Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mikortól nem koraszülött a...

Mikortól nem koraszülött a baba? Ha előbb érkezik nagy baja lehet? Visszatartják még a 32. héten?

Figyelt kérdés
Nagyon félek hogy korán érkezik a babám, nem tudomm iért de ez a paranoiám már a terhesség eleje óta. Kérlek írjatok tapasztalatokat.
2010. júl. 27. 10:47
 1/7 anonim ***** válasza:
a 24-37 hét közötti babák a koraszülöttek. 24 az élve születés határa, 37 felett pedig már normál időre született babónak számít. ha a 32. héten gond lenne egy kismamánál, akkor azért még megpróbálják visszatartani a babaót, ameddig csak lehet. de ne aggódj rajta, az idegesség nem tesz jót sem neked, sem a babának.
2010. júl. 27. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ne parázz!

32 hétig bent maradt a babád,ezt a pár hetet is kibírja hidd el,ne idegeskedj mert azzal ártasz neki a legtöbbet.

Most a legfontosabb amúgy is a méhen belüli fejlődés,épp ebben az időszakban mert a léghólyagocskák ágazatos rendszere most fejlődik ki és rajtuk az a felületi anyag ami az első légvételeknél megakadályozza,hogy összeessen a tüdő.(surfactant)

Szóval pont most nem lenne jó ha kibújna.

2010. júl. 27. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
74%
Úgy tudom, hogy a születési súlya számít a babának, és 2500g a határ.
2010. júl. 27. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
70%

Kedves utolsó rosszul tudod.

Nem az számít,hogy egy baba 1200 grammos vagy épp 4 kilós.A tüdejének a fejlettsége számít csak.Láttam én már 4 kilós gyereket akit újraéleszteni kellett a szülőágyon és láttam már 29 hétre született picurkát aki meg lélegeztető gép nélkül önállóan lélegzett.

Pont az elöbb írtam,hogy a 32 hét körül alakul ki ez a surfactant anyag ami védi a léghólyagocskákat az összeeséstől.Ez nem mindegy hogyan fejlődik.

Ezért is van az,hogy az a baba aki 29 hétre születik néha jobb eséllyel indul,mint aki a 36-ra,mert mesterségesen el tudjuk neki kezdeni adni a surfactant anyagot,de egy 36 hetes babánál már nem.

(nem kioktatni akartalak,de tényleg nem a súly számít)

2010. júl. 27. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem a 34. héten akart kijönni, és még akkor is visszatartották ( nem volt vészes, csak görcsölgettem, majdnem egy hétig bent voltam,), azt mondták, a betöltött 36. hétig koraszülöttnek számít. Nálam annyira jól sikerült a visszatartás, hogy a 41.+3-on szültem.
2010. júl. 27. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az én fiam 35. héten született, 2600 grammal, és nem nevezték koraszülöttnek... 10/10 apgarja volt, és egy percet sem töltött koraszülött osztályon. Szerencsére makk egészséges az első perctől kezdve.
2010. júl. 27. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2010. júl. 28. 07:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!