Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Korházi csomag mit és mikor...

Korházi csomag mit és mikor készítsem elő?

Figyelt kérdés

Jelenleg 31 hetes vagyok .

Program császár lesz a 39.héten még semmim nincs meg és nem is kapok segitseget mit kell vigyek es mikor is keszitsem ezeket elo.


2020. ápr. 23. 09:53
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Mindképp érdeklőd meg az adott kórházban mi a protokol - értem itt a babára vonatkozón.

Pelenka, popsitörlő - pl első lányomnál nem kérték volna ( születése után elszállították PIC-re másik városba)

Második lányomnál már kérték egyedül popsikenőcsőt és ruhát adtak.

Pelenkalap - baba alá, büfiztetéshez.

Nálam volt még cumi, mellszívó, kis takaró.

Ruhát csak hazahozatalhoz hozott be férjem.

Magamnak : pizsama, kényelmes ruha - én mindkét császárom után felöltöztem jobban éreztem magam mint pizsiben flangálni.

2 papucs - érdemes zuhanyhoz vinni - én nem szívesen zuhanyoztam mezitláb.

Sok alsónemű, betét - ez épp elfogyott a kórházban így nem tudtak adni.

Köntös, kis és nagy törölköző.

Pipere cuccok - hajszárító fésű, tisztálkodási szerek, papírzsepi wc papír.

Evőeszkőz, pohár. Telefontöltő.

Személyes iratok.

Gyógyszerek - amennyiben szedsz valamit, fájdalomcsillapító

Kispárna

Alakformálóbugyi

Azt hiszem ennyi

2020. ápr. 23. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Azt elfelejtettem, hogy én 30.héten már összepakoltam.
2020. ápr. 23. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Gyereknek kérdezd meg mit kell vinni.

Én ezt vittem: cumi, cumisüveg, textil pelenka, pelenka, popsikrém, popsitörlő, alkohol és fülpiszkálló köldök ápoláshoz

Magamnak: Hálóing, köntös, giga bugyi (utólag hozattam mert a pont méret bántotta a hegem), 2 papucs, iratok, terheskönyv, leletek, házassági anyakönyv másolata, gyógyszer, fájdalomcsillapító, törölköző, wc papír, betét, fogkefe, fogkrém, tusfürdő, szappan, fésű, hajgumi, kaja, szopis üveg, szőlőcukor

2020. ápr. 23. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 khniki ***** válasza:
Én is úgy a 30. hét környékén pakoltam össze. Vannak a neten is jó kis listák, ill. a vedőnőtől is tudsz kérni. De nem árt a kórházban is utánaérdeklődni. Ahol én szültem, ott pl. a babának csak hazavivős ruha kellett. Én megy egy hálóingben voltam végig, csak tisztálkodószereket és a betéteket használtam, semmi mást.
2020. ápr. 23. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én a 33.héten pakoltam össze. 1bőröndben az én cuccaim, 1 pelenkázó táska a babának. Leírom, én miket vittem magammal.

Nekem: 5db hálóing (lehetőleg elől gombos szoptatáshoz, sok váltás kell, mert én pl egy nap 2-3x lezuhiztam), 1vastagabb zokni, 3pár titok zokni, 1 pár papucs járkáláshoz 1 pár zuhanyzáshoz, 2 nagyobb pamut bugyi, 1 köntös, 2 szoptatós melltartó. 1nagyobb,1 kisebb törölköző, tusfürdő, fogkrém, fogkefe, szájvíz, nedves toalett papír, puha wc papír 2 guriga, papír wc ülőke, hajkefe, szárazsampon, arclemosó, fültisztító pálcika, vattakorong, borotva, dezodor, 30db szülés utáni betét (Chicco nagyon jó, én majdnem elhasználtam a 4nap alatt az egész csomaggal), kb 16 db melltartó betét, 4db eldobható bugyi (ebből is Chicco, könnyű volt kimosni is, csak forró vizzel átöbítettem, ha nem lett véres. Amelyik az lett, azt kidobtam. Itthon is ezt használtam amíg volt vérzés). Mellszívó +cumisüveg (nekem Avent), 3-4db anyatejtároló zacsi (neken a 3.napon annyi tejem lett, hogy muszáj volt fejni, férjem hazavitte és a fagyóba tette), mellbimbó krém (Lansinohosat ajánlok, nekem segítetg, az elején véresre csócsálta a mellbimbómat a kis vámpír :)), melltörlő kendő, kézfertőtlenítő. Evőeszköz, szalvéta, pohár,ásványvíz,vitamin víz (én vittem Apenta Fit-et, kicsit feltöltött szülés után :)), keksz. Kispárna.

Babának mindent kellett vinnem: egy csomi pospitörlő, 1kiscsomag 24dbos pelus, 1popsikrém, babának törcsi, baba ruha (én vittem 3 hosszú ujjú rugit, 1 ujjatlan rugit, 3rövid ujjú bodyt, 3 hosszú ujjú bodyt és 2 talpas nacit, 2 vékonyabb sapit, 1 pár körömkesztyűt), 5db textil pelus, 1 babapléd, svéd itatópohár, kiskanál ( nem tudtam mivel fogom adni a pótlást, végül az itatópohárból, 3.napon pedig már cicizett).

2020. ápr. 26. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
5ös vagyok. Igen, az iratok! A legfontosabb :) apuka személyigazolványa éa lakcímkártyája fénymásolata, házassági anyakönyvi kivonat amennyiben házas vagy, ha nem akkor apasági nyilatkozat. Saját okmányaid, kiskönyv, összes lelet. Szedett gyógyszerek, telefon, töltő. Pelenkázó alátét, zsepi
2020. ápr. 26. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Koszonom a segitseget !:)
2020. ápr. 27. 03:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!