Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi az a ballonos tágítás?...

Mi az a ballonos tágítás? Mért van rá szükség?

Figyelt kérdés
2013. júl. 31. 13:26
 1/4 anonim ***** válasza:
29%
Gondolom, ha nem tágul a méhnyak, feltesznek egy ballont a méhszájba és a befújt levegővel/gázzal/nemtommivel tágítják.
2013. júl. 31. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Nekem volt. A szülés beindításának egy módja. Egy ballont tesznek fel a méhszájhoz ami egy gimicsőhőz kapcsolodik. Elég kellemetlen. Ebbe egy zselés anyagot fecskendeznek amitől a ballon szép fokozatosan feldagad. Nekem este 9- kor tették fel reggel 6-kor magától kiesett. Tehát hamar kinyílt a méhszájam. Szükség azért volt rá mert túlhordtam a fiamat és ezt a megoldást tartottuk a leghumánusabbnak a dokimmal. Így összesen 12óra alatt született meg a kisfiam.
2013. júl. 31. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
És ez mennyire fáj? Jól tudom ,hogy császár után nem csinálnak ilyet köv. szülésnél, sem burokrepesztést?
2013. júl. 31. 17:56
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem ilyen ballonozást akkor csináltak, amikor nézték, hogy átjárhatóak e a petevezetékek. Hiába voltam átjárható, nekem eléggé fájt, mert belenyomtak kontrasztanyagot.

De gondolom szüléskor ezzel intenzíven tágítják a méhszájat és azért van, meg szerintem fájhat is, mert nem természtetesen éri el a tágulást és nem a maga tempójában. Tehát olyan lehet, mint az oxitocin hatását tekintve.

2013. júl. 31. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!