Szerintetek ez mennyire durva? Találkoztatok már hasonló kéréssel vagy szituációval? Részletesen alább

Figyelt kérdés

36 éves férfi vagyok, régóta szeretnénk gyereket, sajnos nemrégen derült ki, hogy egy korábbi betegség miatt meddő vagyok, nem nagyon van spermaképzésem.

Voltunk meddőségi klinikán, ahol tájékoztattak minket a spermadonáció lehetőségéről is. Otthon kitárgyaltuk a dolgokat a feleségemmel, és ekkor jött a döbbenet.

Azt mondta, hogy kérjünk spermát valamelyik férfirokonomtól. Én teljesen kiakadtam, hogy hogyhogy az unokatesóm vagy a nagybátyám vagy valamelyik rokonom gyerekét akarja kihordani. Erre meg ő akadt ki, hogy ő meg nem akar egy tök ismeretlen embertől teherbe esni, és egy akárkinek a gyerekét kihordani. Azt mondta, hogy engem ismer, szeret, és hogy legalább részben, a rokonaim révén legyek benne a gyerekben, mégiscsak azok rokon gének.

Nem nagyon tudom, hogy mit csináljak, de továbbra sem tudom elképzelni, ahogy valamelyik rokonomhoz odamegyek, aztán spermaadományra kérem, hogy aztán meg a családi összejöveteleken kérdezgesse, hogy hogy van a srácom? ettől kiráz a hideg.

mit gondoltok erről?



2016. aug. 26. 14:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
68%

Veled értek egyet, ebből sok jó nem fog kisülni.

A feleségeddel kellene valahogy megértetni, hogy ez nem járható út.

2016. aug. 26. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

ha mi ilyen helyzetbe kerülnénk, én biztos hogy nem hordanám ki egyik rokon gyerekét sem.

inkább keresnék egy idegen donor apát.

úgy gondolom, ha egy rokon gyerekét hordanám ki, még ha nem is akarnék de kötödnék hozzá, hisz mégis az ő gyereke.hiába szeretném a férjem, akkor is tudnám hogy az rokon gyereke.


én biztos ha ilyen helyzetbe lennék egy idegent kérnék fel segitségnek.

2016. aug. 26. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Mindkét álláspont teljesen érthető, szerintem a feleséged érvei logikusak.

Viszont abban meg veled értek egyet, hogy ismerőstől nem kérnék, mert utána nem tudnék elvonatkoztatni, hogy az az "ő gyereke".


De azt írod "nem nagyon van spermaképződés", az szerintem nem egyenlő azzal, hogy egyáltalán nincs. Lombik teljesen ki van zárva? Ismerőseim között van olyan pár, ahol minkettőjüknek voltak "gondjaik" úgy tűnt csak az örökbefogadás jöhet szóba náluk, végül gyógyszeres rásegítéssel természetes úton ikreik lettek.

2016. aug. 26. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Veled értek egyet. Ebből csak bonyodalom és rengeteg érzelmi kilengés lenne. Ha csak ez a két járható út van, akkor inkább egy idegen donor. Bár én azt sem vállalnám, nem akarnám egy "idegen" ember gyerekét kihordani. Nálam megoldásként inkább az örökbefogadás jöhetne szóba.
2016. aug. 26. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Én is logikusnak tartom mindkét álláspontot, megértem a feleséged félelmét, hogy egy idegen gyerekét kell kihordania, akinél nem tudja az előzményeket. Mert valljuk be: amikor az ember párt választ egyben apát/anyát is választ. És ha valaki azt mondja, hogy most hirtelen minden felborul, a gyereked apjáról semmit sem fogsz tudni, sem családi hátteret, sem örökletes betegséget, sem kinézetet az igenis megrémíthet. Van aki ezt könnyebben éli meg, de engem például ugyanúgy visszakozásra késztetne.


Abban viszont veled értek egyet, hogy később furcsa helyzetek alakulhatnak ki. Hogyan fog viszonyulni a rokon a gyerekhez? A gyerek meg fogja-e valaha tudni, hogy ki az abja, stb.


Nehéz döntés, így én is inkább próbálkoznék a lombikkal.

2016. aug. 26. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
köszi, mindenkinek ment a zöld.
2016. aug. 26. 15:29
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Soermadonáció idehsza csak anonim lehet. Így rokontól nem lehet. Ha van legalább 1 élrtképes spermiumod akár biopsziaval vagy normál úton mehet a lombik.
2016. aug. 27. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Én nő vagyok, de én sem mennék bele ilyesmibe. Idegentől sem kéne sperma mert nem tenném meg a párommal, hogy szülök egy gyereket aki az enyém de az övé nem. Akkor inkább az örökbefogadás mellett döntenék.
2016. aug. 28. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Nehéz ügy az biztos. Szerintem idegen donor lenne ideális ebben az esetben. Érthető a párod véleménye is,mert már ott vannak az anyai ösztönök.
2016. aug. 28. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
nem fogtok szeretni,de ha a férjemmel ilyen történne,akkor nem szeretnék gyereket.Nekünk 6 éve nem sikerül,nála rendben van minden,mostmár nálam is,de mi már berendezkedtünk a gyerek nélküli életre is.Nagyon szeretem a férjem,soha de soha nem hoznám olyan helyzetbe ami neki rossz.Ezért a ti esetetekben egyszerűen nem vállalnék gyereket.Már alapból számomra nagy bajt jelent ha egy kapcsolat csak akkor marad működőképes ha gyereket nemzünk.A társadalom ezt vártja el az emberektől és ők mindent bevállalnak azért hogy ennek az elvárásnak megfeleljenek,úgy hogy lehet egy életre meggyűlölik magukat,a társukat,az egész életüket.Sajnálom hogy ilyen helyzet alakult ki nálatok.És sok kitartást ahhoz a döntéshez amit hozni fogtok.
2016. aug. 29. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!