Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért nem választható egy...

Miért nem választható egy kórházban a császármetszés?

Figyelt kérdés

Nem vita indító, csak egyszerűen nem értem. Azt tudom, hogy magánban borsos összegekért választható de most nem ez a téma. Tehát, ha a kismama császármetszést szeretne, de nincs rá úgymond indok, akkor miért nem választhatja?

Tudom, komplikációk esetén jön a császár, vagy ha nem akarnak kockáztatni valami egészségügyi indok miatt ilyenkor biztonságosabb. De! Ha ezt vesszük figyelembe, hogy komplikációk esetén biztonságosabb, akkor komplikáció nélkül is az, hiszen éppen ezért választják. Pl. A babának esik a szívhangja vagy nem kap elég oxigént normál szülés közben, ne adj Isten oxigén hiánya lesz és ezáltal sérül. Akkor ugye jön a császár! De miért kell azt megvárni, hogy esetleg ilyen történjen? Miért baj az, ha a kismama esélyt sem akar adni ilyen komplikációknak? És egyből a biztonságosabbat kéri? Mert ugye hallottunk már olyantól is, hogy normál szülés császárral végződött és mégis sérült lett a baba. Császárnál alapból nem lett volna ilyen probléma. Meg sajnos egyik ismerősömnek is meghalt a babája szülés közben, mivel a köldök zsinór hamarabb született meg, mint maga a baba. Így nem kapott elég oxigént . Na ez sem történt volna meg ellenkező esetben...



2020. febr. 16. 15:54
1 2 3 4 5 6
 1/54 anonim ***** válasza:
95%

"Ha ezt vesszük figyelembe, hogy komplikációk esetén biztonságosabb, akkor komplikáció nélkül is az, hiszen éppen ezért választják"


Mert ez nem igaz. Azért nem lehet választani.

Egy normál mederben zajló természetes szülés MINDIG kisebb kockázat, mint a nagy hasi műtét.

2020. febr. 16. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/54 anonim ***** válasza:
79%
Azért mert a babának is jobb ha természetesen jön a világra. Nem véletlenül alakította így a természet. Másrészt a császárnak rengeteg negatív következménye lehet.
2020. febr. 16. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/54 anonim ***** válasza:
51%
Azért mert a császármetszés költsége sokkal magasabb mint a szülésé, így tb alapon nem dobálják hozzá mindenkihez a lehetőséget. Ha van fogadott dokid, jó pénzért a nagy részével meg lehet beszélni.
2020. febr. 16. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/54 anonim ***** válasza:
87%
Az utolsonak van igaza, valóban a költség az elsődleges szempont. Sokkal drágább a műtét, mint a természetes szülés.
2020. febr. 16. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/54 A kérdező kommentje:
Első! És ki garantálja, hogy normális fog zajlani minden komplikáció nélkül?
2020. febr. 16. 16:27
 6/54 anonim ***** válasza:
88%
Kérdező és azt ki garantálja hogy a császármetszés minden komplikáció nélkül fog zajlani? Én és a babám majdnem belehaltunk.
2020. febr. 16. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/54 anonim ***** válasza:
89%

Aki mellettem feküdt, vért kellett kapjon, mert annyira vérzett a műtét alatt. Egy ismerősöm pedig újra kellett műteni mert megcsavarodtak a belei. Nem tudod kakálni. Meg hallottam egy nőről akinek olyan komplikáció lépett fel a műtét után, ami több szervét is érintette és még többször meg kellett műteni.

Jajjj de jó és biztonságos ez a császár

2020. febr. 16. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/54 anonim ***** válasza:
84%
Sürgősségi császárral szültem. Nem volt komplikáció és viszonylag gyorsan felépültem. Mégis ha lesz még egy babánk, olyan orvost fogok keresni aki támogatja a VBAC-t.
2020. febr. 16. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/54 anonim ***** válasza:
69%
A császár egy nagy hasi műtét. Mint minden műtét, ez is kockázattal jár. Pl, hogy anyuka szíve leáll, mert nem bírja az altatást, és nem kel fel a műtőasztalról.
2020. febr. 16. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/54 anonim ***** válasza:
79%

10


Lehet magasabb a költsége, de ha azt nézitek, hogy milyen a kórházak helyzete akkor simán mindenkihez hozzávágnák a császárt, mert legalább pénzt kapna az osztály.

Van kockázata.Az anya elvérezhet, itt a helyi kórházba egy 2 gyerekes családanya halt meg pár éve ,mert nem tudták elállítani a vérzést nála a férje ott marad két kicsi gyerekkel meg az újszülöttel.Mekkora tragédia ez.Nyilván nem ez az általános ,de ilyen is előfordul.Ahogy feljebb írták a bélcsavarodás,kórházi fertőzések,gyulladásos állapotok amikor újra műtétre van szükség.Későbbi összenövések amiket vagy műteni kell vagy esetleg élhetsz a kellemetlenségekkel életed végéig.Sérv a seb környékén a meggyengült hasfalon és még van ezer amit nem írtunk mert nem hallottunk róla vagy nem mondták nekünk az orvosok.Oxigénhiányos lehet a baba akkor is,ha császárral születik olvass utána komolyabb publikációkba, amellett nagyobb eséllyel lesz probléma a baba légzésével császármetszés után, mint természetes szülésnél ahol felkészül a születésre menetközben.

Az igazság az, hogy bármelyik szülés is van bármi megtörténhet akár a babával, akár az anyával.

2020. febr. 16. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!