Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van, aki a jelenlegi helyzet...

Van, aki a jelenlegi helyzet miatt az otthonszulesen gondolkozik, vagy mar dontott is mellette?

Figyelt kérdés

2020. márc. 27. 14:43
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Mi Angliában élünk, itt nagyon szigorúan és törvényileg van szabályozva az otthon szülés. Pl egy sor kritériumnak kell megfelelni és nem egy sufni szülés, tehát a midwife folyamatosan tájékoztatja a kórházat, hogy hogy halad, ha baj van, akkor készen várnak. Persze bizonyos távolságban lehet kivitelezni, az is szabály, hogy milyen messze lakhatsz max a kórháztol. És az utolsó pillanatban is meggondolhatom magam és bemenni a kórházba

Voltunk szülés felkészítőn, itt eleve csak 5 perces rendszeres fajassal vesznek fel a szuleszetre. A természetes oxitocin termelést gátolja a stressz, ezért jobb otthon vajjudni többet és kevesebbet benn lenni, ezért nem is tömik a kismamákat itt oxival.

Szóval ilyen feltételek mellett mi gondolkodunk rajta, így nem kell azon (is) stresszelnem, hogy ott elkapjuke. Bár itt a szülés másnapján haza is küldenek és amúgy sem találkozol orvossal csak ha csaszarra kerül a sor, amúgy ugyanúgy egy midwife vezeti le a szülést.

Egyébként vízben szuleshez is tudnak biztosítani felfujos kádat otthonra is.

Május elejére vagyok kiirva, szerintem akkor fog a legjobban tombolni itt a járvány. Amúgy is tök minimális a terhes gondozás, de még azt is telefonon akarják már. Szóval megkerdezzuk, meg tesszük a szükséges lépéseket, hogy mindent elintezzunk hozzá, így legalább mind kettő opció nyitott marad

2020. márc. 27. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
0%
Utolsó, Angliàban èpphogy nincs megszabva, ki szülhet otthon, mindenkinek szabad. Ausztriàval ès Magyarorszàggal ellentètben ikerszülès, VABAC is törtènhet legàlisan otthon. Ajànlhatnak, de nincs senkinek megszabva az otthonszülès. Ès ha bàrki ùgy dönt, hogy otthon akar szülni, akkor a szülèsznőknek 'duty of care' van, el kell làtniuk. Èpp az angol esetek alapjan rajzolódott ki a minta, hogy veszèlyeztetett terhessèg esetèn is biztonsàgosabb otthon szülni.
2020. márc. 28. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
56%

Én úgy vagyok vele, hogy szerintem kockázatosabb az otthonszülés, mint az, hogy elkapjuk a koronavírust.

Az eddigi adatok alapján (és fél millió regisztrált betegnél azért már relevánsak az eddigi adatok) sem a kismamák, sem az újszülöttek nem tartoznak a veszélyeztetett kategóriába, ezért ha elkapják a vírust, valószínűleg tünetmentes vagy enyhe lefolyású lesz a betegségük.


Szerintem nagyobb esélyünk lenne belehalni egy otthonszülésbe, mint a koronavírusba.


Mondjuk az én családomban, barátnőim között több császár is volt amiatt, hogy a kitolási szakaszban elakadt a baba, valakinél a méhlepény szakadt le és elvérzett volna, ha nincs a közelben a műtő... Így én biztos máshogy látom ezt, mint az, akinek sima, meghitt, komplikáció nélküli szülésekről van tapasztalata.

2020. márc. 28. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
#12 sógornőm novemberben szült ikreket és már az elején megmondták neki, csak kórházban szülhet ... Amúgy meg csak alacsony kockázattal kezdi el elintezni egyáltalán a midwife a dolgot..
2020. márc. 28. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Midwife akkor hazudott, Angliàban kifejezetten lehet ikreket otthon szülni.
2020. márc. 28. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
54%
Ha en otthon szültem volna, meghalok. Probléma mentes terhesseg és szules után nem állt el a vérzés. Nem tudom, milyen gyakori ez, de en mindenkit lebeszelnek a felesleges kockázatok bevallalasarol.
2020. márc. 30. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Na elküldtem véletlen. Szoval nalunk meg rajtam kívül a gyerekkel is volt baj. Mekoniumos magzatvizet nyelt és lélegzett be. Ment a PIC-re inkubatorba, legzestamogatast kapott és antibiotikumot meg infuziot. Ismétlem problémamentes terhesseg és szules után. (Most ugye a problema mentes szulest úgy ertem hogy végig jó volt a szivhang stb). Mondjuk a gyerek túlélte volna míg korhazba kerül. En viszont nem.
2020. márc. 30. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Én biztos nem szülnék otthon. Ha választani lehetne, akkor problémamentes szülés esetén az ambuláns mellett döntenék.
2020. ápr. 8. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!