Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Tapasztalatokra lennék kíváncs...

Tapasztalatokra lennék kíváncsi, van esetleg Köztetek valaki akinek 3 császármetszése, vagy esetleg több volt 30 éves kora felett?

Figyelt kérdés
Információim szerint rutin műtét, orvosi szaklapokban mégis riasztóak a szövődmények, amik akár "végleges" kimenetelűek is lehetnek. Jó és rossz tapasztalatokra is kíváncsi vagyok!

2015. jan. 6. 14:48
 1/8 anonim ***** válasza:
Szia! Én kb. 6 hét múlva készülök a harmadik császáromra. 5 év alatt 3 császár lesz a mérleg, a dokim egy szóval nem ellenezte a dolgot, bár tény, ez lesz az utolsó, a császár során a petevezetékemet is elkötik majd, saját kérésemre, amúgy most múltam 34 éves.
2015. jan. 6. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
mindhárom szülés császárral történt 24, 32 és 35 évesen a nővéremnél. A harmadik babáért közelharcot vívott az orvosával. Én 30 előtt szültem két babát hüvelyi úton, és nem voltak az ő terhességei sem problémásabbak, mint az enyémek, vagy másoké az ismeretségi körben. Szóval terhesség alatt semmi gondja nem volt. a műtét utáni felépülés már az első lányával is hosszadalmas volt, a harmadik baba után pedig igen nehezen ment, nehezen gyógyult, begyulladt, fájdalami voltak. de itt vannak mindketten egészségesek, csak az út, amit bejártak az volt hosszú és nehéz
2015. jan. 6. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Két császárom volt, az egyik 2012 március, a második 2013 október. Most kb 5 hetes terhes vagyok. Véletlen baleset miatt. Terveztünk még babát, de nem most. Nagyon félek. Orvosnál még nem voltam. Ja, 33 éves vagyok.
2015. jan. 6. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 aHermann ***** válasza:

Szia!

Talán elmondhatom, hogy "állatorvosi ló" vagyok 3 császármetszéssel a hátam mögött. Az első császárom a 30. szülinapom után egy héttel volt, a 2. közel 32 évesen, a 3. most a 34. szülinapom után 1,5 héttel.

Pozitívan kell hozzáállni a dolgokhoz, nekem ez sokat segített, a 3 "terhes" várandósságból az első Sos császárral végződött a 34. héten hirtelen fellépő toxémia miatt, a harmadiknál szintén hirtelen jött toxémia volt (a tervezett császár előtti napon a kórházi felvételnél produkáltam elképesztő vérnyomást, és vizeletet). A harmadiknál meg sikerült a műtét után egy egyéb szövődményt is összeszedni (1000 emberből 1-nek van), amit gyógyszeresen kezeltek ki.


Nem tudom milyen szövődményekre gondolsz, de a császár tényleg rutinműtét, érzéstelenítéssel együtt fél óra alatt lezavarnak. Van bent a műtőben 2 doki + aneszteziológus + asszisztens, műtős, ha gond van tudják mit tegyenek.

Sima szülésnél is lehetnek komplikációk, és a terhesség alatt is, ezek is okozhatnak a későbbiekre nézve végleges szövődményt.

2015. jan. 6. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én is beállok a sorba.

Első gyermekem 31 éves koromban született.

Aztán volt egy vetélésem, amikor az orvosom a missed ab során átlyukasztotta a méhemet. Egyből átvittek a nagyműtőbe és felnyitották császárheg vonalában a hasamat és összevarrták a méhemet a császárhegre keresztben. A zárómon itt is császármetszés szerepel.

Kicsivel több, mint 1 évre rá megszületett a 2. gyermekem. Veszélyeztetett terhes voltam végig, az átlagnál többször kellett mennem vizsgálatokra és uh-ra, de nem volt vészes a terhességem. 2x fektetett be a kórházba az orvosom mg infúzióra, hogy ne keményedjek. A 38. héten volt a programozott császárom.

2,5 év múlva, 36 éves koromban megszületett a 3. babánk. Na, ez az a terhesség volt, amit senkinek sem kívánok. Már az elején véreztem, és pár hetente újra. A méhlepényem a méhszájon tapadt, és szinte az egész terhességemet végig kellett (volna) feküdnöm, ami 2 kicsi mellett képtelenség. Több gyógyszert szedtem, a magnerotot 4*2 dózisba, hogy minél kevesebb keményedésem legyen. Kérdeztem ,hogy ez az előző műtétek miatt van-e. A dokim szerint akár attól is lehet, de lehet azoktól totál függetlenül is. A 37. hétre volt megbeszélve a császár, hogy mindenképpen elkerüljük a szülés beindulását. Az elköttetésem is le volt beszélve. Aztán a 33. héten ömlött belőlem a vér, levált a méhlepény. Azonnal kivették a kislányomat.

5 év alatt 4 császár. Az utolsóból nagyon nehezen épültem fel.

2015. jan. 6. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Jobb lett volna, ha nem olvasom ezeket a kommenteket...en vagyok az 5 hetes a harmadikkal.
2015. jan. 6. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az értékes válaszokat és minden tiszteletem a Tietek! Nekem 2 császárom volt, 32 és most 4 hónapja 34 évesen. Az első sürgősségi császármetszés volt a 42. terhességi héten, a második az első miatt a 41. héten. A korom miatt és az előző 2 császár miatt bizonytalanodtam el, édesanyám (bár nem nyíltan) de burkoltan felelőtlennek tart, hogy a körülmények dacára kockára teszem a két manóm egzisztenciáját. Nyilván nekem is vannak kétségeim, viszont a harmadik babára is nagyon vágyunk... Nincs egy konkrét szövődmény amitől tartok, úgy általánosságban és az élet adta gyakorlatra gondoltam. Példának okáért, ha már kiragadnék egyet, azt olvastam, hogy a többszörös császár annyira megviselheti a méhet, hogy előfordulhat, hogy szülés után "elernyed" és nem tud összehúzódni ... Ez persze nagyon a "szélsőség".
2015. jan. 6. 22:20
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem 3 császárom volt. 28, 30 és 34 évesen. Az első volt a legrosszabb, a második a legjobb felépülés szempontjából. Semmilyen szövődményem nem alakult ki. Semmilyen komplikáció nem volt terhesség alatt, pedig a 3. terhességem ikerterhesség volt. Szerintem a császár nem veszélyesebb a természetes szülésnél és ezt a véleményt az orvosom is osztja. Persze van 1-2 olyan eset, ahol gond támad, de ennek nem a császár az oka, hanem rossz adottság kérdése(pl: hegszétválás, ami igen ritka). Általában nem szokott lenni gond, rutinműtétnek számít.
2015. jan. 7. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!