Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Meddig kell még várjak, hogy...

Meddig kell még várjak, hogy kezembe tarthassam pici babámat?

Figyelt kérdés

39 hetes kismami vagyok és tegnap állandó jelleggel derék,hát fájás,alhasi görcs és mensi szerű fájdalmaim voltak,úgy hogy alig bírtam megmozdulni.Estére ezek a tünetek elmúltak és csak reggel tértek vissza.Még mindig csak joslók lennének,nem tudom!

Első babámat várom!


2008. nov. 22. 18:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Ne légy türelmetlen,bàrmelyik percben itt lehet az idö!

Én még csak a 26. hétnél tartok,örülj hogy te màr tul vagy rajta!

Élvezd ezt a néhàny napot,még ha fàjdalommal is jàr,mert màr nemsokàra nem lehetsz egyedül egy percre sem!

Nézz egy -két jo filmet a tv-ben,feküdj sokat,halgass zenét,és mosolyogj!

Minden jot,és kitartàst!

2008. nov. 22. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is vannak hasonló tüneteim, de a fájások még nem rendszeresek. Minden apró jelre figyelek, valahogy én is várom, hogy kezemben tarthassam édikét.

Illetve egyszerre várom és tartok tőle.

Türelem kell ehhez a pici időhöz.

Üdv 38 heteske

2008. nov. 22. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Hasam is leereszkedett,de ilyenkor megszűnik a fájdalom és majd hirtelen újabb fájás jön:)

Hát azt elismerem,nagyon türelmetlen vagyok!

Köszi szépen!

2008. nov. 22. 20:47
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
szia, én is 39hetes vagyok, nálam esténként jelentkeznek hol 20percenként, hol összefőggően mensi szerű görcsök, de elmúlnak. Fogalmam sincs mikor kellene indulni a kórházba, mert az első babámat várom. Én is tanácstalan vagyok, de remélem már nincs sok hátra!
2008. nov. 22. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Hát én is reménykedem,de én sem tudom,hogy mikor jönnek majd az igazi fájások:)

Nagyon félek!

2008. nov. 22. 20:54
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Fel fogod ismerni, mert az igazi fájások sokkal erősebbek, mint a jóslóak.
2008. nov. 22. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Igen, menstruáció-szerűek a fájások. Akinek nagyon erősen szokott görcsölni a hasa a vérzés alatt, annak valami hasonlót kell éreznie. Akinek nem, az nagyon meg fog lepődni, mert bizony fáj. És erősen. A poci leereszkedése már biztató jel, hogy hamarosan megpillanthatod a kisbabád arcát. Nyákdugó távozása (véres, sárgás folyás-szerű váladék), magzatburok megrepedése, a fájások összerendeződése, mind a szülés beindulására utalnak. Előtte lehet, hogy étvágytalannak érzed majd Magad. Ja, és ha már mindent kimostál, kivasaltál, kitakarítottál legalább háromszor, akkor azok is a kis jövevény közeljövőbeli érkezésére utalnak.

Könnyű szülést kívánok!

2008. nov. 22. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Én 40+1 napos vagyok! Már legalább két hete görcsölgetek, néha egész erősen is. De semmi rendszeresség, ha egyszer elkezdi, akkor fáj akár egész nap is egyhuzamban...

Én nagyon bíztam a tegnapi hóesésben is, de semmi. Most már igazán nagyon várom, ráadásul ha ma nem szülök, holnap be kell feküdnöm és félek, h. ott meg megindítják és az annyira nem természetes. Szóval a görcsölés még semmi biztosat nem jelent! Kitartás!

Könnyű szülést kívánok!

2008. nov. 23. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Én az első babámnál már a 36. héttől éreztem a tüneteket, ráadásul másfél ujjnyira ki voltam már addigra nyílva, a doki is azt mondta, hogy a 38. héttől már bármikor számíthatok arra, hogy szülni fogok. 2 héttel a szülés előtt távozott a nyákdugó, végül be kellett fektessenek a kórházba, hogy megindítsák a szülést, mert 1 héttel túlhordtam a babát. Igazából ekkor nyugodtam, meg, mert tudtam: másnapra biztosan baba lesz. Most 37 hetes vagyok a második kislányommal, sokkal intenzívebb és másféle tüneteim vannak mint az első terhesség végén, de már nem foglalkozom vele, sőt annak örülnék ha megint megindítanák, mert az legalább kiszámítható lenne. Most leginkább attól félek, hogy éjszaka indul meg, emiatt van bennem óriási para, mert Budapestről már elköltöztünk, Szigetszentmiklósról kell majd valahogy bejutni Kőbányára és elég kemény fagyokat, hóeséseket ígérnek a következő napokra, hetekre. Tartsa benne a lelket az, hogy nem vagy egyedül, sokan járunk ugyanabban a cipőben. :) És ami biztos: benned úgysem maradhat a baba, az érvényben lévő törvények szerint is max. 2 hétig hordhatod túl, de kívánom, hogy erre nekerüljön sor!!!
2008. nov. 23. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!

Könnyű szülést kívánok!

2008. nov. 24. 08:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!