Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Máshol ez hogy működik? Ti is...

Máshol ez hogy működik? Ti is félnétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Jelenleg 37 hetes terhes vagyok. Minden nap jóslózók, megvan rövidülve a méhnyak és fel is van puhulva. Április

16-án töltöm a 40. hetet. Ha addig nem indul be akkor be kell feküdnöm. 1 hetet rávárnak max akkor indítják. Az első szülésem sürgősségi császár volt toxémia és szívhang leesés miatt valamint a babának nagy volt a buksija. Nincs fogadott orvosom, akihez járok azt mondta, hogy mindenképp természetesre készüljek. Jelenleg semmilyen panaszom nincs. Csak annyi, hogy már szorongok a befekvés miatt. 1 hét+3 nap a babával és ki tudja, hogy kivel kerülök 1 szobába... sok az olyan kismama aki még kezet sem mos wc után (értsétek jól, borsodi város). Annyit csinálnak egyébként bent ,hogy minden nap van nst és ennyi. Várnak amig lehet, hogy beinduljon. De én rettegek, hogy elkapom a vírust bent, ráadásul asztmás is vagyok.

Ez most csúnyán fog hangzani, de ha elkapom már nem biztos, hogy hazajövök...

Szóval szerintetek érdemes lenne "megtagadnom" a befekvést vagy legalább valamit egyezkedni az orvossal?



2020. márc. 27. 13:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
76%
Nagyon sok helyen új rendszer van érdeklődj a kórházban.
2020. márc. 27. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ma voltam az orvosnál, nem szólt, hogy változott volna. Ő az osztályvezető is egyébként.
2020. márc. 27. 13:48
 3/11 anonim ***** válasza:

Ezen ne stresszelj előre

3 hét múlva ki tudja, hogy mi lesz. A helyzet addigra elharapózhat annyira, hogy örüljünk, ha szülni be tudunk menni.

Én 3,5 hónapot voltam bent egyébként terhesen és utána a koraszülöttön, jelentem ép elmével kerültem ki. Nem kell ilyen tragédiának felfogni. Es a korona hatását sem kell túldramatizálni, hogy arra készülsz, hogy belehalsz. Egyre több olyan vélemény van,hogy előbb utóbb elkapja mindenki. Akkor te rettegésben fogsz élni örökké?

Kicsit higgadj le, próbálj pozitívabban hozzá állni a dolgokhoz, ne készülj a legrosszabbra. Nem lehet így élni hónapokig!

Könnyű, minél előbb spontán beindult szülést kívánok!

2020. márc. 27. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Ha nem lenne a vírus kibírnám valahogy, de ez így gáz...

Szombaton éjjel bementünk, mert összehúzódásokat éreztem, de csak jósló volt. Hétfőn reggel jöhettem haza. A kisfiam nagyon rosszul viselte, azóta is fél, hogy itt hagyom. Meg a takarítás is...hát hogy is mondjam, még járványhelyzet nélkül sem nevezném annak, nem hogy most.


Köszönöm!

2020. márc. 27. 13:55
 5/11 anonim ***** válasza:
Otthonszülés nem játszhat?
2020. márc. 27. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Azt inkább nem vállalnám be az előzmények miatt
2020. márc. 27. 14:11
 7/11 anonim ***** válasza:
19%
Ha a hegszetvalastol felsz, annak meg korhazi kornyezetben is nagyon alacsony a kockazata, akkor is a kivulrol adott oxitocin es a fekve torteno vajydas es kitolas noveli a kocazatat. Asztmasan en merlegelnem az otthonszules kockazatait a virus elkapasaval szemben. Van mar errol kutatas (ha akarod, elokeresem, asszem tavalyi), hogy magas rizikoju varandossag eseten is biztonsagosabb az otthonszules, jelen helyzetben meg neked, mint a virussal szemben veszelyeztetettnek meg szerintem vegkepp atgondolando.
2020. márc. 27. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Nem félek a hegszétválástól.

Itthon szülni nem szeretnék, mondom az előzmények miatt. Mondtam a dokinak az első szülésnél, hogy nem szeretnék császárt, és hogy várjunk még. Erre az volt a válasz, hogy vagy én halok bele vagy a baba, úgyhogy nem kockaztatnék itthoni szüléssel.

2020. márc. 27. 14:42
 9/11 anonim ***** válasza:
57%
Az otthonszülés hülyeség. Ha van sok pénzed akkor keress fel egy magánkórházat, ha nincs akkor ez van, egyáltalán nem valószínű, hogy egy szülészeten találkozz koronavirusos beteggel, attól még, hogy valaki igénytelen, nem feltétlen koronavirusos.
2020. márc. 27. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Persze, hogy nem feltétlenül fogok találkozni olyan beteggel aki fertőzött..

Csak ki tudja még mi lesz 3 hét múlva

A pánikbetegségem is rátesz a dologra gondolom. De próbálkozom legyűrni

2020. márc. 27. 15:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!