Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Az infuzio milyen estekbe...

Az infuzio milyen estekbe kell szülésinditáskor, meg magátol beindult szülésnél?

Figyelt kérdés

2020. febr. 20. 08:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
69%
Indításkor mindig adnak.
2020. febr. 20. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Attól függ, mivel indítanak. Én zselét kaptam, ott nem volt infúzió, és amíg rendben ment a vajúdás, addig sem. Mikor megszületett a döntés a császárról, akkor kaptam. A többiek vbac születtek, náluk nem volt infúzió. 😊
2020. febr. 20. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Sokkal ritkábban indokolt,mint amennyiszer használják.
2020. febr. 20. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Engem oxitocinnal indítottak, szóval nekem alap volt, hogy adnak, az infúzió bekötésével kezdődött az egész. Még ha más módon is indítanak, szerintem indított szülésnél szinte mindig adnak vénásan oxit is egy idő után.
2020. febr. 20. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Én már a szülőágyon kaptam, miután már 30 órája vajúdtam.

Elvileg enm voltak olyan erős fájásaim (pedig már arra is azt hittem belehalok 🤣) a baba feje nem tudott annyira lejönni (nagy baba is volt) így bekötötték.

Fokozatosan emelték az adagolást, a szülőágyon pedig teljesen kitágulva 4 óráig tartott mire megszültem.

2020. febr. 20. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok,

Azt lefelejtettem, hogy én bánom hogy nem kaptam előbb.

De nem tudom úgy rosszabb lett volna e.

Csak így nagyon sokáig tartott, ráadásul már 2 napja nem aludtam, alig ettem vagy ittam.

2020. febr. 20. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
58%

Az első szülésemnél a vajúdás 19.órájában kaptam oxit, mert állítólag nem voltak azok az igazi, erős fájásaim. Pedig a falat kapartam anélkül is. Hát még mikor bekötötték...kb egybefüggő fájásaim lettek tőle, fél óra múlva megszületett a babám. (Nem is értem miért nem előbb adták, hiszen majdnem 1 napig szenvedtem és alig tágultam...)

Második szülésem ballonos indítással kezdődött, amikor kiesett burkot repesztett az orvosom, ezzel együtt leálltak a fájásaim. Jöttek is az oxival, 6 órán keresztül csöpögött, de totális fájásgyengeségem volt, mentünk a műtőbe.

2020. febr. 20. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
A szuloszoban bekotottek akkor vajudtam 23 oraja. Kaptam valami vitaminbombat, ne kerdezd mi volt benne, szerintem sima infuzio. Aztan utana jott az oxy mert nem tagultam.
2020. febr. 21. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
76%
Egyetertek azzal, aki azt irja, hogy sokkal ritkabban indokolt, mint amennyiszer hasznaljak.
2020. aug. 17. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nekem hüvelyérlelő kúpot adtak, a kanült egyből bekötötték, de (kicsit később is) csak sós vizet kaptam (nem mondták, miért kell), oxitocint nem. (Gyors szülés volt.)
2020. aug. 18. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!