle, de egyáltalán nem fájt csak kicsit kellemetlen volt. Amíg a ballon fent volt, feküdnöm kellett, végig rajtam volt az nst. Közben a szülésznő súlyt rakott rá, egy vízzel teli üveget kötött a ballon szárára, az üveg meg lógott le az ágyról. Hát akkor néha azt hittem kiszakít belőlem mindent, vagy szétszakad ott mindenem. Pár óra múlva magától kicsúszott a ballon, lehetett burkot repeszteni. Végül egyéb okok miatt császár lett.
2020. febr. 15. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Már egy pár napja benn feküdtem, kicsi volt a baba, majd kevés lett a magzatviz, így aznap este indítottak.

Nekem 23.00 körül rakták fel, a felrakása nem fájt, bár azt tudni kell hogy nem féltem és ellazultam, mondta a szülésznő hogy jól bírtam.

Reggelre nem történt szinte semmi, éjszaka azért voltak elég erős görcsök, de valamennyit aludtam.

Teljesen zárt voltam 6.30kor,majd a szülésznő kikötötte az ágyhoz a ballont, olyan fel9 körül húzta ki, ekkor voltam 2 cm-re tág kB.

Utána oxit kaptam, majd burokrepesztes, szépen tágultam, így 16.00ra megszuletett a lányom.


Nekem jó élmény volt a szülés, de nagyon fontos h ellazulj a felhelyezésnél és a kihuzásnál (vagy kiesik magától)

2020. febr. 15. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia! Túlhordás miatt indítottak a 41. héten. Semmi jele nem volt a szülésnek, teljesen zárt volt a méhszájam. Délután kellett befeküdni, este 8 körül felrakták a ballont, nekem fájt, el is pityeredtem. Lehet, nem lazultam el eléggé. Akkor mondták, hogy ebből kb. holnap délután lesz baba, pihenjem ki magam. Úgyhogy zuhany, lefeküdtem, de egész éjjel egy percet sem aludtam, enyhébb 10 perces fájások voltak hajnalig, ahhoz pont elég volt, hogy ne tudjak elaludni, pedig nagyon fáradt voltam, és stresszelt, hogy így indulok neki a szülésnek, hogy 24 órája nem aludtam. Hajnalban erősödtek a fájások, feküdni sem tudtam, úgy mintha jobban fájt volna. Felraktak nst-re, ott voltam kb 1 órát, akkor lekisértek szülőszobára/ott már görnyedtem össze a fájásoktól/, ez kb. 7 körül. 8-kor az ágyra fektettek, 9:44-kor megszületett😊
2020. febr. 15. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Túlhordás miatt lett indított, első baba, 1 ujjnyira nyitva lévő méhszáj. Este 8-ra kellett bemennem a kórházba, 11-kor felhelyezték a ballont: nekem nem fájt (gyengébb mensigörcs érzés), az orvos is ügyes volt és nem is paráztam rá. Elküldtek aludni. 5 perces fájások jöttek, nem voltak erősek de a szabályosság miatt megkérdeztem az ügyeletest, hogy mi ez. Kaptam egy nospa szurit és megpróbáltam aludni. 6:30-kor jött a fogadott szülésznőm, hogy kiszedik a ballont. 5 cm-re kitágultam. Burkot repesztettek majd vártunk. 10-kor kaptam oxit mert nem indult el semmi és 15:30-kor megszületett a babám gátvédelemmel.

Nagyon pozitív élményként maradt meg bennem ez az egész és kifejezetten megnyugtató volt számomra mind a személyzet mind a kórházi környezet.

2020. febr. 15. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

2es vagyok


Nekem is éjszaka 4 perces fajasaim voltak, én is szóltam a nővérnek, de mondta h mivel zárt a méhszáj (nem esett ki a ballon), igy nem kell aggódni, nem lesz szüles :)

2020. febr. 16. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!