Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek, ha eddig semmi se...

Mit tegyek, ha eddig semmi se volt az életemben és a jelenlegi helyzet után továbbra se lesz időm semmire se?

Figyelt kérdés

Csak dolgozok és tanulok, más semmi. Ráadásul gyümölcse se feltétlen lesz, számomra is kifejezetten rosszkor jött ez a járvány.


Ami van az életemben:

- munka

- tanulás

- kudarcok

- egyre csóróbb vagyok

- egyre rosszabb mentális és testi egészség



Ami nincs:

- idő a hobbijaimra

- idő olyan sportokra, amiket szívesen űznék

- energia baráti programokra

- idő ÉS energia túrázni, kirándulni, netalán utazni (erre pénz sincs)



Mi ebből a kiút?


2020. márc. 25. 09:43
 1/9 anonim ***** válasza:
48%
Én is csak dolgozom és tanulok. Hogy elegem van.e belőle néha? Naná. De ettől még nem akarom kinyírni magam. Esténként igyekszem olvasni, néha sétálni egyet (akár úgy, hogy gyalog megyek el valamit intézni, ha szép az idő) - bár ez most nem túl aktuális tanács. Vannak hobbijaim (csak sosincs rá időm... Vannak barátaim is, bár többnyire csak telefonon tudunk beszélni, de az is több, mint a semmi. Ha a tanulás kiesik (még pár év), akkor jobb lesz.
2020. márc. 25. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
53%
Szervezd át a napirendedet.
2020. márc. 25. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

2


A munka nagyjából 8-tól 5 - ig van, a suli délután 4-től este 9-ig. Előadásokra nem járok be, de ez nem sokat segít.

A jelenlegi helyzet is ilyen, csak annyira leterheltek minket, hogy hiába nem kell utazni, még roszabb is.



Hétvégente tanulás, mini házimunka, esetleg Apumhoz átmegyek és kb ennyi.



Mit lehet ezen átszervezni?



1

Hogy bírod 30 évesen ilyen fegyelmezetten?

Vagy még nem vagy annyi?



Nekem előreláthatólag 31 éves koromig tart még ez a pokol, egy azaz egy évem se vopt még iskoláktól mentes.



Semmire se vágyom jobban, mint szabad délutánokra, amikor ha akarok, uszodába megyek, ha akarok boulder terembe megyek, ha akarok távolabbi parkba futni, ha akarok, rajzolok egész este, ha akarok, barátnőkkel találkozom.

2020. márc. 25. 09:54
 4/9 anonim ***** válasza:
Most majd lesz időd mindenre :)
2020. márc. 25. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
1-es vagyok: vagyok annyi. (Második diploma:S) Most, hogy egy csomóan veszkődnek unalmukban, nehezebben, mint általában... De ez van, csinálni kell. Napról napra. És a legapróbb jót is meglátni.
2020. márc. 25. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Hellmano ***** válasza:

Komolyan emiatt öngyilkosság? Azt max. az unalom szülné nálad, amire nincs is időd saját magad leírása alapján...


Most is elmehetsz futni, senki nem fogja megakadályozni én is ugyanúgy edzek naponta. Kerékpározok csak most olyan utakat választok, ami nem annyira forgalmas, de emiatt ugyanúgy csinálom. Csak most nem haverral megyek, hanem egyedül. Mondjuk a kosárlabdát fel kellett adni most azt nagyon sajnálom, mert az az életem és ugye most terembe nem lehet járni illetve kinn is levannak zárva a terek, ahol lehetne meg nem is ajánlott, ha mondjuk mással játszanál, mert ott van testi kontakt stb. szóval nekem még szerencsém van, mert itthon is van kosárpalánkom az udvarban :)


Szóval nehogy azt mondd, hogy nincs időd semmire, mert olyan nincs! Egy embernek, mindig arra van ideje, amire akarja, hogy legyen. Tehát, ha nem akarod, akkor persze, hogy úgy fogod fel nincs időd semmire...de ha úgy állnál hozzá, hogy igenis szakítok időt erre és arra, akkor azon kapnád magad, hogy basszus mégis van rá időm csak eddig nem akartam eléggé, mert jobb volt azt mondani, hogy nincs meg nem akarom... más felfogás kell hozzá.

2020. márc. 25. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

A járvány előtt.


Elindultam reggel 7:10-kor, hazaértem 21:50-re, hulla fáradtan, egész napos szellemi munka, utána egyetem.


Hétvégén minimális sportocska, otthon vagy a háztömb körül, Apum, tanulás, mosás, slussz.

2020. márc. 25. 10:30
 8/9 A kérdező kommentje:

# 5



Nekem is 2. diploma és az 5. sulim.



Nem voltam Bécsnél messzebb, alig túrázom, évi szinten van kb 4 nagyobb baráti program, de azok se nagy szám, nem járok úszni, nem sportolok eleget, nem ismerkedem férfiakkal, 4 éve nem volt párkapcsolatom, nincs pénzem új pólóra se.

2020. márc. 25. 10:36
 9/9 A kérdező kommentje:

Tanárúr kérem, ugyan üresen adtam le a zh-t, de kérem engedjen át analízisből!

Ugyan gyakorlatok alatt boulder teremben voltam, hétvégén tanulás helyett túráztam, dehát az embernek arra van ideje, amit akar, én pedig ezt akartam. Engedjen át így is, mert a tandíj borsos és nem akarom a sok csúszást kifizetni.



Kedves 71%.......

2020. márc. 25. 10:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!