Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A teljesen megrövidült méhnyak...

A teljesen megrövidült méhnyaknál mennyire hamar tud kinyílni a méhszáj? Napokban vagy órákban lehet számolni, hogy mikor nyílik? És ez milyen gyorsan indítja meg a szülést?

Figyelt kérdés
Magne B6-ot szedek és Diaphyllin 100-at, nem vagyok teljes ágynyugalomban,de sokat pihenek.A 26.héten tartok és rettegek a koraszüléstől.
2008. nov. 21. 11:33
 1/5 anonim ***** válasza:
71%
Szia! Vigyázni kell vele, de nem lehet meghatározni, hogy mikor nyílik ki. Lehet, hogy egyáltlán nem fog. Nálam így volt, ülő munkát végeztem, 20 hetesen abba kellett hagynom a munkát, és pihenni kellett nagyon sokat.
2008. nov. 21. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Nekem is teljesen meg volt rövidülve,mégis kihúztuk a 40.hétig!De nagyon kellett vigyáznom magunkra,szinte végig csak pihentem!Egyébként amikor elindultak a görcsök,onnantól kezdve 1-2 óra alatt kitágultam és jött a baba!Vigyázz magatokra és minden rendben lesz!:-)
2008. nov. 21. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Volt valamilyen tünetetek? Haskeményedés,fájdalom,vérzés? Nekem fájdalommentes haskeményedéseim vannak,amik kb. 10-15 másodpercig tartanak, babám pedig folyamatos mozgásban van.
2008. nov. 21. 15:02
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia, én vigyáznék a helyedben. Nálamis kisebb keményedésekkel kezdődött, majd a 28.héten jött egy olyan görcs h csillagokat láttam...utána már csak feküdhettem. Teljesen lerövidült a méhnyakam. Én külföldön élek itt centiben mérik a méhnyakat. A normális 4cm helyett 2cm lett az említett eset után, utána szép lassan rövidült. Nekem egy gynipral nevű tabit kellett szednem és persze sok magnéziumot. Plussz heti nst. A 36.héten már kevesebb mint egy cm volt a méhnyakam. Pontosan a 37.hét betöltése napján született a kislányom. Hipp hopp történtek a dolgok. Reggel fél 5-től 15 percenként jöttek a fájások, mire beértünk a kórházba 7-körül a szülésznő már érezte a babót a kezével...ez csak azért volt gond mert programozott császárra voltunk 1 héttel késöbbre kiírva.(harántfekvés) Kaptam is mindenfélét rögtön infulzión h amíg rendbe hozzák a műtőt az előző szülés után addig ne történjen "baleset". Szóval érdemes pihenni, és az orvossal konzultálni.

üdv egy 4hónapos törpi mamája

2008. nov. 21. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat.Megpróbálok mégtöbbet feküdni.Az orvosomhoz 10 nap múlva kell mennem kontrollra,addig csak reménykedhetek, hogy nem romlik a helyzetem.
2008. nov. 21. 18:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!