Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császármetszés vagy természete...

Nórika87 kérdése:

Császármetszés vagy természetes szülés?

Figyelt kérdés
38hetes kismama vagyok, és arra szeretnék választ kapni, hogy kinek milyen élménye volt császár ill. természetes szülés kapcsán?! Nekem még harántfekvéses a leányzóm, de fel szeretnék készülni mindkettőre.

2020. ápr. 15. 17:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
82%

Nekem természetes szülésem volt.


38 hetet töltöttem, délben volt egy amnioszkópos vizsgálatom. Utána elkezdtem görcsölgetni, 6 óra körül már volt olyan erős, hogy tudjam ez már szülés lesz. Megvártam míg a fájások olyan gyakoriak legyenek, hogy induljunk a fél órára lévő kórházba, fél 12-re értünk be. Fél4-re meglett a baba.


2x hánytam közben, ott folyt el a magzatvíz is már, tágítottak kézzel.

Beöntést nem kaptam, nem tudom távozott-e valami olyan, nem is érdekelt.

Rajtam volt az NST, kényelmetlen volt így mindig fordulni egyik oldalról a másikra. Szorítottam amit értem, párom bent volt velem. Nagyon nagyon nagyon fájt.. Nem óbégattam, de olyan hangokat adtam ki, mint még soha.


A testem átvette az irányítást, de milyen jól tette. Ösztönösen éreztem hogy kell lélegezni, a nyomásokat. Minden nagyon jól haladt.

A kitolási szakasz kb 6-7 nagy nyomás lehetett és kint volt a baba, az feszítő érzés volt de valahogy a vajúdó fájások hoz képest nem fájt.


Amint kibújt, minden fájdalom megszűnt.

A méhlepény egy nyomás volt, semmit nem éreztem.


Belül, kívül varrni kellett, közben már rajtam volt a babám, párom is ott volt innentől m@r végig, a magzatvíz elfolyása után engedték be.

A varrás nagyon fájt, pár napig ülni nem bírtam.


Nem lett aranyerem, a varrás helye nem látszik, nincs rajtam sulyfelesleg, pont annyi vagyok mint teherbe esés előtt. 174 cm, 58kg,szulni 72-vel mentem.


A hasamon semmi sem látszik, lapos, feszes


A szexuális életünk ugyanolyan gyakori, mint volt, első pár alkalom fájt. De nem vette el a kedvem, sőt, gyakorolni, gyakorolni.. :D azóta tökéletes, mintha mi sem történt volna.


A kisfiam 4 hónapos múlt, nagyon büszke vagyok rá és magamra is, hogy ügyesen végig csináltuk, "segitett" ő is a folyamatban és a páromra is.


Azóta is szoptatok. A menstruációm is visszatért, nem fáj annyira mint terhesség előtt.


Osszessegeben nekem nagyon jó élmény volt.

(nem volt fogadott orvosom, szülésznőm, utólag sem adtam pénzt)

2020. ápr. 15. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
72%

Nekem 39 héten elfolyt a magzat víz amikor a kórházba értünk egy ujjnyira voltam nyitva, 20 órát szenvedtem és nem tagultam tovább.

Pedig állandó toló fajasaim voltak, sajnos császár lett a vége, amit utólag nem sajnálok egy percre sem kb a 3 nap után már elég jól mozogtam. Egyedül a hapcizás, köhögés, nevetés volt nehezebb ☺️

Mások akik természetes úton szültek mellettem, alig bírtak mozogni a vágás/repedés miatt.

Ha lehetett volna választani akkor 1000x inkább a császár.

De természetesen minden szülés más, de én már nyugodt vagyok ha esetleg jönne a második akkor már úgyis császár meg sem próbálnám simán semmi pénzért.

Igaz ennek is vannak kockázatai mint bármi másnak.

Kitartást nem lesz gond a vége a csodálatos és az a lényeg ☺️

2020. ápr. 15. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
45%

Én természetesen szültem és nem cserélném el egy császárra. Igazából nyilván ha fordítva lett volna, akkor se cseréltem volna el egy természetes szülésre.


Nekem nem volt komplikáció mentes a szulesem. A gyerekem nyakán volt a köldökzsinór, a kezet előre küldte, mint superman. Így elég nagy gatmetszesre volt szükség, hogy kiferjen. És mindezt már eleve 48 óra vajúdás után. Elég lassan indultak ugyanis az események be. Nem akartam elkezdeni tagulni. Majd a legvégén majdnem csaszar lett, de mondtam a dokinak, hogy nem cseszhet velem ennyire ki, hogy szenvedtet két napig, aztan felvág, akkor kezdte volna azzal. Szoval megoldotta a felmerülő problémát (nem tűnt el a mehszaj teljesen) Ezek után meg nem vált le a placenta, amikor végre levált, akkor meg majdnem műteni kellett mert nem állt el a vérzés. Annyi vert vesztettem, hogy egy hajszállal kerültem el a veratomlesztest. A szules napján meg kétszer el is ajultam, aztan agyba parancsoltak.

Mindezek ellenére nem maradt meg bennem rossz élményként. Mind a két szülésznő nagyon jofej és kedves volt, aki foglalkozott velem és a doki is. Igazából elég jól elpoenkodtunk a végén a kitolasnal meg a varrasnal is. Bizonyos szempontból jobb lett volna a csaszar, mert a baba mekoniumos magzatvizet lélegzett be, emiatt mehetett a Pic-re és hat valószínű en is könnyebben megúsztam volna, de igazából onnantól, hogy az osztályon voltam, már elszállt minden stressz és fájdalom és a múltat meg ugye úgyse lehetett volna megvaltoztatni.

Ami viszont előnye a természetes szülésnek, hogy amikor volt megint már verem kb a 3. Napon akkor en már vígan tudtam barmit csinálni. Egy hét után engedtek ki minket, en akkor már a csaszaros anyukának segítettem kivinni a bebihordot a bébivel, mert ő nem tudta megemelni en meg már futottam, mint a nyúl. (Túlzás, mert meg egy hónapig szedelegtem)

2020. ápr. 15. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
45%

1. Csaszar lett, mert faros volt, 20kor elfolyt a magzatviz, szerettek volna megvarni amig reggel bejon a dokim, de a lanyom mar akkor is eleg sietos tipus volt, olyan utemben tagultam hogy ejfelkor megcsaszaroztak. A gerincerzestelenites kicsit paras volt mert akkor adjak amikor fajas van es igy maradj mozdulatlan, de a mutet gyors, fajdalommentes. Utana 3 napig voltunk bent, mozogtam amint engedtek, hamar felepultem.

2.baba termeszetes szules, 10kor folyt el a magzatviz, 14re megszuletett a kicsi, gyors szules volt, mert elotte tagitasra jartam a dokihoz hogy nehogy szetszakadjon a csaszarheg, tehat tag voltam mire beindult. Gazt kaptam csak uezen okbol, hogy erezzem ha repednek. Gatmetszes nem volt kellemes, de uolyan gyorsan felepultem mint a csaszar utan.

Nekem a termeszetes szules nagyobb elmeny volt, szerettem volna megtapasztalni, uakkor ha a 2.is csaszarral vegzodik, akkor is az lett volna a lenyeg h mindketten egeszsegesen hagyjuk el a korhazat. Szerintem ez a legfontosabb. Konnyu szulest kivanok neked!

2020. ápr. 15. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 khniki ***** válasza:
68%
Természetes úton szültem. Csendes, nyugodt, háborítatlan szülésem volt. Elfolyt a magzatvizem, de nem voltak igazán fájások, így végül oxit kaptam. Ez volt az egyetlen beavatkozás. Nagyon jó élmény volt. A vajúdás a vége felé kellemetlen, fájdalmas, de azért nem kibírhatatlan. :)
2020. ápr. 15. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

4-es! Melyikből épültél fel hamarabb??

Nem félek vagy tartok egyiktől sem igazából, így vagy úgy de meglesz a pici, csak a szülés utáni gyógyulástól/felépüléstől tartok kissé.

2020. ápr. 15. 19:32
 7/12 anonim ***** válasza:
72%
Hajnali 3 órakor magzatvíz elfolyt, másnap 3 órakor született meg a lányom természetesen. Nem akartak jönni a fájások, nem is tágultam. Így kaptam ballont és oxit. A férjemmel vajúdtam, iszonyú jó érzés volt és persze baromi fájdalmas is. A kitolás 1,5 óra volt, ott már nem voltam magamnál kb, a testem teljesen átvette az irányítást. Gátvédelemmel szültem, picit repedtem.
2020. ápr. 15. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
89%

1.szülés hüvelyi.

19 óra hossza vajúdás, a végefelé nem voltam magamnál, azt hittem ott maradok. Brutális volt. Második terhességemnél épp ezért fogadtam orvost, mert rettegtem hogy újra átélem azt. Valahol abban reménykedtem hogy császár legyen.


2. szülés császár.

Indított szülés volt, nulla tágulás, nulla fájás, baba végig magasan. Végül mentünk a műtőbe. Bejött, hogy titkon császárt szerettem volna. Ezerszer pozitívabban éltem meg a császárt, mint a hüvelyi szülést.

2020. ápr. 15. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
81%

Első természetes szülés a 39.héten 11 óra vajúdás,csodálatos élmény.


Második indított 41.héten burokrepesztés,oxi 3,5 óra alatt azt hittem ott maradok brutális volt,ha tudtam volna,hogy ilyen lesz biztos befizetek egy császárra...

2020. ápr. 15. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
76%

#4 vagyok, en nem latok nagy kulonbseget, a csaszar 28eves koromban tortent, hazamentunk es onnantol pici pihenes utan vittem ki setalni, sokat setaltunk,emelgettem a babakocsit is, tudtam h ha mozgok, hamarabb gyogyul.


2. 30Eves koromban, 5nappal szules utan mar rohangaltam a doki utan a folyoson, ott az aranyerem jobban fajt mint a gatvarras hege. Verezni mindketto utan 6 hetig vereztem. Nem tudnam megmondani h a regeneralodas barmelyiknel jobb vagy rosszabb volt. Alapvetoen a babakra koncentraltam es nem a fajdalomra. Talan a csaszarheg napokban merhetoen tovabb fajt, de nem emlekszem ra h annyit szenvedtem volna. Baratnom a csaszar utan annyira sajnalta magat h napokig a baba fele sem nezett, rendesen meg voltunk ijedve h mi lesz igy veluk. Nagyon sok mulik a hozzaallason szerintem (komplikaciomentes szulesek eseten persze).

2020. ápr. 15. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!