Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akinek nagy súllyal született...

Akinek nagy súllyal született a babája (4 kg fölött), elmesélnétek, milyen volt a szülés?

Figyelt kérdés
2020. jún. 8. 17:02
 1/6 anonim ***** válasza:
Ugyan nem én, de kedves barátnőm szült természezesen 4,5 kg s babát 1 hónapja. Azt mondta ahhoz képest 4 nyomással kint volt, de mindene szétszakadt, sokat varrták. Nagyon fájt, de kibírható volt, nem kaparta a falat stb.
2020. jún. 8. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
fiam nem volt 4kiló fölött de elég hosszú volt. 3900gramm és 57cm-el született. Nagyon lassan tágultam, nagyon lassan haladt a szülés. Tolófájásokat vissza kellett tartanom, majd jött az orvos megvizsgált és mondta,hogy megcsászároz,mert nem jól fekszik a baba,nem tud megszületni.
2020. jún. 8. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem 4400g-mal született a fiam. Téraránytalanság miatt programozott császárral. Nagy volt a feje és a mellkasa is. Utólag is azt mondta az orvos hogy nem tudtam volna megszülni. Én 53kg-mal estem teherbe,vékony testalkatú vagyok.
2020. jún. 8. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Bogus20 ***** válasza:
49%

4,6 kg volt az első babám (hozzá elég tömzsi - 52cm )ez akkor derült ki miután nagy nehezen megszületett. 6 perces fájásoktól számítva 20 órát vajúdtam vele, borzasztó élmény volt, de valahogy még mindig azt érzem, hogy csalódott lettem volna ha császárral végződik, ill. hiányzott volna valami ha egyszerűen csak megcsászároznak. Fájáserősítést kaptam, PDA-t, vákuumoztak, gátmetszés volt, de a méhnyakam megrepedt, sok vért vesztettem, utána rá pár napra influenzás lettem... Utólag örülök, h normál úton született, mert ennek köszönhetem, hogy a 2. babám szuper gyorsan és könnyen megszületett, mondjuk 1 kilóval kevesebb is volt.

A szomszédom első babája 4200g-al született 2 óra alatt, szóval ilyen is van, szerintem alkati dolog is sokat számít, ő nagyon magas.

2020. jún. 8. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A lányom 3960 gr és 55 cm volt. 2 nap vajúdás után császár. Nem feküdt jól és én sem tágultam. Unokatesómnak 2 lánya van, 57-58 cm és 4,5 kg volt születéskor mindkettő, 18 és 14 órát vajúdott, de sikerült hüvelyi úton szülnie. Gátmetszéssel. Az első lánya viszont nagyon rossz apgarral született, de szerencsére nincs semmi baja, egészséges kislány.
2020. jún. 8. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az én lányom 3940g volt, 42 hétre indították, de csak méhszájérlelő tablettával, illetve burokrepesztés volt, semmi más. Onnan, hogy megkaptam a kúpot, 4 órán belül megszületett, teljesen simán ment, alig kellett vágni.
2020. jún. 8. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!