Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Durva hogy kiderült, hogy a...

Durva hogy kiderült, hogy a rengeteg "barátomból", pár igaz csak?! Veled történt történt már hasonló?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy elég sok embert ismerek különböző helyekről, sokakkal jóban is voltam/vagyok, ezért úgy hittem, hogy sok barátom van. Hát kiderült, hogy annyira mégsem, mert el kezdtem leépíteni velük a kapcsolatot, ezt úgy értem, hogy nem én kerestem őket, ezért abbamaradtak a nagy spanolások. Pedig pl bulikban, meg amúgy is tök jól kijöttem ezekkel az emberekkel, de pl érdeklődni nem nagyon érdeklődött egyik sem.. Azóta kiderült, hogy valójában 3-4 igaz barátom van, ami egy kicsit szíven ütött. Ezen kívül vannak még haverok, akikkel jól elvagyok ha találkozunk, de elég ritkán beszélünk egymással.

A kérdésem az, hogy veled előfordult-e már ehhez hasonló, vagy csak engem nem bírnak ennyire az emberek?


2019. nov. 29. 21:34
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Pontosabban úgy értem, hogy ezek a "barátok" nem nagyon érdeklődtek felőlem, meg írtak nekem, hanem csak akkor beszéltünk, ha én kerestem őket. Akkor viszont jól elbeszélgettünk (szerintem), meg akkori amikor találkoztunk. Főleg ezért esik rosszul.
2019. nov. 29. 21:37
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Más az ismerős, a haver és a barát. A kör általában egyre inkább szűkül, a rengeteg ismerős közül a barát az, aki tényleg melletted áll, bármi történjék is. Egyre ritkább az ilyen, manapság nagyon meg kell becsülni, ha van ilyen kapcsolatod... Én is hasonló cipőben járok. Az oroszok azt mondják, hogy "jobb 100 barát mint 100 rubel" :)
2019. nov. 29. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

“Pedig pl bulikban, meg amúgy is tök jól kijöttem ezekkel az emberekkel”


Ezek nem barátok, soha nem is voltak azok, csak haverok. Nekem például két barátom van, akikkel tényleg mindent megosztok, mindent tudnak rólam és én is róluk. Rajtuk kívül sokakkal jóban vagyok, de nem tartok őket a barátaimnak.

Te is tanulj meg különbséget tenni barát és haver között. Ha valakivel jóban vagy, az még nem barátság.

2019. nov. 29. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nem durva. Nem is lehet sok barátod, ha 3-4 van az több mint elég, és még ők sem biztos, hogy igaziak.
2019. nov. 29. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Kiderült, hogy egyetlen barátom sincs.
2019. nov. 29. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

#4 az a baj, hogy igazad van. Azért is írtam 3-4-et, mert nem vagyok biztos mindenkiben 100%-ra.

Amúgy köszönöm a válaszokat, #5 te meg remélem találsz legalább 1 barátot, csak ne add fel.

2019. nov. 29. 21:52
 7/12 anonim válasza:
Lesz még ilyen, szóval kösd fel a gatyád. Foglalkozz azokkal akik tényleg a barátaid. Ahogy előttem is mondták: haver és barát nem ugyanaz, tanuld meg megkülönböztetni őket, máskülönben tele leszel csalódásokkal. Általában mindenki átesik ezen, először olyan 16-18 évesen. Én is átestem rajta már többször is, pedig még csak 19 vagyok~
2019. nov. 29. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok. Már nem akarok barátokat.
2019. nov. 29. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Fiatalság...
2019. nov. 29. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
#7 hát igen, ez már nekem is a 2. ilyen eset, hogy benéztem. Én 21 vagyok.
2019. nov. 29. 22:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!