Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogy néz ki a 6 hetes gyermeká...

Hogy néz ki a 6 hetes gyermekágy? Miket csináltatok?

Figyelt kérdés

Szülés után mennyi ideig volt az, hogy ténylegesen az ágyat nyomtátok? Hogy telik ez az idő? Mikor lettetek aktívak újra úgy, mint szülés előtt?

20hkm


2020. márc. 31. 20:19
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/77 anonim ***** válasza:
56%
Csak a kórházban fetrengtem. Óvatosan, lassan, vigyázva már az első mellett is csináltam a házimunkát. December elején született, karácsonyra sütöttem mézeskalit, bejglit és főztem töltött kápit is. A kicsikkel pedig itt volt már 1/2/3 gyerek, szóval ha akartam volna sem ferrengtem volna 6 hétig. A férjem 2 hetet volt itthon mindegyik gyerekkel, addig segített mindenben, utána egyedül voltam velük. 😊
2020. márc. 31. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/77 anonim ***** válasza:
84%

Nem nyomtam az ágyat egyáltalán. Az elsőnél kicsit gyengébb voltam egy pár hétig, mert vérszegény lettem, de nem feküdtem egész nap. Az első 2 hétben anyukám itt volt, segített, így többet tudtam pihenni, mert a háztartás nem egyedül az én feladatom volt, és a kicsi ellátásában is segített.

A másodiknál 2 nap után már jöttünk haza, és úgy csináltam mindent, mintha mi sem történt volna. Foglalkoztam a naggyal, takarítottam, nem is éreztem, hogy szültem.

2020. márc. 31. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/77 anonim ***** válasza:
84%

Nem volt olyan időszak, hogy az "ágyat nyomtam" volna.

Császármetszéssel született a kisfiam, de már a kórházban is sokat voltam talpon, mert pelenkázni, öltöztetni kellett, a szoptatást is ülve tudtam a legkönnyebben csinálni, és hát a nap nagy részében a mellemen lógott. :D Sétáltam is vele sokat a folyosón.

Tudtam, hogy a császáros felépülés akkor könnyebb, ha aktívkodik az ember, ezért itthon sem az ágyban teltek a napjaim, hiába volt itt anyukám is (egy hétig) és a férjem (két hétig). Már a hazaérkezéskor viszonylag könnyen mozogtam, persze próbáltam óvatos lenni, de simán elláttam a babát, a lakásban tettem-vettem, sétálgattam, bár a házimunka nagy részét anyukám végezte az első héten. Hogy telt az idő? Szoptattam, fejtem, pelenkáztam, öltöztettem, ringattam, amikor pedig elaludt, igyekeztem kicsit lazítani, írtam pár üzenetet, híreket olvastam, beszélgettem anyukámmal és a férjemmel.

A baba egy hetes korától sétálni is mentünk, az elején napi kb. fél órát.

Két hét után a férjem visszament dolgozni, így napközben egyedül voltam otthon a babával. Főztem, mosogattam, porszívóztam, elvégeztem a házimunkát, nem okozott gondot.

Szerintem manapság kevesen tudnak 6 hetet pihenéssel tölteni, hiszen apukának előbb vissza kell mennie dolgozni, és az újdonsült nagyszülők többsége is dolgozik még. Szóval az a jellemző, hogy 2-3 hetes korától kezdve a baba az egyedül az anyukára van bízva, és hát nem mindenkinek sikerül idillien pihengetősre ez az időszak. :)

Régen viszont tényleg az volt a szokás, hogy az anyuka hétig pihent, de akkor ott voltak a bővebb család tagjai (nagymamák, nagynénik...), akik elvégezték helyette a házimunkát.

2020. márc. 31. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/77 anonim ***** válasza:
84%
Én sajna mindent. Császáros voltam, mikor hazamentem, mosogatással és 3 adag mosásssl kezdtem...
2020. márc. 31. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/77 anonim ***** válasza:
89%

Az én fiam is császárral született. Addig nyomtam az ágyat amíg kötelező volt. Kb 6 órát ha jól emlékszem. Utána jöttem mentem, persze nehézkesen, de nem volt vészes. .

Miket csináltam? Mindent. De az első 6 hétben eléggé megvoltam csúszva. Sokszor még délben is pizsamában voltam és ringattam. Stb

2020. márc. 31. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/77 anonim ***** válasza:
82%

Ja nekem is, péntek császár, hétfő haza, aznap jött a védőnő, másnap 8-ea a gyerekorvos, addigra nyilván fel kellett öltözni, gatyába rázni magam, kedden még főzöt a párom, aznap mentem először kutyát sétáltatni, igaz, rövidet.

Szerdán a párom ment 24-be dolgozni, onnantól csináltam a dolgokat ha lassan is pludz éjjelente járkáltam óràkat a 4,5kilós gyerekkel.

2020. márc. 31. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/77 anonim ***** válasza:
89%

Elso baba csaszaros volt, tudtam h mozogni kell a heggel, volt par nap nyugiban de amikor jott a gyermekorvos es elment kezet mosni, szennyeskosarbol meg logott ki a kismillio mosnivalo, akkor vegigneztem magunkon es mondtam h ez igy nem mehet tovabb, osszekaptam a lakast, feloltoztem, kimostam, kezdetektol foztem.

Masodik baba sima szules volt, ott csak az aranyer volt kellemetlen, viszont volt egy ketevesem mellette, nem volt megallas. Szoval a babaillatu nyugi az 3nap volt az hiszem. Verzes 6hetig volt mindkettovel de az a legkevesebb.

2020. márc. 31. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/77 anonim ***** válasza:
79%
Császárral szültem, a gyermekágy kb. a kórházi tartózkodás végéig tartott. A gyerek apja ugyanúgy ment dolgozni, ráadásul hivatásos vadász, így esténként se nagyon volt otthon, szóval szinte a hazaérkezésünktől kezdve mindent csináltam, csak több pihenőt iktattam be.
2020. márc. 31. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/77 anonim ***** válasza:
87%

Mig a kórházban voltam, addig feküdtem. A nagyobbik gyermekem átkerült a pic-re (nem volt korababa, egyéb okból, végül szerencsésen megoldódott a probléma), én kismamaszállón, ami két emelettel feljebb volt, szóval a pihenesnek annyi. 5 napos gátsebbel nem volt a legjobb naponta 100x lépcsőzni, plusz kaja után is nekem kellett jarkálnom, mert ugye a szállón nincs ellátás. Miután hazajöttünk sokat feküdtem, pihengettem, nagyon kimerített testileg-lelkileg a pic-es időszak.

A kicsivel szintúgy, a kórházi napok alatt heverésztem, majd aznap mikor hazajöttünk csinaltam egy nagytakarítást, másnap elmentem nagybevásárolni. Vele elő perctől kezdve aktív voltam, mint szülés előtt.

2020. márc. 31. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/77 anonim ***** válasza:
80%
Termeszetes úton született mindkettő. Semeddig se feküdtem, úgy mentem haza a kórhazból, hogy nem volt fájdalmam és kényelmetlen sem volt. Másnap már főztem, takarítgattam. Most esélyem sem lett volna pihenni, nem mintha szükség lett volna rá. A nagy 3 éves, folyton nyaggat, húz. Kicsit féltem a kontrolltól, mert 5 kilós babát szültem természetes úton és emelgettem a nagyot szülés utáni napokban. Szerencsére semmi gond nem volt. Nem tudom milyen a császár, de jót még nem hallottam róla, úgy tudom azzal szigorúan pihenni kell.
2020. márc. 31. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!