Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császármetszés nektek hogy...

Császármetszés nektek hogy zajlott? Tapasztalatokra lennél kiváncsi!

Figyelt kérdés
A héten lesz császármetszésem és kicsit félek tőle. (Első baba) Kiváncsi lennék kinek hogy zajlott az elejétől fogva.

2020. máj. 5. 10:28
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
És az utána való tapasztalatok is érdekelnének! Köszönöm
2020. máj. 5. 10:29
 2/13 anonim ***** válasza:

Felhelyezték a katétert, átsétáltam a műtőbe, ott jött az altatódoki, elérzéstelenített (gerinc érzéstelenítés), majd húztak elém egy paravánt. Onnantól csak matatást éreztem, majd hozták mutatni az egyik, 2 perc múlva a másik babát 😊 Amíg őket elrendezték, engem is összevarrogattak, majd pár órára betoltak az őrzőbe.

Utána kicsit nehézkes volt felkelni, húzott a hasam, de 1-2 nap múlva sokkal könnyebb lett.

2020. máj. 5. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
A katéter felhelyezése nem fajt? Azt hittem az érzéstelenítés után történik
2020. máj. 5. 10:37
 4/13 anonim ***** válasza:
Nekem elfolyt a magzatvíz.Bementunk,jöttek a fájások,de nem tágultam.Közolték h.nem jo a baba szívhangja és császár. Betoltak a műtőbe,megkaptam gerincbe az érzéstelenítést.Azután felhelyezték a katétert.Csak azt lehet érezni h.csinálnak valamit.Amikor végeztek,6 órat fekudni kell.Az jo volt mert rettenetesen fáradt voltam.Majd mikor letelt a 6 óra jott a nővér hogy fel kel kelni,menni kell zuhanyozni.Naaa az a felkelés durva.Rettenetesen fáj.A zuhany alatt a nővér kihúzta a katétert,és lezuhanyozni is segít.Az elkövetkező 2 hét borzalom!Se züsszenteni se köhögni se feküdni semmi nem jó annyira fáj.Minden jót és jó egészséget neked!
2020. máj. 5. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nekem borzalmas volt a katéter felhelyezése, fájt. Az volt a legrosszabb része az egésznek. Engem úgy toltak át a műtőbe felhelyezés után, aztán átsegítettek a műtőasztalra. Megkaptam az érzéstelenítőt, ez nem fájt kicsit sem, meg se éreztem, görnyedni kellett, a vállakat lazán előre ejteni. Utána le kellett feküdni, letakartak meg minden. Nem éreztem semmit csak matatást, mondta a szülésznő (?), hogy már elkezdték, mindjárt kint is van. A hasamba könyököltek, az kellemetlen volt nagyon, és kint volt a baba. Nagyon gyorsan lezajlott. Utána kaptam oxitocint, mondták, hogy ettől majd úgy érezhetem, mintha ülne valaki a mellkasomon, ne ijedjek meg, próbáljak meg nagyokat és lassan lélegezni, de nem volt semmi, viszont hányingerem lett, de nem hánytam szerencsére. Aztán arra emlékszem, hogy elkezdtem nagyon remegni, mintha nagyon fáznék. Kaptam egy kisebb pánikrohamot, mert ugye nem éreztem semmit deréktól lefelé, és tök rossz volt, mintha lebénultam volna. Tudtam, hogy az érzéstelenítő miatt, de mégis rossz volt nagyon. Közben megmutatták a babát és el is múlt. Áttettek egy másik ágyba aztán be a szobába. 6 óra múlva fel kellett kelnem. Nem szabad emelni addig a fejed, mert különben migrénes fejfájásod lesz, én nem emeltem, de mégis az lett, na ez volt még kegyetlen, rosszabb, mint az egész császáros seb.
2020. máj. 5. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Hosszú vajúdás után szóltam a dokinak, hogy mostmár menjünk a műtőbe, mert nem bírom tovább, kifáradtam. Azt mondta, ő is úgy látja, hogy nagyon kész vagyok, neki sincs már több ötlete, mint kivenni a babát.

Kaptam egy infúziót folyadékpótlásnak, meg egy adag antibiotikumot. Másfél napja nem volt már magzatvizem, így időnként kaptam egy adag antibiotikumot, hogy ne kapjon fertőzést a baba. Rám adták a kompressziós harisnyát, megkaptam a katétert. Borzasztóan féltem a katéter felhelyezéstől, nem is sikerült ellazítani magam, így persze még jobban fájt a felhelyezés. Ezután átgurítottak a műtőbe, átmásztam a műtős ágyra. (ez kétperces fájásokkal már művészet, mert már csak nagyon pici szünet van a két fájás között). Beadták az érzéstelenítőt. Nagyon féltem tőle, de a bába tartotta bennem a lelket. 6 szúrást éreztem, kettőt élesen, a többit egyre tompábban. Döbbenetesen gyorsan hatott az érzéstelenítő, mire lefeküdtem, már nem éreztem a lábam. Innentől homályosak az emlékeim, a feszületre emlékszem a falon. Arra gondoltam, hogy na, most én is úgy vagyok kiterítve, mint Jézus a kereszten. Emlékszem a műtősre, aki megkérdezte, hogy jól érzem-e magam, mert nagyon magas a pulzusom. Mondtam, hogy igen, jól vagyok csak borzasztóan félek. Matattak kicsit, aztán mondták, hogy kint van a baba. Nem sokra rá hallottam, ahogy felsírt. Csak azt kérdezgettem, hogy jól van-e a baba. Megvizsgálták, utána mondták, hogy jól van. Egy pillanatra megmutatták, aztán odaadták a férjemnek. És én ezzel a lendülettel elaludtam. Egyszercsak keltett a bába, hogy kész vagyunk, megyünk az őrzőbe. Ott már várt engem a férjem a babával. Segítettek mellre tenni a kicsit, csináltak rólunk fotót. Egy ideig az őrzőben voltunk, bejött a doki megnézni, néha ránk nézett a bába. Aztán áttoltak a gyermekágyas osztályra. A férjem segített elrendezni a dolgaimat, baba gurikocsiját kézközelbe meg az innivalómat kézközelbe tette. A bába beállította az ágyamat, hogy kényelmes legyen. Ezután a szüleim engedélyt kaptak egy 10 perces látogatásra. (ekkor épp nem volt látogatasi idő) az ápolókkal abban maradtam, hogy ha fájdalmaim vannak, azonnal szóljak és kapom az infúziót. Kb.1 napig kaptam még intravénásan a fájdalomcsillapítót, utána elég volt a Kataflam. Az első felállás másnap történt. Először felültem. Nem szédültem, nem voltak extrém fájdalmaim, így megpróbáltuk a felállást. Pár lépést is sikerült tennem. Este kivették a katéteremet is, mert már el tudtam menni egyedül a WC-re. Ezután mindent meg tudtam csinálni, csak lassan. A baba végig velem volt, amíg szükségem volt rá, segítettek ellátni. Műtét utáni negyedik napon hazaengedtek.

2020. máj. 5. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Akik azt írták h.a katétert érzéstelenítő előtt rakták fel,ti hol szültetek?Basszud az nagyon fájhat.Szerencsére nekem az epidurál után helyezték fel.
2020. máj. 5. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Indított szülés volt, de nulla tágulással és fájásgyengeséggel mentünk a műtőbe.

Még a szülőszobán itattak velem savlekötőt, befáslizták a lábam, jött a műtősfiú rámtekerte a zöld "lepedőt", aztán átsétáltunk a műtőhöz. Az ajtó elé volt kitolva a műtőasztal, még ott felmásztam rá, betoltak, jött az anesztes megkaptam gerincbe az érzéstelenítőt, ahogy lefeküdtem már éreztem is hogy zsibbadok. Tettek elém paravánt, karomra vérnyomásmérőt. Ezután felhelyezték a katétert, de fogalmam sincs mikor csinálták mert már semmit nem éreztem. Pár perc múlva éreztem egy kis rángatást a hasamnál, nem sokra rá felsírt a kislányom, egyből meg is mutatták. Őt kivitték a férjemnek, aztán visszahozták egy puszira. Engem összeraktak, a műtősfiú egy másikkal átrakott az osztályos ágyra, kitolt az őrzőbe. Nagyon remegtem az érzéstelenítőtől. Pár perc múlva a csecsemős hozta a babámat, ruha nélkül rám fektette. Próbáltuk szopiztatni de nem sok sikerrel. Erőm is alig volt. Kicsit később újra kihozták. 6 óra múlva felkelhettem. Közben ropiztam, sok vizet ittam. Ketten jöttek segíteni felállni, nagyon megszédültem, ülve is maradtam egy kicsit. Nagyon brutál volt ez. Elmentünk zuhanyozni, kihúzták a katétert, felöltöztettek, aztán átcsoszogtam a szobába de majd beszartam. Nagyon fájt. Épp leakartam feküdni pihenni amikor hozták a kislányomat. Pedig azt hittem lesz még kis időm, jól esett volna. Onnantól én láttam el. A felkelés 2 napig kegyetlen volt, de próbáltam sokat mozogni, így hamar helyrejöttem.

2020. máj. 5. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Pécsett szültem, érzéstelenítés előtt tették fel, de egyáltalán nem fájt, jobban zavart, hogy bent volt a műtőssegéd, mert várta, hogy tolhasson tovább a műtőbe
2020. máj. 6. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat! :)

Én Kecskeméten szülök, tudtommal itt érzéstelenítés után helyezik fel a katétert, ezek szerint kórháza válogatja.

2020. máj. 6. 07:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!