Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mennyi pénzt 'illik' adni az...

Mennyi pénzt 'illik' adni az orvosnak szüléskor?

Figyelt kérdés

Fogadott orvosom van, akinek alkalmanként 15.000.- forintot fizettem eddig a vizsgálatokért, most a vége felé ugyan nem fogadja el, de nem tudom mégis mennyit 'kell / illik' neki adni szülés után. Kiírva az van a rendelőjébe hogy 'szülés levezetése 100.000.-tól.' Most akkor mennyit érdemes neki adni sima illetve császár metszés esetében ? (Ez is fenn áll) illetve ezt mikor szokták odaadni?


34 hkm



2020. ápr. 11. 07:00
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
83%
Mielőtt kiengedtek a korházból a picivel,tehát a 3. korházi napon megvizsgált a doki plusz kiszedte a varratokat ,akkor adtam oda borítékban a pénzt( akkor voltunk kettesben) Bár azt szokták mondani hogy amennyit fizetsz a vizsgálatokért,ahhoz rakj egy nullát és annyit adj (tehát a te esetedben 150ezer Ft) én nem adtam annyit. Nejem akkor 140 ezer Ft-ot kellett volna adnom. A dokim azt mondta annyit adok amennyit gondolok, 50 ezer Ft-ot adtam.
2020. ápr. 11. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
100%
1es vagyok. Nekem sima szülésem volt. Egyébként megkérdezted hogy mennyit adj?
2020. ápr. 11. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:
Őszintén nem kérdeztem, első babám lesz, egyáltalán nincsen tapasztalom, azt sem tudom hogy ezt hogy illik megkérdezni.. :/
2020. ápr. 11. 07:19
 4/32 anonim ***** válasza:
44%

Mondjuk ezt sürgősen ki kellene vezetni a magyar egészségügyből. De hát mi, betegek, kismamák szokattuk rá anno az orvosokat erre. Én nem is mentem volna otthon olyanhoz,aki még ki is írja. Az öreg nődökim egy tündér,hozzá a világ végéről is hazajárok. Neki nincs ilyen táblázata, ha valaki 10 ezret ad,annyit ad. Ugyan azt a bánásmódot kapja.


De amúgy igen, ez a toldd meg egy nullával az érvényes...

2020. ápr. 11. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

És a szülésznőnek kell adni, ha nem fogadott?

2020. ápr. 11. 07:29
 6/32 anonim ***** válasza:
64%

4!


Mit képelne kivezetni? A magánorvost? Amikor valaki Dr. Gipsz Jakabot választja, hogy az ő magánrendelésére jár és azt akarja, hogy ő legyen ott a szülésnél, azt bizony meg kell fizetni. Nem Kötelező a magánorvos, az ugyeletesnek pedig még halapenzt se kell adni, ha valaki nem akar.



Kérdező!


Ha a kiírás szerint 100e-tolvezet le szülést, akkor simánál én 100at, csatárnál 150et adnék. De a legtisztább az, ah konkrétan rákérdezel.

2020. ápr. 11. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
62%
Megyeszékhelyen főorvosnak én a rendelés árának tízszeresét + a császár miatt plusz 30e-t adtam, szülésznőm választott volt, csak miattam jött be, neki 50et. 4-es! Az én orvos választásomnál meg kifejezetten fontos volt, hogy tisztában legyek azzal, hogy mennyi az annyi.. Ki volt írva a honlapján, és amellett hogy egy nagyon jó szakember, én ezt korrektnek is tartom. Elég kiszolgáltatott az ember lánya egy nőgyógy dokinál amúgy is, nem hogy még utána az anyagiakon aggódjon, hogy van e annyi kp nála, vagy milyen címlet, tud e vissza adni stb (bár lehet ezek csak nekem kellemetlenek egy ilyen szituációban). És az se mellékes, hogy számlát is mindig kaptam...
2020. ápr. 11. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
64%
Fogadott szülésznővel, fogadott orvossal együtt összesen 200 ezer forint, de önszántunkból adtunk ennyit. Én úgy tudom ki mennyit gondol, annyit ad legalábbis a miénk ilyen volt. :)
2020. ápr. 11. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
84%
1es vagyok. Nyugodtan kérdezd meg,nem gáz,mr biztosan megszokták az orvosok. Én a második alkalomnál megkérdeztem olyan szépen óvatosan.😊 A szülésznőm nem volt fogadott,nem adtam neki pénzt,nem is volt kedves és reggelre már nem is volt bent így nem is lett volna alkalmam de amúgy sem akartam. Mi nem vagyunk nagyon tehetősek sem,inkább a picire költjük a pénzt. A magánorvosom azt mondta annyit adok amennyit gondolok,én 50ezer Ft-ot gondoltam az sem kevés pénz
2020. ápr. 11. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
29%
4es miért kéne kivezetni a magánorvost? Vagy te is ingyen dolgozol két pusziért?
2020. ápr. 11. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!