Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császármetszés során (illetve...

Császármetszés során (illetve utána)mennyire fordulhat elő trombózis, illetve tüdőembólia?

Figyelt kérdés
Most tervezünk babát, császárral szülnék, és ma halt meg az egyik kolléganőm, aki hasonló korú hozzám, tüdőembóliában. Nagyon megviselt, és meg is rémített.
2020. máj. 29. 10:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Azért kell szúrni magadnak az injekciót műtét után 14-30 napig hogy ilyen baj ne legyen.
2020. máj. 29. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A terhesség eleve megemeli a trombózis esélyét, a császár pedig ugyanannyira mint minden műtét.

Akkor van igazi gáz, ha valakinek trombózishajlama is van.

Én két terhesseget szúrtam végig és utána még 6 hétig, "pedig" természetes szülések voltak.

2020. máj. 29. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
77%
Első : már ahol adnak. Nyíregyházán pl nem adtak nekem 1db trombózis megelőző szurit sem.
2020. máj. 29. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az durva 3 válaszoló!Azt gondolná az ember, hogy ez országos szinten egyformán működik.Mi a Kisalföldön élünk, én egy hónapig szúrtam magam.
2020. máj. 29. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon részvétem. Nekem volt - már itthon voltam egy hete, mikor megdagadt az egyik lábam, még három napig járkáltam vele, mert nem rendelt a doppler orvos... majd onnan CT... majd ja mégse járkáljak, hanem megyünk az intenzívre, apa meg ugye maradt itthon a babával... Nem adtak szurit (akkori protokoll szerint 35 év alattiaknak, előzmény nélkül nem szoktak (betegjogi képviselőnél is tettem egy kört a kérdéssel, de még én lettem leszidva, hogy rontom a kórház hírét, ügyvéd meg csak legyintett, hogy sima műtéti kockázat, semmi mulasztás nem bizonyítható)). Nincs hajlamom, hamar felállítottak, itthon is mozogtam, ittam. Szerintem tuti hozzájárult, hogy előtte három hétig bent feküdtem a kórházban és extrémen vizesedtem. A másodiknál már persze végig szurkálhattam magam, ott nem volt gond (kivéve, hogy részben a majd össz két és fél évnyi szurik miatt meg csontritkulásom lett).

Szóval amikor itt valakik ajánlgatják a császárt, hogy az sokkal kényelmesebb, mert nekik meg a hüvelyi szülés volt szörnyű, vagy pont simán már másnap ugráltak, én nem szoktam javasolni. Akkor se, ha persze jó dolog, hogy létezik és a trombózishoz ritka pech kell. (Látod, én is belevágtam másodszorra is.)

2020. máj. 29. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nekem már volt két császárom, de egyiknél sem adtak vérhigítót. Az első után pár napig kaptam szurit, de szerintem az méh-összehúzó volt.A második után azt se...

Nem nyugtattatok meg. :(

2020. jún. 2. 15:32

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!