Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ez lehet bután hangzik, de: a...

Ez lehet bután hangzik, de: a gyerek csak fejjel jön ki? Nincs olyan, hogy először a lábai jönnek ki?

Figyelt kérdés

2020. jún. 17. 09:49
 1/7 anonim ***** válasza:
90%
De, néha van olyan,hogy farfekvéses, vagy keresztben van, de akkor a szülés igencsak komplikált, nehéz és veszélyes lesz. Ugyanis a gyerek feje kerek, és aránylag kemény, ezért ha az jön elöl, akkor egyrészt megnyitja a szülöcsatornát, másrészt a többi része már ki tud csúszni könnyebben, mert vékonyabb és puhább.
2020. jún. 17. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
93%
De, létezik faros szülés is, de manapság nem sok orvos vállalja be, mert veszélyes és sok komplikáció lehet. Ha faros a baba, a legtöbb doki a császárt szokta ajánlani. De ha farosan születik is, inkább a popsija szokott előbb kibújni, nem a lábai
2020. jún. 17. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
87%
De van. Ritkàbb, de nem extrèm ritka. Kèpzett segìtő esetèn nem ok egymagàban a csàszàrra, csak sajnos egyre kevesebb orvos èrt a faros baba vilàgrasegítèsèhez.
2020. jún. 17. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
68%

Ha elso baba faros, azt nem engedik siman megszulni, elobbi hozzaszolok leirtak miert, tehat csaszar. Tobbedik babanal van olyan orvos aki engedi a sima szulest vele.

Mivel a magzat a hasadban ul mint egy kisbuddha a "labbal" szules a gyakorlatban azt jelenti h a feneke jon ki eloszor aztan a torzse es a feje a labfejeivel egyszerre a vegen. Az oxigent a koldokzsinor biztositja vegig.

2020. jún. 17. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Van ahol első gyereket is lehet farosan szülni. Elkeserítő, hogy a szokàsjog ennyire felülírja az önrendelkezèst, ès az orvosokat nem tanìtjàk meg biztonsàgosan segedkezni faros szülèsnèl. Ha nem èrt hozzà, akkor persze, hogy csàszàrozni fog.
2020. jún. 17. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
51%
Hát én örülök, hogy császáros lettem a faros babámmal.
2020. jún. 18. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
55%

Én 30 éve lábbal előre jöttem ki, természetes úton. Nagyon komplikált szülés volt, anyukám rettenetes sérüléseket szerzett szegény odalent, végül 3 orvos ment be a szülésre..

Szóval ez nem éppen ideális felállás sajna.

2020. okt. 21. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!