Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Melyik a fájdalmasabb, a...

Melyik a fájdalmasabb, a császármetszés, vagy a hüvelyi szülés?

Figyelt kérdés

2020. ápr. 25. 21:59
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
64%
császárom volt, nem fájt, se közben sem utána, és nem igazán értem, hogy aki leírja, hogy NEKI nem fájt a császár, miért is van lepontozva?!
2020. ápr. 26. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Szulesnel kozben faj, nekem utana igazan csak az aranyer volt rossz, meg picit a gatseb amig gyogyult, de par nap utan mar szaladgaltam a folyoson, csaszarnal meg utana fajt a felules, fordulas, de azt mozgatni kell es gyorsabban gyogyul, meg nem mondanam melyik volt jobb vagy rosszabb, raadasul csaszar vajudas kozben is elojott az aranyerem🤪
2020. ápr. 26. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem spontán hüvelyi volt. Hozzáteszem rohamos szülés. A vajúdás az nagyon fájt. A toló fájások valami iszonyatosak voltak számonra, az viszont, mikor nyomtam, az nem fájt. Csípett lent minden, de az volt a "megnyugvás" a tolófájások közben. És mikor kibújt, tényleg nem fájt semmi :) hihetetlen, minden fájdalom megszűnt. A lepény egy tolófájással született meg, de az szinte semmi sem volt. A méh körbetapintásából annyit éreztem, hogy bent matat az orvos, tompa érzés volt, de nem fájdalmas. A varrás az viszont.. Ahova kaptam lidocaint ott nem volt gond, viszont feltárt az orvos egy-két részt, hova nem jutott lido pedig repedten, és varrni kellett, ott mondta, hogy vegyek mély lélegzetet. Hááát, ha nincs ott a baba, akkor ordítok :) még azt is éreztem, ahogy a fonalat áthúzza.

Az első felkelés nekem is nehéz volt. A milliónyi repedésem megstoppolva, a törött farokcsontom, mind nagyon fájt. Nem tudtam, hogy ülni, hogy állni. A wc-zésről ne is beszéljünk és a csodálatos aranyérről. Kb 1 hónapig fájt a gátam. Köhögni pedig még máig nem tudok (6hónapja szültem). Valahogy ösztönösen a testem ellenzi, nehogy fájjon a hüvelyem..

A császár bizonyára másképp fáj. Ott nem a hüvely, hanem a hasfal. Egy édes kis babáért mindkét módon meg kell szenvedni, de megéri :)

2020. ápr. 26. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
46%
Tervezett császárom volt :) és imádtam mindne percét. Nekem egy cseppet sem fájt utána sem, nem is szedtem fájdalomcsillapítót miatta. Rá 2 órára "szaladtam". Viszint már 2x a spirálcserénél majd meg haltam, pánikrohamom lett, iszonyúan begörcsöltem, még az orvos sem látott iylet. A 4 perc alatt -ő mondta így-átéltem egy szülést. Nem semmiért nem akartam soha sem átélni a hüvelyit és még a gondolattól is rosszul vagyok. egy császárt pedig naponta bevállalnék.
2020. máj. 2. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
44%
Császárom volt, egyaltalan nem volt veszes, persze nem mindenki viseli jol sajnos, van aki nagyon szenved. SZERINTEM!!a huvelyi szülés jobban fajhat
2020. máj. 27. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
41%
Eszem ágában nem lenne a hüvelyi szülést bevállani...
2020. máj. 28. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!