Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen esetekben kerül sor...

Milyen esetekben kerül sor vágásra, és ehhez hasonló dolgokra szüléskor? Mire lehet számítani mennyire durva?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Tudnátok nekem ezekről egy kicsit pontosabb leírást adni? Inkább akik már átélték. Mindamellett a szüléssel kapcsolatban is szívesen meghallgatnék személyes tapasztalatokat (mennyire volt dúrva, stb.)

Köszönöm!


2020. ápr. 28. 12:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
86%
Semennyire nem durva, akkor nem is érzed. Kórházi protokoll, orvos, szülésznőtől függ. Elvben semmi akadálya gátvédelemmel szülni, de ehhez partnerr kell találnod.
2020. ápr. 28. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Ezt kicsit kifejtenéd pontosabban?
2020. ápr. 28. 12:36
 3/13 Horaires ***** válasza:
57%

Tudtommal rutinból a legtöbb helyen gyakorolják a vágást. Nagyon utána kell érdeklődj, ha végképp nem szeretnél.

Nekem megnézték mennyire rugalmas a gátam, mondták, hogy szükség lesz egy pici vágásra. Adtak előtte egy helyi érzéstelenítő szurit, pont olyan volt mint pl a vérvétel, egy pici szúrás. A vágást nem éreztem egyáltalán. Az összevarrása sem fájt, és 5 perc alatt megvolt. Még tartott az érzéstelenítő, picit kellemetlen volt ahogy meghuzigálták a szálat, hogy elég szoros legyen, de teljesen kibírható volt.

Utána egyáltalán nem fájt a gátmetszés helye, a szülés utáni harmadik napig, akkor kényelmetlen volt ülni, de egy úszógumit tettem magam alá, és ezzel meg volt oldva.

Belőle a varrat valamikor a harmadik-negyedik héten esett ki. Semmi maradandó fájdalmam/érzetem/fura dolog nincs tőle.

Ezen kívül semmi más beavatkozás nem volt nálam.

2020. ápr. 28. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
69%

Én nem éreztem semmit, csak azt, hogy valami hideg. Akkor mondták,hogy vágtak. Nem fájt. A varrás kellemetlenebb volt.

12 óra vajúdás után már mindegy volt hidd el. Nem volt durva szülés. A vajúdás fájdalmas nagyon de valamit valamiért. 😊

2020. ápr. 28. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
77%

A legtöbb esetben nincs szükség vágásra, de sok orvos rutinból vág, mert félnek a repedéstől. Pedig ha hagynák a kismamákat a saját tempójukban, nyugodt körülmények között vajúdni, a többség képes lenne gátvédelemmel megszülni a babáját.

A gátvédelem azt jelenti, hogy segítenek abban, hogy a szövetek maguktól táguljanak és ne szakadjanak. Meleg borogatással, olajos gátmasszázzsal stb.

Az hogy ki mennyire hajlamos repedésre teljesen alkati dolog, genetikától függ, de az a szülést kísérő személyzeten múlik, hogy mennyire támogatják ebben a kismamát, és mennyire adják meg az esélyt a beavatkozás nélküli vajúdásra és szülésre.

Van, akit 3 kilós babánál is vágni kell, van aki 4-5 kilós babát is megszül repedés nélkül.

A vajúdás sürgetése pl. oxitocinnal is lehet az egyik ok a repedésre, vágásra, mert ilyenkor kívülről van felgyorsítva a folyamat és a szöveteknek nincs elég ideje alkalmazkodni és tágulni.

Bár engem nem vágtak csak ici-picit repedtem, ezt egyáltalán nem éreztem. A varrás előtt kaptam lidokain injekciót, az csak egy pici szúrás volt. Nekem viszont utólag semmi fájdalmam nem volt, nem fájt a sebem meg semmi.

2020. ápr. 28. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
82%

Első szülésem vákuummal zajlott. Vágás ellenére is repedtem a szélrózsa minden irányában. 1 órát stoppolt az orvos, több érzéstelenítőt is szúrt, mégse volt kellemes. Főleg a belső varrás volt szar.

A második szülés ehhez képest említésre se méltóan kevés sérüléssel járt.

2020. ápr. 28. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
82%

Vákuum, vágtak és tovább is szakadtam. Azt nem éreztem, de a varrást sajnos igen... Utána kb három hétig fájt, a kórházban felkelni/leülni is szörnyű volt. Itthon meg sokszor úgy ültem le hogy szétnyílt a seb kicsit... ugyanúgy begyógyult kezelés nélkül, de nagyon rossz volt...

A vajúdás maradandó lelki károsodást okozott nekem.

2020. ápr. 28. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
89%
A vágás semmi, akkor és ott észre sem veszed. A varrás már más tészta. Nekem akkor csinálták míg elvitték a fiamat fürdetni, mérni, öltöztetni, stb. Feküdtem nulla fájdalommal, baromira fázva, farkas éhesen, próbáltam nem minden izmomban reszketni. Minden tűszúrást éreztem pedig kaptam érzéstelenítő és az az 5-10 perc volt komolyan a legrosszabb. Alig vártam, hogy vége legyen és végre békén hagyjanak, visszajöjjön a férjem a fiammal, meg a szülésznőm némi kajával és felvehessek egy zoknit.
2020. ápr. 28. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

A vágást én éreztem, de nem fájt, olyan fura érzés volt hideg és váratlan.

Varráshoz nem adtak érzéstelenítőt mert azt mondták az eda még hat (hiába mondtam, hogy az utolsó 2 órában már semmit hatott az eda vajúdáskor) így fájt is ám rendesen a varrás.

2020. ápr. 28. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
81%
Nálam szóba se jött, hogy lesz-e gátmetszés. Épp hogy beértünk a kórházba, fájdalomcsillapítóra és kúpra nem volt idő, irgalmatlan fájdalmakat éreztem a derekamban, majd vele egyvonalban körbe mindenütt. A tolófájások közben adták be az injekciót a helyre, ahol aztán vágtak. Nem tudom mekkorát mert mire itthon megnéztem a dolgokat odalent, már semmi sem látszott. A hangjára emlékszem csak.. :) tehát az úgy már nem fájt. Varrásnál sem, viszont a másik oldalt repedtem, ott igen kellemetlen volt mikor csináltak valamit.. Együttlés közben az elején mai napig fáj ott. Tehát szerintem jobban jár az ember egy vágással mintha szétrepedne. :\
2020. ápr. 28. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!